Tweede Wereld oorlog /Militaria1675-1749

veiling / 30 november 2015
[1601 - 1685] [1686 - 1696] [1697 - 1706] [1708 - 1717] [1718 - 1727] [1729 - 1736]
kavel: 1601
NSB leden speld
-Geëmailleerd, hierbij een andere speld met hakenkruis.-
€ 20 - € 30
kavel: 1676
Oorlogskranten e.d.
-Circa 100 oorlogskranten. Waaronder Groninger Dagblad, Nieuwsblad van het Noorden, Parool, de Waarheid, De Unie, Volk en vaderland, Klaroen der bevrijding. Hierbij een aantal strooi pamfletten, Uitgebreide collectie voedselbonnen, Verzets tentoonstelling Groningen boekje en 3x entree bewijs (Zeer curieus in de vorm van een Ausweis) en 8 stamkaarten van de Familie Bruinsma (Groningen)-

verkocht € 100.00
kavel: 1677
Onderscheiding Der Deutsche Mutter
-Verguld messing met emaille aan originele draaglinten. Der deutsche mutter. Hierbij een miniatuur versie. In originele cassete gemerkt Wilh. Deumer Lüdenscheid.-
€ 100 - € 180
kavel: 1678
Granaathuls Oost Kappelle
-Brons beschilderd met Nederlandse leeuw, de geallieerde vlaggen en de tekst" ter herinnering aan de bevrijding van Oost Kappelle 8 nov 1944". Ontwerp J Janse. Hoogte 34 cm.-

verkocht € 40.00
kavel: 1679
Mouwband politie Groningen
-Linnen mouwband, groen wit met stempel commissariaat politie Groningen (Zeldzaam). Hierbij oranje lintje, boekenlegger Nederland herrijst, vlinderstrik, 2 oorlogspaspoorten van Johannes de haan en Doetje Wouda, 9 stamkaarten, Overlijdensbericht Fokkelina Vrieling-Plet (Zat in het verzet en is omgekomen in Ravensbrück 1945) en een foto uit jongere jaren, 2 oorlogskranten, gedicht amerikaanse soldaat en een aantal bonnenkaarten.-

verkocht € 70.00
kavel: 1680
Pamfletten
-The Netherlands dutch people are your friends respect their possessions. Hierbij 8x bekendmaking ontruiming evacuatie van percelen in Velsen en Santpoort oproep van Burgemeester TJ vd Weide, pamflet van het N.V.H. en NSB boekje Gooi het roer om. -
€ 80 - € 140
kavel: 1681
Koppelgesp Gott mit Uns
-Metalen koppelgesp met de tekst Gott Mit Uns en Duitse adelaar en hakenkruis. Breedte 6 cm.-

verkocht € 60.00
kavel: 1682
Granaathuls
-Messing met vernikkelde laag, Gegraveerde afbeelding van een spoor met seintoren en trein in de verte. En de tekst Nederland bevrijd 5 mei 1945. Onderzijde met allerlei nr's en het jaartal 1943. Hoogte 29 cm.-
€ 60 - € 100
kavel: 1684
Lijst omgang vrouwen met Duitsers
-Zeldzaam tijdsdocument van de gemeente Wymbritseradeel met een overzicht van de vrouwen die gedurende de bezettingstijd omgang met Duitschers hebben gehad. Met allen huisarrest als opgelegde straf.-

verkocht € 90.00
kavel: 1685
Documenten
-Marechaussee gewest Groningen controle in dienst hebbende werknemers, Rechercelijst ontvreemding 70 kilo boter uit de coöperatieve zuivelfabriek te Stiens. 21 nr's van de Trouw (lopende van 12 mei 1945 tot 13 oktober 1945) en 7 publicaties met veelal betrekking tot terugkomst uit concentratiekampen.-
€ 50 - € 80