Judaica 1250-1299

veiling / 30 november 2015
[1250 - 1260] [1261 - 1266]
kavel: 1250
Menorah
-Messing zeskantige voet bekroond met davidsster. Onderzijde gemerkt DEP (Depose). Hoogte 26 cm. Circa 1920.-
€ 0 - € 0
kavel: 1251
Havdalah kandelaar
-Verzilverd, ronde trompet-vormige voet uitlopend naar een vierkante basis met daarin een lade met 4 vakken, 4 spijlen met een verschuifbare kaarsen houder. Binnenzijde lade gekeurd. 19e eeuw, hoogte 20 cm.-

verkocht € 60.00
kavel: 1252
Gebedsschaal
-Aardewerk, zwart transferdecor van bijbelscenes op de lip. Jiddische teksten op het plat. Onderzijde gemerkt Bardiger London. Manufactured by Ridgways, England. Tepper London. Diameter 25,5 cm.-
€ 80 - € 140
kavel: 1254
Gebedsschaal
-Aardewerk, rood transferdecor van bijbelscenes op de lip. Jiddische teksten op het plat. Onderzijde gemerkt Bardiger London. Manufactured by Ridcways, England. Tepper London. Diameter 25,5 cm.-
€ 80 - € 140
kavel: 1255
Bronzen hoofd van joodse jongen
-Jongens gezicht met keppeltje en pijpenkrul. Op bronzen basement. Gesigneerd(?) op de kraag. Hoogte 16 cm.-

verkocht € 85.00
kavel: 1256
Foto lijsten
-Messing, 2 jugendstil fotolijsten met decoratie van Davidster. Begin 20e eeuw. Hoogte 25 cm.-
€ 60 - € 100
kavel: 1257
Thoramantel
-Velours, groen. Met gouddraad versierd. Leeuw aan weerszijden, thora met tekst in midden. Hoogte 76 cm. Naadje bovenzijde los. 20e eeuw. -

verkocht € 70.00
kavel: 1258
Lakstempel
-Hout en messing, houten greep met messing stempel. Met de tekst "D.N. Achter Hook" in ster. Hoogte 12 cm.-
€ 50 - € 80
kavel: 1259
19e eeuwse Messing Shabbat lamp
-4 armen voor de kaarsen, en 8 oliegootjes. Met lekbakje aan de onderzijde. 19e eeuw. Hoogte 50 cm.-

verkocht € 380.00
kavel: 1260
Russisch zilveren Jad/Yad 19e eeuw
-Gehalte 84 (875/1000), Gedecoreerd met palmetten en florale motieven. Op 3 verschillende plekken 84 gekeurd, stadskeur Moskou en onleesbaar meesterkeur. Lengte 25,5 cm.-

verkocht € 200.00
[1250 - 1260] [1261 - 1266]