Veiling: Veiling 26 sessie 1

Aziatica en antiek

243. Zilver, 5-delig theeservies met kruisband versiering, o.a. Voorschoten 1916.

Zilver, 5-delig theeservies met kruisband versiering, o.a. Voorschoten 1917. Bestaande uit: A. Theepot met ivoren ringen aan het handvat. Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2, jaarletter G=1916 en meesterteken: v. Kempen & zonen Voorschoten. B. suikerpot/schaal met hengsel. Gemerkt: idem als A. C. Melkkan. Gemerkt: idem als A. D. Lepelvaas. Gemerkt: idem als A. behalve jaarletter is I= 1918. E. brander. Gemerkt: Minerva, Lopende leeuw en jaarletter W= 1931.

201. Zilver, Een lot (13) van 11 theelepels, suikerlepel en roomlepel, Nederlands begin 20e eeuw.

Zilver, Een lot (13) van 11 theelepels, suikerlepel en roomlepel, Nederlands begin 20e eeuw.
Diverse zilvermerken waaronder jaarletter H= 1917.

554. Houtsnede op papier, Emil Nolde (1867-1956), Kerzentanzerinnen

Houtsnede Kerzentänzerinnen, niet gesigneerd.

431. Schilderij, olieverf op paneel, winterlandschap

Winterlandschap olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd M.C. Hofland

414. Tinnen kraantjespot gesigneerd, Holland, ca 1800

Tinnen kraantjespot gesigneerd, Holland, ca 1800

1. Porseleinen Imari kom, Japan 1e helft 19e eeuw

Porseleinen Imari kom, Japan 1e helft 19e eeuw. Grote kom.

404. Nautische sextant, Kelvin & Hughes, London ca. 1917

Nautische sextant, Kelvin & Hughes, London ca. 1917, in leren foedraal met extra benodigdheden

259. Kristal/zilver, mosterdpot+ lepel, Oostenrijks/Hongaars midden 19e eeuw/Nederlands 1987.

Kristal/zilver, mosterdpot+ lepel, midden 19e eeuw. Kristallen pot met zilveren deksel+ zilveren lepel. Nb. De voet is van latere datum en Nederlands. Gemerkt: klein zwaard, meesterteken: v.Kempen en Begeer Voorschoten én gegraveerd: 30 november 1987. De deksel en de lepel zijn van Oostenrijks/ Hongaarse afkomst Gemerkt: Adelaar, 13 ( 13 loth= 812/1000 zilver) ca. midden 19e eeuw en meesterteken: onbekend ( zie foto's)

263. Draadglas, fles/karaf met zilveren dop, Nederlands eind 19e eeuw.

Draadglas, fles/karaf met zilveren dop, Nederlands eind 19e eeuw. Het draadglas is bewerkt met geslepen motieven. De dop is gemerkt: Klein zwaard en meesterteken: slecht leesbaar ( zie foto)

238. Draadglas/zilver, een lot van 3 stuks, Nederlands rond 1900.

Draadglas/zilver, een lot van 3 stuks, Nederlands rond 1900. Zogenaamd "Fries draadglas" set bestaande uit: Lepelvaas, melkkan en theebus met zilveren monturen/ dop. Gemerkt: klein zwaard.

251. Zilver, luciferdoos/ miniatuur in de vorm van een doofpot, Nederlands 1855.

Zilver, luciferdoos/ miniatuur in de vorm van een doofpot, Nederlands 1855.
Gemerkt: Lopende leeuw 2, jaarletter V=1855 en meesterteken: onleesbaar.

248. Zilver, bonbonschaal, Steenwijk 1940.

Zilver, bonbonschaal, Steenwijk 1940. Uitgevoerd met geschulpte rand en gegraveerde versieringen. Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2, jaarletter F=1940 en meesterteken: Visser & Bijkerk Steenwijk.

223. Goud/amber, 4 stuks mondstukken in foedralen met gouden monturen, 19/20 eeuw.

Goud/amber, 4 stuks mondstukken in foedralen met 14 k gouden monturen, 19/20 eeuw.
Uitgevoerd in amber en 14 k goud.

230. Zilver, natfruit lepel, Amsterdam 1876.

Zilver, natfruit lepel, Amsterdam 1876. Uitgevoerd met opengewerkte bak en gravures in bak en op de steel. Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2, jaarletter R= 1876 en meesterteken: Eversbag & Outvorst Amsterdam.

247. Zilver, zeer klein (dien)blad Sneek 1904.

Zilver, zeer klein (dien)blad Sneek 1904. Uitgevoerd met geschulpte rand en gegraveerde versieringen. Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2, jaarletter U=1904, meesterteken: A de Haas Sneek en andere merken.

528. Ets op papier, Marius Jansen , ''Molen Kralingse plas'', eerste helft 20e eeuw.

Ets op papier, Marius Jansen ( 1885-1957) , ''Molen Kralingse plas'', eerste helft 20e eeuw. Gesigneerd in potlood Marius Jansen, Molen Kralingse plas en Monogram in Ets.

217. Kristal/zilver, een set bestaande uit: peperstrooier, zoutvat & mosterdpot met zilveren monturen, Amsterdam 1825.

Kristal/zilver, een set bestaande uit: peperstrooier, zoutvat & mosterdpot met zilveren monturen, Amsterdam 1825.
Uitgevoerd in geslepen kristal met zilveren monturen/ dop/ deksel + zilveren mosterdlepel. Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2, jaarletter Q= 1825 en meesterteken: Pieter Gerard Petersen Amsterdam.

411. Houten lakdoos met fiches, ingelegd met parelmoer, Monogram Jacques Teysset, China, 19e eeuw

De letters op de fiches staan voor Jacques Teysset. Hij was een lid van Teysset, welke firma in 1829 overging in van Heekeren.

424. Metalen mantel klok, Barokstijl, Chinoiserie, Frankrijk, eind 19e eeuw

Metalen mantel klok, Barokstijl, Frankrijk, eind 19e eeuw

406. Bronzen klokstel met originele kandelaren, Frankrijk, eind 19e eeuw

Bronzen klokstel met originele kandelaren, Frankrijk, eind 19e eeuw

2. Porseleinen borden met florale decoratie, China, 18e eeuw

Porseleinen borden met florale decoratie, China, 18e eeuw, 5 stuks

14. Bronzen olifant, kinderspeelgoed, India, begin 20e eeuw

Bronzen olifant, kinderspeelgoed, India, begin 20e eeuw

413. Aardewerken Delfs blauw bord, Chinoiserie, Porceleyne Claeuw, 18e eeuw

Aardewerken Delfs blauw bord, Chinoiserie, Porceleyne Claeuw, 18e eeuw

403. Philips radio 1934

Philips radio, type 826A, zogenaamd een arbeiderskastje uit 1934.

322. Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.

Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.

Oude opbergdoos aanwezig.

9725 CT Groningen