Veiling: Veiling 26 sessie 1
Aziatica en antiek
427. Aquarel, Rien Poortvliet 1932-1995
Twee vossen aquarel op papier,
gesigneerd rechtsonder
423. Schilderij, olieverf op paneel, H. Endlich (pseudoniem van Knikker). Dordrecht: gezicht op de Grote Kerk.
Schilderij van H. Endlich, pseudoniem van Jan Simon Knikker (Jan Knikker sr.) 1889-1957. Vader van J.S. Knikker, bekende Haags Landschapsschilder.
402. Aardewerk tulpenvaas, Rozenburg Den Haag, 1892
Plateel tulpenvaas Rozenburg Den Haag, 1892. Decor W. F. Abspoel.
438. Aardewerk geglazuurde vaas, Chris Lanooy, eigen atelier, Epe, ca. 1930
Aardewerk geglazuurde vaas, Chris Lanooy, eigen atelier, Epe, ca. 1930
450. Aardewerk, amfora type vaas, Dordtsche Kunstpotterij (D.K.P.), ws. Jan van der Vet, ca. 1905
Vaas toegeschreven aan Dordtsche Kunstpotterij, niet gesigneerd.
42. Benen netsuke bol China 20e eeuw
Fijn gestoken met alle dieren uit de Chinese dierenriem. Met signatuur.
50. Verf en textiel Thanka Tibet ca 1900
Een thanka, ca 1900. Achterzijde met karakters.
203. Leder/ zilver, Een lot van 3 sigarenhouders, Nederlands rond 1900.
Leder/ zilver, Een lot van 3 sigarenhouders, Nederlands rond 1900. Bestaande uit A. sigarenhouder met zilveren slot, B. exemplaar met zilver beslag en initialen ED. en C. exemplaar bestaande volledig uit leer.
273. Zilver, sigarendoos, Nederlands 1955.
Zilver, sigarendoos, Nederlands 1955. Inscriptie binnenkant: "Eerste Nederlandse" 1909 - 20 april - 1959. Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2, en meesterteken: onbekend.
6. Porseleinen borden en een vaas, China 18e en 19e eeuw
Porseleinen borden en een vaas, China 18e en 19e eeuw. Vier borden en een vaas
8. Porseleinen borden, China, ca. 1700, Kangxi periode
Porseleinen borden, China, ca. 1700, Kangxi periode, twee stuks
440. Schilderij, olieverf op doek, Winterlandschap; vos met prooi, Rien Poortvliet (1932-1995)
Schilderij, olieverf op doek, Winterlandschap; vos met prooi, Rien Poortvliet (1932-1995), origineel schilderij. Door familie zelf aangekocht bij de kunstenaar.
441. Aquarel van Sjouke de Vries, getiteld: ''Slob of klapsnoet'', 20e eeuw
Aquarel van Sjouke de Vries, getiteld: ''Slob of klapsnoet'', 20e eeuw
433. Vaas Dordtsche Kunstpotterij (D.K.P.)
Blauw-groen geglazuurd vaasje met geometrische decoratie. Ontwerp Cornelis de Bruin of Jan van der Vet 1903-1908. Uitvoering Dordtsche Kunstpotterij.
35. Porseleinen penselenpot met Foo dog decoratie en gedicht, China, ca. 1930
Porseleinen penselenpot met Foo dog decoratie en gedicht, China, ca. 1930 ( Republic period )
270. Zilver, dinervork, Gorinchem 1767.
Zilver, dinervork, Gorinchem 1767. Gemerkt: wapen Gorinchem, jaarletter J= 1767, Bijl= Oude in de handel terugkerende werken en meesterteken: Gijsbert Metman Gorinchem
27. Aardewerk, Grote Satsuma vaas, Shimazu crest, Japan, ca. 1920
Aardewerk, Grote Satsuma vaas, Shimazu crest, Japan, ca. 1920
53. Porseleinen kommen, China, 16e en 18e eeuw wo. Hatcher Collection
Porseleinen kommen, China, 16e en 18e eeuw wo. Hatcher Collection
20. Benen netsukes China 20e eeuw
Benen netsukes in de vorm van Chinese wijzen. Onderzijde met signatuur.
215. Bijbel met gouden slot, Nederlands 1927.
Bijbel met gouden slot, Nederlands 1927. Nieuwe Testament.
19. Porseleinen kommen en een vaas, Famille rose, China, begin 20e eeuw
Porseleinen kommen en een vaas, Famille rose, China, begin 20e eeuw
476. Schilderij, olieverf op doek, gesigneerd J. Kelderman, tweede helft 20e eeuw
Schilderij "Boot op strand". J Kelderman (1914-1990)
497. Schilderij "Good morning Rome", olieverf op doek, gesigneerd J. de Bot
Joan de Bot (1948) schilderde aanvankelijk abstract-systematische werken. Na deze periode ontwikkelde zij zich als schilderes van landschappen en stadsgezichten waaronder "Good morning Rome". Datering van het schilderij is 2003.
488. Gemengde techniek op papier, abstract werk, 1990
Gemengde techniek op papier, abstract werk, 1990, onduidelijk gesigneerd
322. Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.
Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.
Oude opbergdoos aanwezig.
9725 CT Groningen