Veiling: Veiling 33 sessie 1

243. Kaart van Friesland, Pauwenkaart

Frisia Occidentalis, kaart van Friesland. Handgekleurde kopergravure. Met inzetkaartje van het antieke Frisia uit de tijd van de romeinse keizer Augustus: Antiquae Frisiae situs sub Augusto imperatore, ut fertor. Vervaardigd door Sibrandus Leonis Leovardiensisen uitgegeven door Abraham Ortelius in de latijnse editie van de atlas: 'Theatrum orbis terrarum'. Gedrukt door Plantijn in Antwerpen 1579.

297. Kast

Mahoniehouten Jugendstil kast, circa 1900.

11. Kamergemak

Biedermeier kamergemak/stilletje, een mahoniehouten kastje voor po. Eind 19e eeuw.

147. Lot porselein

78. Bestekset Zilmeta, Gero

6-persoons bestekset van Gero Zilmeta in orginele bestekcassette.

81. Trompet

Trompet in draagtas.

266. Glas-in-loodraam

Glas-in-loodraam van bakkerij H. Liefkes Den Haag.

223. Lepels en dessertmesjes

Twee bestekcassettes met verzilverd bestek. Circa 1930.

273. Klokstel, Frankrijk

Frans marmeren driedelig klokstel, met messing ornementen en geflankeerd door op dezelfde manier versierde kandelaren. Circa 1900.

176. Pendule, Junghans

Een Junghans klok met ingelegde palissander kast. De gewelfde kast heeft een messing gebonden voorrand en Art Nouveau inlegwerk, circa 1910.

37. Naaitafel

Rechthoekige naaitafel met lade, eind 20e eeuw.

67. Shell Tox insecticide verstuiver

Shell Tox insecticide verstuiver, uit de periode 1930-1950.

171. Glazen object

Rookglazen object, ontwerper onbekend. Circa 1960.

135. Duitse helm M16

Bijzonder grote koperen Duits helm, model M16. Vermoedelijk ter decoratie van de kazerne poort, circa 1915.

149. Samovar

Koperen Russische Samowar, circa 1960.

232. Koperen aker

56. Fauteuil

Leren fauteuil met geplooide rugleuning, tweede helft 20e eeuw.

280. Stoelen, ontwerp Svante Schöblom voor Overman

60. Bolkroonluchter

Twaalfarmige koperen bolkroonluchter, eerste helft 20e eeuw.

278. Hanglamp

Messing Jugendstil petroleum hanglamp. Circa 1910.

285. Stoelen

Zes Louis Philippe stoelen met gestoken kroon. Eind 19e eeuw.

113. Foto’s Abattoir Amsterdam

Drie ingelijste foto's met betrekking tot het Gemeentelijk Abattoir van Amsterdam, alle gelijst achter glas.

114. Glasnegatieven Gemeentelijk Abattoir Amsterdam

Klein formaat glasnegatieven met afbeeldingen van het Gemeentelijk Abattoir Amsterdam, (tenminste deels) ontwikkeld bij D. van Kreveld. Periode: circa 1930.

9725 CT Groningen