Veiling: Veiling 30 sessie 2

465. Mahjong modern, ca. 1995

De doos is in China gekocht, gemaakt van karton dat is bekleed met zijdeachtige stof met een veel voortkomend patroon. De onderdoos is vanbuiten met dezelfde stof bekleed en vanbinnen met patroonpapier beplakt. De stenen zijn waarschijnlijk gemaakt van kunststof. Het bamboe is dik. De karakters en afbeeldingen zijn gegraveerd en hebben geen westerse letters en cijfers. Er zitten 4 jokers en 2 reservestenen bij het spel. De 2 dobbelstenen zijn van hetzelfde materiaal als de stenen met Chinese punten en de grote rode stip. Er behoren geen fiches, windenwijzers en handleiding bij het spel.

633. Imari borden, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode

Vijf Imari borden, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode.

914. Hermann Teddybeer

Groot formaat Hermann teddybeer met origineel rood label.

915. Blikken speelgoed

Een uitgebreid lot

1132. Zilver, broche met rozen, midden 20e eeuw. Theodor Klotz voor Teka, Pforzheim Duitsland

Zilver, broche met rozen, midden 20e eeuw. Gemerkt: 925 en meesterteken van Theodor Klotz voor Teka, Pforzheim Duitsland.

1168. Goud, heren trouwring

Goud, heren trouwring, gemerkt + naam.

1148. Obserservatieklok, A. Lange & Sohne

A. Lange & Sohne Glasshutte i.Sa. mariene observatieklok met op en neer uurwerk, verzilverde wijzerplaat met Arabische cijfers.

1017. Schilderij, olieverf op paneel

Schilderij, zeegezicht met boten, olieverf op paneel. Linksonder onduidelijk gesigneerd. Circa 1920

936. Poppen

Een lot met 21 hard plastic en celluloid poppen en popjes.

433. Mahjong Chad Valley, schuifdoos voor speelkaarten, ca. 1924

Het schuifdoosje voor speelkaarten is Engels. Van karton beplakt met bruinbeige papier en bedrukt met karakters en tekst. Het uitschuifbare binnendoosje bevat 4 vakjes voor kaarten. De kaarten zijn Engels en hebben patienceformaat. De kaarten zijn bedrukt met Chad Valley karakters en -afbeeldingen die vrijwel gelijk zijn aan die op de Chad Valley-stenen. Kringen 1 en de Rode -en Groene draken wijken af. Op de achterkant staat een vereenvoudigde versie van de afbeelding op de doos en handleiding. Reservekaarten horen niet bij dit spel. Ook horen er geen fiches, dobbelstenen en windschijfjes bij het spel. De handleiding is een klein bijbehorend Chad Valley-boekje, 7e editie maart 1924 (?). Er zit ook een ongebruikt (!) Chad Valley score-pad bij met puntentelling achterop.

486. Mahjong latten, "Ma Jung" Pacific Commercial Corporation, ca. 1923

Latten zijn gemaakt van zwart geverfd hout. "Ma Jung"-latten van de Pacific Commercial Corporation. Met ruimte voor "dichte" en "open" stenen. Voorzien van een buitenrandje om wegglijden van de stenen te voorkomen. De onderkant is iets concaaf. Van boven en onderop zijn respectievelijk een scorestrook en een "handen"-strook geplakt. In oorspronkelijke doos.

629. Nandi

Bronzen Nandi, heilige Stier is het rijdier van de god Shiva. Begin 20e eeuw.

1001. Schilderij, Marthijn de Groot

Schilderij, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd de Groot '94. Marthijn de Groot (1968) studeerde aan de Academie Minerva in Groningen en aan de Rietveld Academie in Amsterdam.

623. Vaas, China

Vaas brons, China, tweede helft 20e eeuw.

1105. Gouden speld A.M.B.N., Chris van der Hoef, ca. 1930

Een 18 karaats gouden speld van A.M.B.N. (Algemene Metaalwerkers Bond Nederland), ontworpen door Chris van der Hoef. Monogram van de ontwerper CJH, staat op de speld. En een speld voor een 25-jarig jubileum.

634. Borden en kom, China

Drie borden en een kom, China, 18e eeuw.

1131. Zilver, broche met florale motieven, midden 20e eeuw. Willy Nonnenmann, Pforzheim Duitsland

Zilver, roche met florale motieven, midden 20e eeuw. Gemerkt: 835 en meesterteken van Willy Nonnenmann, Pforzheim Duitsland.

929. Poppen

Een lot met 19 diverse celluloid poppen en popjes.

924. Lot poppen

Een lot met tien diverse poppen.

939. Poppen

Een lot met 17 diverse poppen.

630. Kommen en schotels, China/Japan, 19e eeuw

Kommen en schotels, China/Japan, 19e eeuw. Kom met figuren en karakter is Japans.

1104. Zilver, bonbon-en koekjesschaal

Zilver, een bonbonschaal en koekjesschaal waarvan een op voet. Bestaande uit: A. Schaal op voet. B. Schaal met hengsel. Beiden gemerkt.

9725 CT Groningen