Veiling: Veiling 49 sessie 1 maandag 2 december
226. Cache-pot, Eskaf
Plateel cache-pot met floraal gestileerd decor door de Eskaf (Eerste Steenwijker Kunst Aardewerk Fabriek), aan de onderzijde vermelding van het modelnummer 276. Jaren 20/30.
Huidig bod: € 35
227. Borrelglazen, Max Verboeket
Zes gekleurde glazen borrelglaasjes naar ontwerp van Max Verboeket, modelnaam Carnaval. Gefabriceerd door de Kristalunie Maastricht, jaar van ontwerp 1956, in originele doos.
Huidig bod: € 15
228. Kandelaren
Twee messing één pits kandelaren op groter formaat. Vierde kwart 20e eeuw.
Huidig bod: € 5
229. Nanking vaas, China
Chinese blauw-witte porseleinen vaas op craquelé ondergrond, gedecoreerd met vogel decor. Nanking, 19e eeuw
Huidig bod: € 45
230. Icoon, Rusland
Russische icoon met afgebeeld Sint Nicolaas van Myra; schildering op paneel. Rusland, eind 19e eeuw.
Huidig bod: € 20
231. Messing en tin
Convoluut messing en tin met onder andere twee tinnen kandelaars, lepels, kan, messing theelicht, dekseldoosje, wandbak, dekselpot met hengsel, trechter en metalen dekseldoos met onderzetter. 20e eeuw.
Huidig bod: € 15
232. Koekplanken en chocoladevorm
Twee houten koekplanken en een houten chocoladevorm, 20e eeuw.
Huidig bod: € 10
233. Stereokijker met fotokaarten
Houten stereokijker met circa zesenzestig fotokaarten met landschappelijke Amerikaanse, Canadese en Scandinavische kaarten, portretten en interieurscènes in blikken Erteco dekseldoos. Tevens een set Monte Carlo en Monaco zwart-witstereo films. Stereokijker, eind 19e eeuw.
Huidig bod: € 15
234. Van Melle blik met inhoud
Voorraadblik van Van Melle met kraanvogels en flamingo’s gedecoreerd gevuld met blik met houten dekseldoosje, passerset en meer. 20e eeuw.
Huidig bod: € 15
235. Nesttafels
Eikenhouten set van drie nesttafels. Jaren 60.
Huidig bod: € 55
236. Beelden
Twee donker gepatineerde koperen beelden van “Meisje met springtouw” door Astrid Veldhuyzen-Koppen en een “Hannekemaaier” gesigneerd Cehave. Eind 20e eeuw.
Huidig bod: € 5
237. Murano vaas
Okerkleurige glazen Murano vaas in visvorm met originele sticker. Venetië, jaren 60/70.
Huidig bod: € 20
238. Vazen
Twee glazen vazen; een lichtblauwe mondgeblazen vaas, toegeschreven aan Floris Meydam, Glasfabriek Leerdam en een paarse vaas met verticaal ribpatroon. Tweede helft 20e eeuw, 21e eeuw.
Huidig bod: € 5
239. Art Deco coupe, STS Abel
Persglazen gemarmerde Art Deco coupe met aan weerszijden vogels door glasfabriek STS Abel Zagreb. Voormalig Joegoslavië, jaren 30/40.
Huidig bod: € 20
240. Fruitschaal en serveerbordjes, Huttensteinach
Porseleinen handbeschilderde fruitschaal met floraal decor en twaalf serveerbordjes door porseleinfabrikant Huttensteinach. Aan de onderzijde op meerdere wijzen gemerkt. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.
Huidig bod: € 5
241. Pennen, Diplomat
Convoluut van veertien Diplomat ballpoints, zes vulpennen van Diplomat en een merkloze groen gemarmerde vulpen met een 14 ct gouden nip. Geheel in kunstlederen Diplomat presentatie map. Duitsland, begin 21e eeuw.
Huidig bod: € 10
242. Eierstandaard en menagerieset, Huttensteinach
Porseleinen eierstandaard en een menagerieset (peper/zout/mosterd) gedecoreerd met het zwiebelmuster door Huttensteinach Porzellan. Eierstandaard aan de onderzijde gemerkt. Duitsland, begin 1900.
Huidig bod: € 15
243. Lot zilver
Lot zilver bestaande uit een pepermuntdoosje gemerkt met meesterteken, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter U (1979), een parfumflesje gemerkt met meesterteken en zwaardje en een kralenbeurs met beugel gemerkt met meesterteken, lopende leeuw 2 en minervakop.
Huidig bod: € 50
244. Beelden
Drie metalen beelden met messing van muzikanten. Afrika, 21e eeuw.
Huidig bod: € 5
245. Metronoom
Metronoom in houten piramidevormige kast, Maelzel Paquet patent. Made in France, midden 20e eeuw.
Huidig bod: € 5
247. Tegels
Zevenendertig mangaankleurige aardewerken oud-Hollandse wandtegels met landschappelijke voorstelling en personen. 18e/19e eeuw.
Huidig bod: € 20
248. Tafeltextiel
Convoluut tafeltextiel met geborduurde kleedjes, kleedjes met gehaakte randen, kantkloskleedjes en geborduurde onderzetters. 20e eeuw.
Huidig bod: € 5
249. Vaas, Jasba
Keramieken vintage West-Germany vaas door Jasba. Aan de onderzijde gemerkt Jasba met vermelding van modelnummer N 602 10 45. Duitsland, jaren 70.
Huidig bod: € 55
250. Stolpen, Frankrijk
Drie glazen stolpen met florale stoffen kunstbloemen in porseleinen vaasjes met beeldje. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.
Huidig bod: € 30
9725 CT Groningen