Veiling: Veiling 49 sessie 2 dinsdag 3 december

926. Wandpaneel, Indonesië

Houtgestoken Balinees wandpaneel. Indonesië, 20e eeuw.

Huidig bod: € 15

927. Sieradendoosje met inhoud

Convoluut onedele sieraden waaronder oorbellen, broches, halskettingen, dasspeld en ring, in een velours omwonden etui. 20e eeuw.

Huidig bod: € 10

928. Schoenen en pantoffels, China

Chinese geborduurde pantoffels en schoenen in glazen vitrine op houten basement. China, vierde kwart 20e eeuw.

Startbod: € 5

929. Toverlantaarn plaatjes

Convoluut glazen toverlantaarn plaatjes, eind 19e eeuw.

Huidig bod: € 10

930. Droppelmina’s

Drie tinnen droppelmina's met spiritus komforen, waaronder een Kurz & Co, Tiel en één beschilderde kan door Groningse tinnegieter J.W. Reijenga. 20e eeuw.

Huidig bod: € 35

931. Koekjesdozen

Vijf glazen koejesdozen waaronder drie met gematteerd deksel naar ontwerp van Floris Meydam, uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. 20e eeuw.

Huidig bod: € 5

932. Antieke boeken

Convoluut antieke boeken:
1) Lexicon Latino-Belgicum Novum, 1725, 1 deel van 2;
2) Dictionnaire Universel Francois-Latin, 1791
3) Traité de Stéréotomie, 2 delen, texte et planches, 1845.

Huidig bod: € 15

933. Bundels, Uitgeverij Exponent

Een convoluut van vier uitgaven van uitgeverij Exponent te Bedum, gezet door Menno Wielenga.
Simone Dubois: Van de Aarde. Nummer 64 van 90 exemplaren.
Carla Dura (gedichten); Nel Waller Zeper (tekeningen): Alles staat tot niets. Nummer 137 van 195 exemplaren.
Frans Budé (gedichten); Twan Lendfers (kunst): Rennende hond. Nummer 34 van 120 exemplaren.
Anna Blaman: La Prisonniere. Nummer 94 van 100 exemplaren.

Startbod: € 5

934. Dichtbundels, Uitgeverij Exponent

Een convoluut met vier uitgaven van Uitgeverij Exponent te Bedum, gezet door Menno Wielenga.
C. O. Jellema: Ode. Nummer 83 van 90 exemplaren.
C. O. Jellema, met litho's van Herman Kuijpers: Buiten Denkbereik. Nummer 28 van 110 exemplaren.
Dieuwke Eringa: Mijn masker draag ik in mijn hand. Nummer 3 van 60 exemplaren.
Binnen Beelden, gedichten en tekeningen. Met medewerking van o.a. Lia Ennema en Maja van Hall. Nummer 34 van 135 exemplaren.

Startbod: € 5

935. Gouden ringen

Twee 14 karaat gouden ringen, een met diamant en een met facet geslepen magenta kleurige steen. Gemerkt met eikenblad en 585.

Huidig bod: € 65

936. Het Leven en Bedryf van den Heere Michiel de Ruiter, Gerard Brandt

Boek “Het Leven en Bedryf van den Heere Michiel de Ruiter” door Gerard Brandt. Franeker: Van Wijnen, 2008. Facsimile in kunstleder met goudopdruk, achterin genummerd 472 van 500 exemplaren.

Huidig bod: € 15

937. Zeefdruk, Geertje van Opheusden

Zeefdruk in Minimal Art stijl door Geertje van Opheusden (1943-2008). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1997, rechtsonder vermelding van oplagenummer 40/50.

Huidig bod: € 25

938. Bakkersbenodigdheden

Twee meelzeven en een aardewerken, van binnen geglazuurde bakvorm, model lam. 20e eeuw.

Startbod: € 5

939. Gouden hanger met bloedkoraal

14 karaat gouden hanger met twee bloedkoralen, gemerkt met eikenblad, 20e eeuw.

Huidig bod: € 55

940. Munt 1715

Zilveren Spaanse Halve Reale munt met certificaat, omstreeks 1715.

Startbod: € 5

941. Gouden ringen

Twee 14 karaat gouden ringen met diamant, gemerkt 585, eind 20e eeuw.

Huidig bod: € 70

942. Architectuurboeken, Otto Wagner en Joseph Maria Olbrich

Een convoluut met twee facsimile-uitgaven met werk van Oostenrijkse architecten:
Einige Skizzen, Projekte und Ausgeführte Bauwerke von Otto Wagner. Vollständiger Nachdruk der vier Originalbände 1889-1897-1906-1922. Tübingen: Wasmuth, 1987. Vele afbeeldingen van het werk van Wagner deels in kleur en paginagroot.
Joseph Maria Olbrich. Architektur. Vollständiger Nachdrück der Drei Originalbände von 1901-1914. Tübingen: Wasmuth, 1988. Vele afbeeldingen van het werk van Olbrich, deels in kleur en paginagroot.

Huidig bod: € 5

943. Ets, Erik Bosma

Carborundum druk/ets van man met tas door Erik Bosma. Rechtsonder voluit met potlood gesigneerd en gedateerd 2004, oplagenummer 1/42.

Startbod: € 5

944. Pop

Handbeschilderde houten en textiele fantasiepop met buidel. Anoniem, begin 21e eeuw.

Provenance: Galerie & Beeldentuin La Lanka, Gorredijk.

Startbod: € 5

945. Locomotief, Bing

Blikken opwindbare locomotief. Gemerkt Bing W Bavaria, Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

Huidig bod: € 20

946. Vliegtuig

Houten model geïnspireerd op het vliegtuig “De Rode Baron”. Eerste helft 20e eeuw.

Huidig bod: € 5

947. Kaststel, Art Deco

Glazen oranje-zwart Art Deco kaststel in Loetz Tango stijl. Tsjechoslowakije, jaren 30.

Huidig bod: € 20

948. Scheepslantaarns

Nikkelen scheepslantaarns, midden 20e eeuw.

Huidig bod: € 15

949. Tin en messing

Convoluut tin en messing met een Duits tinnen bord, gemerkt Block Zinn, een soeplepel, bakje en messing tang. 19e/20e eeuw.

Huidig bod: € 10

950. Koffiepotten en theepot, Sheffield

Twee verzilverde koffiepotten en theepot met bakelieten greep in Empire stijl, gemerkt Sheffield. Engeland, tweede kwart 20e eeuw.

Huidig bod: € 10

9725 CT Groningen