Veiling: Veiling 49 sessie 2 dinsdag 3 december

526. Avontuurlijke verhalen album no. 2, B. Jacobs Groningen

Avontuurlijke verhalen, album no. 2. Groningen: B. Jacobs, ca. 1900. Album met 20 hand ingekleurde centsprenten, band uitgevoerd in kleurenlithografie. Alle centsprenten compleet.

Huidig bod: € 5

527. Propaganda poster 1980, Sovjet-Unie

Originele Sovjet-Unie, anti-Amerikaanse propagandaposter (offset druk) ontwerp M. ABRAMOV Uitgeverij Plakat, 1980.

Huidig bod: € 5

528. Beeld, Linde Ergo

Bronzen beeld getiteld “Balans” door Linde Ergo (België, 1966), Cire Perdu techniek. Gietersstempel D. De Groeve, Nevele, België. Beeld op marmeren basement en kunststoffen kubus. Begin 21e eeuw. Beeld op groot formaat.

Provenance: Galerie & Beeldentuin La Lanka, Gorredijk.

Huidig bod: € 200

529. Vaas, Uta Feyl

Keramieken vaas naar ontwerp van Uta Feyl en geproduceerd door Rosenthal, Studio-Line. Modelnaam “Venus”. Aan de onderzijde gemerkt en gedateerd 1979/80.

Huidig bod: € 35

530. Glasobject, Cees van Olst

Unica glasobject met inwendig blauw-geel sliert decor en ingesloten luchtbellen door Cees van Olst (1947-2014). Aan de onderzijde gesigneerd, eind 20e eeuw.

Huidig bod: € 35

531. Art Deco sierbord, Charles Catteau

Art Deco keramieken sierbord naar ontwerp van Charles Catteau (1880-1966). Polychroom geglazuurd floraal decor geproduceerd door Boch Frères, uit de Keramis serie, decornummer D2779. België, La Louviere, omstreeks 1941.

Huidig bod: € 15

532. Wandklok, Kienzle

Mid-Century design wandklok met bronskleurige details van Kienzle met een gevlochten touw ophangsysteem. Duitsland, jaren 50

Huidig bod: € 10

533. Vaas, Roger Guérin

Geglazuurde aardewerken vaas met vissen decor naar ontwerp en uitgevoerd door Roger Guérin, Bouffioulx. Aan de onderzijde gesigneerd en vermelding modelnummer 505, Handmade in Belgium, omstreeks 1950. Betreft een groter formaat vaas.

Huidig bod: € 5

534. Gouden vijfje Wilhelmina 1912

Gouden vijfje Wilhelmina met hermelijnen mantel uit 1912, bevat 900/1000 goud. Rondom de munt is de tekst "KONINGIN WILHELMINA" geschreven en op de keerzijde is het gekroond Nederlands wapen afgebeeld. Het gouden vijfje is ontworpen door J. C. Wienecke.

Huidig bod: € 380

535. Schilderij, Martin Tissing

Schilderij getiteld “‘s Nachts” door Martin Tissing (1936-2018). Verso naamsvermelding, titel, techniekgebruik (Pencil - colourpencil en alluminiumpaint) en datering 1986.

Huidig bod: € 20

536. Aquarel, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf getiteld "Pierrot en Colombine in een liefdesscène" door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919.
Op de achterzijde een potloodtekening boeren op de akker met seis door Dozy. Beide tekeningen in dezelfde lijst met aan weerszijden glas. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.

Huidig bod: € 5

537. Inkttekening

Sepia inkttekening van een leeuwenjacht. Anoniem, Italiaanse Neoclassicistische School. 18e/19e eeuw.

Huidig bod: € 60

538. Zeefdruk Ede Staal, H. Hartevelt

Zeefdruk met portret van Ede Staal door H. Hartevelt. Linksonder vermelding van titel en oplagenummer 10/30. Rechtsonder met potlood gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

Huidig bod: € 40

539. Zilveren bestek, Van Kempen

Negen zilveren lepels en zes vorken uit dinerbestek van Van Kempen, model Haags Lofje. Gekeurd meesterteken VK halve maan (Van Kempen, Voorschoten), lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter G (1916). Aan de achterzijde monogram gegraveerd.

Huidig bod: € 280

540. Flesvaas, Bertil Vallien

Helder glazen flesvaas met meerkleurige overlay, ontwerp Bertil Vallien, modelnaam "Satellite" en uitgevoerd door Kosta Boda. Aan de onderzijde gemerkt Kosta Boda, artist coll B. Vallien en modelnummer 89725, sticker aan de voorzijde van de flesvaas. Zweden, jaren 80.

Huidig bod: € 35

541. Penning Vindicat 1954

Bronzen Vindicat penning ter gelegenheid van het 68e lustrum van de Rijksuniversiteit Groningen in 1954. In een cirkel twee op de grond zittende en zingende studenten, getooid met de corpsmuts. Omschrift buitenste ring: IN MEM.DEDICATIONIS AEDIVM SOC.STVD.GRON:VINDICAT ATQUE POLIT.

Huidig bod: € 5

542. Gouden ring met diamant en parel

Witgouden ring tahiti parel en circa 0.35 ct briljant geslepen diamant H/SI. Goudgehalte 585/1000-14 karaat witgoud, eind 20e eeuw.

Huidig bod: € 80

543. Murano drinkglas

Mondgeblazen Murano filigrain drinkglas met amberkleurige voet en kelk. Venetië, jaren 30-50.

Huidig bod: € 20

544. Nubische bok, Soedan

Houten koperkleurig gepatineerde Nubische bok met metalen applicaties. Soedan, 20e eeuw.

Huidig bod: € 10

545. Gouden zakhorloge, Buren

Buren Precision Grand Prix zakhorloge 17 22/12, gemerkt 14 karaat. Inscriptie binnenkant "Aan Gysbert Leyenaar voor 25 jarigen trouwen dienst 1916-18 september - 1941 Verkade's Fabrieken N.V. Zaandam". Swiss Made, jaren 40.

Huidig bod: € 90

546. Gouden ring met diamant en edelstenen

18 karaat geelgouden fantasiering met circa 0.90 briljant- en baguette geslepen diamant H/VS en ovaal cabochon geslepen robijn en saffier. Goudgehalte 750/000-18 karaat geelgoud, eind 20e eeuw.

Huidig bod: € 160

547. Schets, A. Pevsner

Schets van een accordeonspeler, gesigneerd A. Pevsner en gedateerd 1912. Onderin vermelding Antoine Pevsner, 20e eeuw.

Huidig bod: € 20

548. Inktschildering

Inktschildering van lachend meisje. Anoniem, tweede helft 20e eeuw.

Startbod: € 5

549. Schenkkannetje, Makkum

Makkumer polychroom beschilderd aardewerken schenkkannetje uit een kinderservies. Aan de onderzijde gedateerd 1872.

Startbod: € 5

550. Vazen, Ravelli

Twee keramieken brutalistisch vormgegeven vazen gefabriceerd door Ravelli te Valkenburg, midden jaren 60. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummers 107 en 109.

Huidig bod: € 100

9725 CT Groningen