Veiling: Veiling 30 sessie 2

620. Balinees houtsnijwerk

Balinees houtsnijwerk, beeld van een oude visser met net. Midden 20e eeuw.

401. Mahjong been & bamboe, ca. 1924

Doos is Chinees of Koreaans, traditioneel met 2 laden. Met op het schuiffront ongewone jadegroene karakters. Hengsel en koperbeslag zijn dun, net als de later aangebrachte handvatten op de laden. De stenen zijn Chinees van doorsnee bamboe en been en de gravering is redelijk. Er zijn 3 reserve stenen. Fiches zijn van ruwere kwaliteit been met westerse puntentelling. De 2 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten en zitten in een verkleind cricketdoosje. De windschijfjes zijn van zwart hoorn met witte karakters en zitten in een Mingdoosje van zwart hoorn. Er zit geen handleiding bij het spel.

412. Mahjong bamboe, langwerpig veelkleurige doos, ca. 1924

De doos is Chinees, van stevig karton en rondom beplakt met een zijdeachtige stof met Chinese motieven. Bovenop zijn 2 karakters van vervaagd goudpapier geplakt. In de, met rood glanspapier beplakte, binnenkant zitten de stenen en een los doosje voor de fiches e.d. De stenen zijn Chinees en het nette bamboe is grof maar kundig gegraveerd. Bamboe 1 is primitief, de seizoenen zijn goed geslaagd. Er zijn 4 reservestenen. De fiches zijn van been met westerse puntentelling. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten, ze zijn nogal onregelmatig. De handleiding is het standaard Chinese ongedateerde boekje. Er zitten geen cricketdoosje, windenschijfjes en Mingdoosje bij het spel.

403. Mahjong been & bamboe, ca. 1924

De 5-laden doos is Chinees, gemaakt van fraai rozenhout. Traditioneel model met standaard koperbeslag. Het schuiffront en het bijbehorende koperbeslag ontbraken en zijn vervangen. De stenen zijn Chinees, gemaakt van dun been met standaard gravering en dikker bamboe. Er zijn geen reservestenen. De fiches zijn van eenvoudige kwaliteit been met westerse puntentelling. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten, punten zijn later toegevoegd. De 1 is niet blanco maar heeft een grote rode stip. De windschijfjes zijn gemaakt van been, de W-wind is bijgemaakt. Er zitten geen cricketdoosjes, Mingdoosje en handleiding bij het spel.

428. Mahjong Chad Valley, 5-laden doos, 1923

De herstelde 5-laden doos is Engels. Van dik karton beplakt met papier. Op de deksel is het standaard Chad Valley-etiket geplakt. Binnenin zitten 4 laden voor de stenen en een met 5 vakjes voor de fiches e.d. De stenen zijn Engels, gemaakt van hout dat bovenop is beplakt met papier, in drie kleuren bedrukte met de Chad Valley-karakters en-afbeeldingen. Bamboe 1 is geen pauw maar de niet veel voorkomende kraanvogel. De stenen verschillen her en der van hoogte. De fiches zijn benen schijfjes, waarde 1000 punten per persoon. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De 4 windenschijfjes zijn van karton beplakt met de Chad Valley-windkarakters. De handleiding is het standaard Chad Valley-boekje. 5e editie december 1923.

806. Tapijt

Perzisch tapijt.

449. Mahjong The Hillson Company Boston, Ma Jong versie, ca. 1924

De doos is Amerikaans en van karton. De deksel is bedrukt met de Hillson illustratie en de toevoeging Ma Jong. Binnenin zijn 4 laden voor de stenen en 1 met vakjes voor de fiches e.d. De stenen zijn van gelakt blank hout en bedrukt met monochrome karakters en afbeeldingen van het type Piroxloid. Er zijn geen reservestenen. De fiches zijn stripjes van celluloid. Er zit een sticker bij met informatie over de kleur en waarde. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De windwijzers zijn van beenkleurig celluloid en zitten in een Mingdoosje van celluloid met ivoormotief. De handleiding is een boekje Hillson's Mandarin Game Known in China as Ma Jong. Er zit een oud krantenartikel bij.

1100. Hollandse zilveren lepel 1889

Zilver, sierlepel met vader en kind en in de bak een engel die over iemand gebogen staat en met rattenstaart 1889, Nederlands, gemerkt: Jaarletter E= 1889, onduidelijk te lezen meesterteken en belasting 'sleutel' teken voor gerepatrieerde voorwerpen.

1101. Zilver, Apostel lepel, Sheffield 1888 Engeland

Zilver, Apostel lepel, Sheffield 1888 Engeland, gemerkt: Hallmarks voor Sheffield met jaarletter V= 1888/89.

1103. Zilver, Hollandse tafelbel D. Vos Amsterdam 1837/1851

Zilver, Hollandse tafelbel D. Vos Amsterdam 1837/1851. Gemerkt met oud zwaard en meesterteken : Dirk Vos sr. 1837/1851.

456. Mahjong, Pung Chow Company, 1923

De doos is Amerikaans, van geverfd en bedrukt hout. Met op de deksel de Pung Chow draak en rijke versiering. Binnenin is een groot vak voor de stenen en kleiner vak voor de fiches e.d. De stenen zijn van twee gelijke lagen blank en donker, onbewerkt hout. Bedrukt met Pung Chow karakters en afbeeldingen. Van de typerende Pung Chow draken is de witte draak zilver. De rode seizoenen zijn bijna identiek aan die van de Paraffine Co. Er horen geen reservestenen bij het spel. De fiches zijn strookjes van gekleurd celluloid. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. Er horen geen windwijzers bij het spel. De handleiding is het grijze boekje "Pung Chow in 10 minutes. Without a Teacher", 1923. Er zijn ook twee Pung Chow puntenkaaten.

425. Mahjong Europees, 5-laden doos, ca. 1929

De 5-laden doos is Europees, gemaakt van dun karton beplakt met zwart papier bedrukt met gouden "Chinese" afbeeldingen. Bovenop zit een etiket met Mandarijn en staand Mah Jongg. Binnenin zijn 4 laden voor stenen en 4 losse bakjes voor fiches. De stenen zijn Europees, gemaakt van onbewerkt hout. In drie kleuren bedrukt met karakters en afbeeldingen. Voor Oostenwind is wel de E van East wind gebruikt. De kleur groen is sterk verbleekt. De fiches zijn ruwe latjes van gekleurd hout. De twee dobbelstenen zijn van zwart hout met gouden westerse punten. Er zitten geen windenwijzers en handleiding bij het spel. Er is een indicatie van de datering; de handgeschreven, uit 1929 stammende Nederlandse notities binnenin de deksel.

467. Mahjong speelkaarten, reclame uitgave The Western Electric Company, 1924

Electic Mah Jong, reclame-uitgave voor The Western Electric Co. door Thomas de la Rue. De doos is Engels. Gemaakt van karton beplakt met kroko-print papier bedrukt met goud. Binnenin de deksel is een mapje voor het boekje. Het interieur bevat 4 vakjes. De kaarten zijn Engels en hebben een standaard formaat, goud-op-snee. En achterop Western Electric reclame. De kaarten tonen de diverse activiteiten van het bedrijf. Twee pakjes zitten nog in hun originele papier met koortje. Er horen geen fiches en dobbelstenen bij het spel. De winden zijn 4 kaarten met windwijzer. De handleiding is een aangepast boekje uit 1924. Er zijn ook 4 scorekaarten, een puntentellingblok, een visitekaartje en een sticker van de dealer.

907. Dinky Supertoys

Dinky Supertoys Blaw Knox bulldozer No. 961. Hierbij twee racebaan auto's.

908. Blikken speelgoed

Lot blikken speelgoed, 2 vliegtuigen, 3 spaarpotten en een circus olifant.

447. Mahjong VS, The complete ancient and fascinating Chinese game, ca. 1924

De doos is Amerikaans, van karton beplakt met een etiket met o.a. inhoud en afbeelding van alle stenen. Binnenin zitten de stenen, fiches en (2 gevouwen en 4 niet gevouwen) latten van karton. De stenen zijn van hout en eenzijdig beplakt met wit kunststof bedrukt met karakters en afbeeldingen in 3 kleuren. De fiches zijn stripjes van stevig papier. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. Er behoren geen windwijzers bij het spel. De handleiding is de smalle, iets ingescheurde versie van het rode Babcock boekje, 9e editie juni 1923. Waarschijnlijk toegevoegd.

904. Schuco box en brandweerauto

Schuco Varianto box 3010/30 patents int. breveté France en Schuco Patent Varianto 3047 made in Western Germany.

642. Waaiers en parasol, China, eerste helft 20e eeuw

Waaiers en parasol, China, eerste helft 20e eeuw, handgeschilderd.

1005. Schilderij, A.J.C. Manuel

Schilderij, olieverf op doek, linksonder gesigneerd Manuel. A.J.C. Manuel (1899-1973) was een Utrechtse kunstschilder. Hij schilderde voornamelijk landschappen, stadsgezichten en kerkinterieurs in impressionistische stijl

900. Ruimtevaartuig Thunderbirds Matchbox

Kunstof ruimtevaartuig Thunderbirds Matchbox 1994.

801. Tapijt

Naein handgeknoopt tapijt.

800. Tapijt

Afghaans tapijt.

906. Kinderservies en warmhoudbord

Kinderservies en warmhoudbord met sprookje van Hans en Grietje.

1015. Schilderij, olieverf op doek

Schilderij, olieverf op doek, plaggenhut op de heide. Rechtsonder onduidelijk gesigneerd

614. Vaas en wierook pot, China

Vaas en wierook pot, China, tweede helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen