1005. Amsterdams staand horloge, Jan Hoogelandt Amsterdam, 18e eeuw

Amsterdamse staand horloge in eiken met wortelnoten belijmde kast. De gebogen dubbele kap wordt bekroond door twee verguld houten bazuin blazende engelen en een dito Atlas. Voorzien van zaagwerk in gestileerde bladmotieven. Pilasters met bronzen kapiteel en basement als stijlen. De messing gegraveerde wijzerplaat heeft in de toog een maanstandaanduiding, vuur vergulde rocaille hoekornamenten, verzilverde wijzerplaatring met Romeinse cijfers. Gesigneerd Jan Hoogelandt Amsterdam, 18e eeuw.

Kavelnummer en naam 1005. Amsterdams staand horloge, Jan Hoogelandt Amsterdam, 18e eeuw
Veiling Veiling 36 sessie 3, woensdag 15 december 2021
Afmetingen Hoogte 286 cm, breedte 64 cm en diepte 30 cm.
Conditie De klokkast en uurwerk zijn in 2018 voor € 4200,- gerestaureerd. De bon is aanwezig.
Startbod
Vorig kavel Volgend kavel

9725 CT Groningen