Veiling: Veiling 36 sessie 3, woensdag 15 december 2021

1000. Mantelklok, A. Schatz & Sohne Germany

Messing 1000 dagen mantelklok van August Schatz & Sohne, model 54. Duitsland, circa 1955.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

1001. Kolomklok

Franse mahoniehouten Empire kolomklok met vergulde bronzen monteringen. Circa 1830.

Startbod: € 160

Prijsindicatie: € 300 - € 500

1002. Tafelklok, WUBA/Warmink

Engelse Westminster stijl tafelklok met maanstand, van klokkenmaker WUBA/Warmink. Tweede helft 20e eeuw.

Huidig bod: € 30

Prijsindicatie: € 60 - € 120

1003. Koetsklok

Flipkaart koetsklok met ronde messing behuizing met hengsel en cilindrische glazen behuizing, die de tijdsduiding kaarten toont met Arabische cijfers voor uren en minuten. Eerste helft 20e eeuw.

Startbod: € 30

Prijsindicatie: € 60 - € 120

1004. Pendule, Japy Freres & Cie

Marmeren classicistische Franse pendule, Japy Freres & Cie, afgesleten naamsvermelding op wijzerplaat en gemerkt Frans uurwerk, 1855.

Startbod: € 180

Prijsindicatie: € 300 - € 600

1005. Amsterdams staand horloge, Jan Hoogeland Amsterdam, 18e eeuw

Amsterdamse staand horloge in eiken met wortelnoten belijmde kast. De gebogen dubbele kap wordt bekroond door twee verguld houten bazuin blazende engelen en een dito Atlas. Voorzien van zaagwerk in gestileerde bladmotieven. Pilasters met bronzen kapiteel en basement als stijlen. De messing gegraveerde wijzerplaat heeft in de toog een maanstandaanduiding, vuurvergulde rocaille hoekornamenten, verzilverde wijzerplaatring met Romeinse cijfers. Gesigneerd Jan Hoogeland Amsterdam, 18e eeuw.

Startbod: € 5000

Prijsindicatie: € 10000 - € 15000

1006. Klok, Frankrijk

Messing klok, zogenaamde Carriage Clock, gesigneerd op de wijzerplaat, Paris. Voorzien aan de bovenzijde van een inscriptie met vermelding van het jaartal 1900.

Startbod: € 30

Prijsindicatie: € 60 - € 120

1007. Reiswekker

Franse bronzen reiswekker met hengsel, circa 1900.

Startbod: € 30

Prijsindicatie: € 60 - € 120

1008. Klok, Art Deco

Eikenhouten Art Deco klok met bronzen wijzerplaat, Junghans uurwerk, circa 1930.

Startbod: € 30

Prijsindicatie: € 60 - € 120

1009. Wandklok Oeil de Boeuf, Neubauer a Verviers

Zuid-Belgische Oeil de boeuf klok, ingelegd met verschillende metaalsoorten. Gesigneerd Neubauer a Verviers, omstreeks 1900.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

1010. Wandklok, J.B.A. Potet

Zwarte vierkante wandklok, albasten wijzerplaat voorzien van geëmailleerde Romeinse cijfers. Gemerkt. J.B.A. Potet, Arnhem, rond 1900.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

1011. Tafelklok, Smiths Enfield

Engelse Art Deco Smiths Enfield tafelklok, uitgevoerd in bakeliet. Circa 1930.

Startbod: € 20

Prijsindicatie: € 40 - € 80

1012. Klok, Art Deco

Franse marmeren Art Deco klok met verguld bronzen beeld van een antilope, midden vorige eeuw.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

1013. Klok, Art Deco

Rechthoekige eikenhout met palissander Art Deco klok met Junghans uurwerk, circa 1930.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

1014. Klok, Kienzle

Art Deco klok met notenhout fineer uit de jaren 30. Fabrikant Kienzle, Duitsland.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

1015. Tafelklok, Junghans

Zuid Duitse Gründerzeit eikenhouten Junghans tafelklok met messing versieringen, eind 19e eeuw.

Startbod: € 50

Prijsindicatie: € 100 - € 200

1016. Mantelklok

Houten Duitse mantelklok met albasten pilaren met messing ornamenten. Voor de spiegel een afbeelding van twee gespiegelde zwanen. Naam van de klokkenmaker op de binnenzijde van de achterklep, datering 1895. Plaats van herkomst Füssen, Beieren.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

1017. Tafelklok, Junghans

Duitse Gründerzeit tafelklok van Junghans, wijzerplaat met Romeinse cijfers. Einde 19e eeuw.

Startbod: € 50

Prijsindicatie: € 100 - € 200

1018. Klok, Frans Zwollo

Gehamerde en gegraveerde koperen, bruin gepatineerde Art Deco klok, gesigneerd achterzijde Frans Zwollo Oosterbeek. Eerste helft 20e eeuw.

Startbod: € 100

Prijsindicatie: € 200 - € 300

1019. Klok

Groen marmeren Napoleon III klok met twee vijflichts kandelaar, rond 1900.

Startbod: € 100

Prijsindicatie: € 200 - € 300

1020. Kolomklok

Messing kolomklok met glazen kolommen en wijzerplaat met Arabische cijfers, circa 1900.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

1021. Kolomklok

Geëbonisseerde houten kolomklok met wit geëmailleerde wijzerplaat met zwarte Romeinse cijfers in een messing rand, circa 1870.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

1022. Kantoortje

Fries kantoortje of notarisklok, tweede helft 20e eeuw.

Startbod: € 30

Prijsindicatie: € 60 - € 120

1023. Friese staartklok, WUBA/Warmink

Friese staartklok, WUBA/Warmink. Tweede helft 20e eeuw.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

1024. Friese staartklok, WUBA/Warmink

Friese staartklok WUBA/Warmink, tweede helft 20e eeuw.

Startbod: € 40

Prijsindicatie: € 80 - € 160

9725 CT Groningen