Veiling: Veiling 49 sessie 1 maandag 2 december

26. Karaf met glaasjes, Art Deco

Art Deco amberkleurig geslepen karaf naar ontwerp van Rudolf Hlousek (1909-1992) tezamen met acht likeurglaasjes. Glaasjes niet behorend bij de karaf, kleur iets afwijkend, aan de onderzijde gemerkt Tsjechoslowakije, omstreeks 1930.

Huidig bod: € 25

27. Schilderij, Hans Boer

Schilderij met abstracte compositie, zonder titel door Hans Boer (Amsterdam 1947), alkydverf op linnen. Verso informatie AL14/16 38 en signering met datering 2014/16.

Huidig bod: € 15

28. Gouden ring met diamanten

14 karaat witgouden ring met vijf diamanten fijn wit, VS1, in totaal circa 0.8 ct. Gemerkt 585, 20e eeuw.

Startbod: € 5

29. Aquarel, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf getiteld "Pierrot en Colombine in een liefdesscène" door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.

Huidig bod: € 10

30. Beeld, Koos van Bruggen

Perenhouten beeld van een vrouw door Koos van Bruggen (1914-1979). Aan de onderzijde gemonogrammeerd vB met datering 1972.

Huidig bod: € 5

31. Fauteuil, ontwerp Arnold Madsen & Henry Schubell voor Bovenkamp

Teakhouten fauteuil in Scandinavische stijl naar ontwerp van Arnold Madsen & Henry Schubell en gefabriceerd door Bovenkamp in 1968.

Huidig bod: € 55

32. Schilderij, Paul van Zoelen

Schilderij van een geabstraheerd landschap door Paul van Zoelen (1958), olieverf en pigment op linnen. Verso naamsvermelding en datering 2003.

Huidig bod: € 10

33. Art Nouveau vaas, Nimy

Art Nouveau keramieken vaas met wijnrood marmereffect glazuur onderzijde en lustre glazuur bovenzijde. Aan de onderzijde gemerkt Nimy en vermelding van modelnummer 3. België, eerste kwart 20e eeuw.

Huidig bod: € 35

34. Art Deco beeld, Hertwig & Co.

Keramieken Art Deco handbeschilderd beeld van dame met barzoi door Hertwig & Co. Katzhütte (Thüringen). Gemerkt aan de onderzijde met E50 en vermelding van modelnummer 399. Duitsland, jaren 30.

Huidig bod: € 15

35. Fotolithografie, Sol LeWitt

Fotolithografie van Sol LeWitt uit de serie “Brushstrokes: Horizontal and Vertical”, plate #14. Rechtsonder met potlood gesigneerd en links vermelding van oplagenummer 23/25. Jaar van publicatie 1996.

Provenance: factuur Kunsthandel & Galerie De Vries, Leeuwarden.

Huidig bod: € 340

36. Zilveren miskelk in foudraal

Rooms-Katholieke verguld zilveren miskelk met pateen, lepeltje en stola in originele foedraal. Gemerkt meesterteken van de Gebroeders van Roosmalen te Utrecht, lopende leeuw 2, minervakop met B (Utrecht) en jaarletter F (1940).

Huidig bod: € 320

37. Vaas, Art Nouveau

Art Nouveau keramieken vaas met klaproos decor. Aan de onderzijde vermelding modelnummer 33, Frankrijk/Oostenrijk omstreeks 1900.

Huidig bod: € 5

38. Noh masker, Japan

Houten Noh masker met beweegbare onderkaak, onderdeel van het Noh theater. Japan, midden 20e eeuw.

Huidig bod: € 5

39. Schilderij, Hans Boer

Schilderij met abstracte compositie, zonder titel door Hans Boer (Amsterdam 1947), alkydverf op linnen. Verso informatie AL11-33 en signering met datering 2011.

Huidig bod: € 30

40. Theekommen en schotels, China, Kangxi periode

Vijf Chinees porseleinen kapucijner theekommen met blauw-wit schildering binnenzijde met vlakverdelingen en florale decors, één kom gedecoreerd met vogels. Tezamen met zes floraal gedecoreerde schotels. Kangxi periode begin, 18e eeuw.

Huidig bod: € 80

41. Art Deco waterkan met glazen, A.D. Copier

Art Deco waterkan met zes glazen met zwarte voet naar ontwerp van A.D. Copier (1901-1991) en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam omstreeks 1934. Alle stukken voorzien van het geëtst CL logo.

Literatuur; Copier Compleet, pagina 247.

Huidig bod: € 10

42. Aquarel, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf van Harlekijn, Colombine en Pierrot door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Huidig bod: € 10

43. Flesvaas, Kjell Engman

Kristallen flesvaas naar ontwerp van Kjell Engman voor Kosta Boda, modelnaam Fidji. Aan de onderzijde gesigneerd K. Engman, Kosta Boda en genummerd H8839 aan de onderzijde tevens een atelier sticker. Zweden, 21e eeuw.

Huidig bod: € 20

44. Beeld, Art Deco

Een Art Deco beeld van een Afrikaanse vrouw en profil op verchroomde basement. Frankrijk, jaren 30/40.

Huidig bod: € 20

45. Schilderij, Gerriet Postma

Schilderij in Cobra stijl, niet getiteld door Gerriet Postma (Twijzelerheide 1932-2009 Groningen). Olieverfschilderij op spaanplaat. Rechtsonder gesigneerd Ger Postma en gedateerd 1969.
Collectie Galerie Muskee Groningen.

Huidig bod: € 10

46. Art Deco parfumfles, Frantisek Halama

Citroengele Art Deco persglazen floraal gedecoreerde parfumfles naar ontwerp van Frantisek Halama. Tsjechoslowakije, omstreeks 1935.

Huidig bod: € 25

47. Schilderij, Ra van der Hoek

Schilderij met symbolische compositie van Ra van der Hoek (Leeuwarden, 1959). Gemengde techniek met krijt op papier. Verso signering en datering 1998.

Startbod: € 5

48. Schotel, China, Wanli periode

Chinees blauw-wit gedecoreerde kraakporseleinen schotel met een centraal decor van een vogel met bloesemtakken, de rand gedecoreerd met bloemen cartouches. Wanli periode, Ming dynastie, begin 17e eeuw.

Huidig bod: € 55

49. Borden, China, Qianlong periode

Twee Chinees porseleinen borden met landschappelijk decor en vliegende vogel voorzien van kapucijnerkleurige omranding. China, Qianlong periode (1736-1795).

Huidig bod: € 15

50. Sierbordje, Art Nouveau

Kristallen Art Nouveau sierbordje, gematteerd glas met handgeschilderd floraal decor en goudaccenten. Eind 19e eeuw.

Huidig bod: € 5

9725 CT Groningen