Veiling: Veiling 49 sessie 2 dinsdag 3 december
651. Vaasjes, A.D. Copier
Vier spijkerbol vazen in twee formaten naar ontwerp van Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam. Jaren 50/60.
Huidig bod: € 5
652. Beeld
Keramieken terracottakleurig beeld van liggend veulen. Aan de onderzijde genummerd 8919. Duitsland, jaren 60.
Huidig bod: € 5
653. Vazen, Mobach
Twee keramieken vazen in beige en gele kleurschakering door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummers 339 en 102. Derde kwart 20e eeuw.
Huidig bod: € 10
654. Bureaulamp
Messing in hoogte verstelbare bureaulamp met opalineglazen lampenkap. Vierde kwart 20e eeuw.
Huidig bod: € 5
655. Meetinstrument
Wetenschappelijk Muller meetinstrument; voor het demonstreren van de wetten van lichtreflectie. Eerste helft 20e eeuw.
Huidig bod: € 5
656. Rooms-Katholiek perkament
Vier perkamenten pagina's van een Vesperale of wel een liturgisch boek uit de Rooms-Katholieke kerk dat alleen de voor vespers benodigde psalmen, capitula, hymnes en cantica bevat. Alle bladeren met gekalligrafeerde teksten, 16e/17e eeuw.
Huidig bod: € 10
657. Swatow borden, China
Twee Chinees porseleinen handbeschilderde Swatow borden. Regio Zhangzhou, 19e eeuw.
Startbod: € 5
658. Gereedschap
Gereedschap, een smeedijzeren zeeflepel (India), twee sikkels en een splijter. 19e eeuw.
Huidig bod: € 5
659. Vaas, Klaas Fenne de Leeuwe
Keramieken vaas met horizontaal ribbelpatroon in groenbruine kleurschakering door Klaas Fenne de Leeuwe (1949). Aan de onderzijde gemonogrammeerd KF, jaren 70.
Huidig bod: € 5
660. Standaard, China
Chinees houten standaard op groot formaat. Eind 20e eeuw.
Huidig bod: € 5
661. Presse-papier, Isle of Wight Glass
Kristallen presse-papier van Isle of Wight Glass in wit-, groen- en goudkleur. Aan de onderzijde voorzien van sticker. Engeland, vierde kwart 20e eeuw.
Huidig bod: € 10
662. Wandbord, Japan
Japans porseleinen Imari wandbord, floraal gedecoreerd met gecontourneerde rand. Omstreeks 1900.
Huidig bod: € 15
663. Vazen, Ravelli en Schlossberg Keramik
Twee keramieken vazen door Ravelli te Valkenburg, aan de onderzijde gesigneerd Ravelli en vermelding van modelnummer 536. Uitgevoerd omstreeks 1950/60. Tevens een Mid Century vaas naar ontwerp van Liesel Spornhauer en uitgevoerd door Schlossberg Keramik, decornaam Kuba. Duitsland, omstreeks 1955.
Huidig bod: € 15
664. Borden, Japan
Drie porseleinen handbeschilderde Japanse Imari borden, omstreeks 1900.
Huidig bod: € 10
665. Icoon, Roemenië
Roemeens achter glas geschilderde Icoon van Het Laatste Avondmaal, rechtsonder gedateerd 1997.
Startbod: € 5
666. Herdenkingspenningen
Drie bronzen herdenkingspenningen, een medaille voor de inhuldiging van koningin Wilhelmina naar ontwerp van Bart van Hoven. Voorzijde; borstbeeld van koningin Wilhelmina met omschrift, keerzijde; koningin Wilhelmina reikt haar hand aan de Nederlandse Maagd aan wier voeten de Nederlandse leeuw staat. Tekst in afsnede; "Ingehuldigd den 6 september 1898".
Tweede bronzen penning naar ontwerp van Pier Pander; Dr. J.A. Korteweg, Hoogleraar in de Heelkunde 1912. Derde penning; Frederic Mistral, Nobelwinnaar literatuur 1904. Te dateren 1914.
Huidig bod: € 35
667. Stoommachine attributen
Vier metalen speelgoed attributen behorend bij een stoommachine door H. Langes Legetøj, Copenhagen, met onder meer een draaimachine en boor. Denemarken, jaren 50/60.
Huidig bod: € 5
668. Penning, Chris van der Hoef
Zilveren penning naar ontwerp van Chris van der Hoef namens Verkade's Fabrieken N.V. te Zaandam, medaille voor 25-jarige dienstvervulling. Voorzijden Klaroenblazer te paard, achterzijde tekst binnen krans van lauwer- en eikenbladeren. Gemerkt C.I. Begeer, Utrecht. Omstreeks 1940.
Startbod: € 5
669. Keramiek, Hannie Mein
Vaasje en twee keramieken potjes door Hannie Mein (Utrecht 1933-2003 Vinkega). Aan de onderzijde gemonogrammeerd, jaren 70.
Huidig bod: € 10
670. Vazen, Cor Unum
Drie keramieken vazen van de firma Cor Unum. Modelnaam "De Kardinaalsmuts van Zweitse Landheer", jaren 80.
Huidig bod: € 5
671. Borduurwerk, China
Chinees zijde geborduurd doek met floraal decor. 19e eeuw.
Huidig bod: € 5
672. Vazen
Twee keramieken vazen; een beige bolvaas met horizontaal ribbelpatroon door Brouwer’s Aardewerkfabriek, aan de onderzijde gestanst merk en vermelding van modelnummer 882. Tevens een groen kleurige vaas. Derde kwart 20e eeuw.
Huidig bod: € 5
673. Vaas, Alexandre de Wemmel
Keramieken groene-beige vaas met optische ringen bovenzijde door Alexandre de Wemmel (1909-1962). Aan de onderzijde gemerkt Alexandre, Made in Belgium en vermelding van modelnummer 26. België, midden 20e eeuw.
Huidig bod: € 5
674. Kris, Indonesië
Javaanse kris met zeskantige houten greep en schede met messing overschede. Indonesië, 19e eeuw.
Huidig bod: € 15
675. Beelden, Thailand
Twee Thaise beelden van een tempelwachter en een fluitspeler, uitgevoerd in een metaallegering. Beelden zijn groen, bruin en goudkleurig gepatineerd, Thailand, 21e eeuw.
Huidig bod: € 15
9725 CT Groningen