Veiling: Veiling 30 sessie 2

476. Mahjong speelkaarten, Winner Brand Mah Jong playing cards

De doos is Chinees, gevouwen van karton met een losse deksel. Bedrukt met Engelse en Chinese tekst in rood en grijs. Binnenin zijn drie vakjes voor de kaarten. De kaarten zijn Chinees, een breed formaat. Gemaakt van karton met traditionele afbeeldingen. De chique achterkant is bedrukt met goud en rood. Er zijn geen reservekaarten en de pakjes kaarten zijn ongeopend. Er zitten/horen geen fiches, dobbelstenen, windwijzer en handleiding bij het spel.

Prijsindicatie: € 20 - € 60

477. Mahjong speelkaarten

De doos is Chinees, gemaakt van dun plastic met een losse deksel. In het binnendoosje zitten vakjes voor de drie pakjes kaarten. De kaarten zijn Chinees en hebben daardoor afwijkende afmetingen. De kaarten zijn bedrukt met traditionele karakters en afbeeldingen. De achterkant heeft een groenig blauwe bedrukking. Er zijn geen reservekaarten. Er zitten/horen geen fiches, dobbelstenen, windwijzers en handleiding bij het spel.

Prijsindicatie: € 20 - € 60

478. Mahjong latten, Gibson, ca. 1930

Latten van klein formaat gemaakt van dun gelakt hout. Driemaal ongeverfd en eenmaal gelakt zwart. Eenvoudige uitvoering met alleen ruimte voor "dichte" stenen. In originele doos, met HPG-logo (UK) en dus hoogst waarschijnlijk een product van de bekende Engelse spellen fabrikant H.P. Gibson.

Prijsindicatie: € 60 - € 90

479. Mahjong latten, ca. 1924

Plat model gemaakt van licht gewicht, zwart geverfd hout. Apart model door de combinatie van ruimte voor "gesloten" en "open" stenen en richel voor fiches.

Prijsindicatie: € 40 - € 60

480. Mahjong latten voor "dichte" stenen, ca. 1930

Simpele uitvoering gemaakt van licht gelakt hout. Met alleen ruimte voor "dichte" stenen. De vorige eigenaar heeft er op primitieve manier wind-initialen ingebrand.

Prijsindicatie: € 40 - € 80

481. Mahjong latten, ca. 1924

Latten gemaakt van hout dat fraai op "Japanse" wijze is gelakt. Eenvoudige uitvoering met ruimte voor "dichte" en "open" stenen. Met onderop een inkeping voor de scorestroken. De latten zitten per twee stuks in de originele dozen.

Prijsindicatie: € 100 - € 140

482. Mahjong latten, ca. 1924

Latten zijn gemaakt van half mat gelakt hout. Hoge uitvoering met alleen ruimte voor "dichte" stenen. Op iets concave onderkant is een anonieme scorestrook geplakt.

Prijsindicatie: € 60 - € 90

483. Mahjong latten, ca. 1924

Latten gemaakt van mat geverfd hout. Hoog model, eenvoudige uitvoering met alleen ruimte voor "dichte" stenen. Op de iets concave onderkant is een anonieme scorestrook geplakt. De latten zitten in de oorspronkelijke doos.

Prijsindicatie: € 100 - € 160

484. Mahjong latten, The Continental Mah-Jongg Sales Compagny Amsterdam, ca. 1924

De latten zijn gemaakt van hout dat fraai op z'n "Japans" is gelakt. Eenvoudige uitvoering met ruimte voor "open" en "dichte" stenen. Met onderop een inkeping voor de score-stroken. De score-stroken zitten nog ongebruikt bij. De latten, in de originele doos, zijn Amerikaans maar hier op de markt gebracht door The Continental Mah-Jongg Sales Company Amsterdam.

Prijsindicatie: € 100 - € 160

485. Mahjong latten, Pehafra Duitsland, ca. 1924

Enkelvoudige, houten latten van de Duitse fabrikant Pehafra. Een donkerrood gelakte E-lat en drie zwart gelakte latten. Met aan een kant een vierkante celluloid buffer waarvan er eentje deels is afgebroken. Onderop zijn scorestroken geplakt waarvan die op de rode lat verschilt van die op de zwarte latten.

Prijsindicatie: € 100 - € 160

486. Mahjong latten, "Ma Jung" Pacific Commercial Corporation, ca. 1923

Latten zijn gemaakt van zwart geverfd hout. "Ma Jung"-latten van de Pacific Commercial Corporation. Met ruimte voor "dichte" en "open" stenen. Voorzien van een buitenrandje om wegglijden van de stenen te voorkomen. De onderkant is iets concaaf. Van boven en onderop zijn respectievelijk een scorestrook en een "handen"-strook geplakt. In oorspronkelijke doos.

Prijsindicatie: € 100 - € 160

600. Bronzen olielamp pauw

Bronzen hangende olielamp in de vorm van een pauw, Zuid-India/Sri Lanka. 20e eeuw.

Prijsindicatie: € 40 - € 60

601. Happy Boeddha

Porseleinen zittende happy Boeddha met gebedssnoer in zijn hand.

Prijsindicatie: € 50 - € 80

602. Beeld blanc de chine, China

Beeld blanc de chine, China, tweede helft 20e eeuw.

Prijsindicatie: € 5

603. Stemcup

Blauw wit met drakendecor. Onderzijde met 6 karaktermerk.

Prijsindicatie: € 80 - € 140

604. Houten paneel, China, tweede helft 20 eeuw

Houten paneel, China, tweede helft 20 eeuw.

Prijsindicatie: € 80 - € 160

605. Metalen beelden, China, eind 20e eeuw

Metalen beelden waaronder Boeddha, China, eind 20e eeuw.

Prijsindicatie: € 40 - € 80

606. Houten beelden, Djanger danseressen Indonesië, Bali, midden en tweede helft 20e eeuw

Zes houten beelden Indonesië, Bali, midden en tweede helft 20e eeuw.

Prijsindicatie: € 60 - € 120

607. Bronzen beeld, India, midden 20e eeuw

Bronzen beeld, India, midden 20e eeuw.

Prijsindicatie: € 60 - € 120

608. Balinees houtsnijwerk Garuda, Indonesië

Een suarhouten, uit een stuk gesneden Balinees beeld. Rama gezeten op de rug van Garuda met opengewerkte vleugels, staand op de rug van een draakschildpad in gevecht met Naga. Midden 20e eeuw.

Prijsindicatie: € 60 - € 120

609. Bord en schotels, China / Japan, 18e en 19e eeuw

Bord Japans 19e eeuw, twee schotels eerste helft 18e eeuw China.

Prijsindicatie: € 40 - € 80

610. Kantonees porselein, China, 20e eeuw

Kantonees porselein waaronder borden, schotels, dekselpot en kop en schotel.

Prijsindicatie: € 60 - € 120

611. Kantonese kommen, China, midden 20e eeuw

Kantonese kommen, China, midden 20e eeuw

Prijsindicatie: € 60 - € 120

612. Balinees houtsnijwerk

Balinees houtsnijwerk van een rijstveldwerker. Midden 20e eeuw.

Prijsindicatie: € 40 - € 60

613. Cloisonne vaas en dekselpot, China, tweede helft 20e eeuw

Cloisonne vaas en dekselpot, China, tweede helft 20e eeuw.

Prijsindicatie: € 40 - € 80

9725 CT Groningen