Veiling: Veiling 30 sessie 2

604. Houten paneel, China, tweede helft 20 eeuw

Houten paneel, China, tweede helft 20 eeuw.

617. Balinees houtsnijwerk

Balinees houtensnijwerk, reiger met krab. Eerste helft 20e eeuw.

612. Balinees houtsnijwerk

Balinees houtsnijwerk van een rijstveldwerker. Midden 20e eeuw.

707. Masker, 2e helft 20e eeuw, Senufo West Afrika

Decoratief masker met hout en schelpen. Senufo West Afrika, 2e helft 20e eeuw.

932. Poppen

Lot met 14 diverse poppen.

711. Akuaba Ashanti dolls, Ghana Afrika

Houten Akuaba Ashanti dolls, Ghana Afrika. Vruchtbaarheidsbeelden/poppen.

933. Lot poppen

Een lot met 13 diverse poppen.

1102. Zilver, Sierlepel met rattenstaart, 18e eeuw

Zilver, Sierlepel met rattenstaart, 18e eeuw. Vermoedelijk België. Gemerkt: diverse merken (3x).

421. Mahjong Europees, Golconda Duitsland, 1925

De zwart gelakte Golcondadoos met douanestempels, is Duits en van fraai gelakt hout. De deksel is van binnen bekleed met satijnachtige stof. De douanestempels dateren het spel om en nabij 3 mei 1925. Vier van de blankhouten laatjes bevatten de stenen, een van de fiches e.d. De stenen zijn Duits, van blank hout beplakt met een laagje kunststof. De karakters, afbeeldingen e.d. zijn karakteristiek voor Golconda. Er zijn 4 reservestenen. De fiches zijn schijven van gekleurd celluloid. Waarde 1000p per persoon, ze zijn toegevoegd. De 2 dobbelstenen zijn van kunststof met westerse punten. De windenwijzers zijn grote schijven van celluloid. Met de O van Oost i.p.v. de E van East die op de stenen staat. Ze zijn bijgemaakt. De handleiding ontbreekt.

902. Vrachtwagen

Blikken rood witte kiepwagen, circa 1940.

602. Beeld blanc de chine, China

Beeld blanc de chine, China, tweede helft 20e eeuw.

454. Mahjong, Piroxloid Products Corporation, 1923

De doos is Amerikaans, van twee soorten bruin, gelakt hout. Op de deksel staat in goud de Piroxloid Chinees met hoed. Binnen in een groot vak voor de stenen en een klein vak voor de fiches e.d. De stenen zijn van French Ivory ofwel celluloid met ivoorstructuur. De stenen zijn typerend voor Piroxloid. Zoals vliegende vogel op Bamboe 1, de draken met letters en seizoenen. Er horen geen reservestenen bij het spel. De fiches zijn van wit kunststof met westerse puntentelling. De 2 dobbelstenen zijn van French Ivory celluloid en westerse punten. De windwijzers zijn van kunststof en zitten in een Mingdoosje van dun French Ivory celluloid. De handleiding ontbreekt.

615. Metalen Boeddha beelden, China, eind 20e eeuw

Metalen Boeddha beelden, China, eind 20e eeuw.

605. Metalen beelden, China, eind 20e eeuw

Metalen beelden waaronder Boeddha, China, eind 20e eeuw.

709. Touareg zwaard, midden 20e eeuw, Noord Afrika

Touareg zwaard met leer en metaal, midden 20e eeuw, Noord Afrika. Zeer fraai gedecoreerd meerkleurig leer.

911. Hermann Teddybeer

Bijzondere jubileumuitgave, op 1 van de voetzolen gemerkt Designer 75 Jahre 1990 nr 1978. Met rood Hermann zegel.

916. Oude beren

Een lot met 3 oude teddyberen.

705. "Sickness" masker, Afrika

Hout en divers, zogenaamd "Sickness" masker, Afrikaans ziekte masker. Ziekte werd vaak gezien als een straf opgelegd door de geesten van voorouders. Door te dansen met de maskers stelden ze de geesten gerust en waarschuwden ze de gemeenschap om de regels en verantwoordelijkheden na te leven.

700. Hout, beeld van een zwangere vrouw. Afrika.

Houten beeld van een zwangere vrouw. Afrika. Het beeld is gemaakt als vruchtbaarheidssymbool. Ze worden gebruikt om zwangerschap te bevorderen en voor een veilige bevalling te zorgen.

701. Kalebassen, Maasaï/Kenia

Kalebassen van leder en diversen. Een kalebas Maasaï, Kenia versierd met schelpen en een kalebas uit Oost Afrika.

702. Vijzel en stamper, midden 20e eeuw, Kuba Congo.

Houten vijzel en stamper, midden 20e eeuw, Kuba Congo.

616. Ganesha

Bronzen Ganesha zittend, 20e eeuw.

600. Bronzen olielamp pauw

Bronzen hangende olielamp in de vorm van een pauw, Zuid-India/Sri Lanka. 20e eeuw.

805. Tapijt

Chinees tapijt.

614. Vaas en wierook pot, China

Vaas en wierook pot, China, tweede helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen