Veiling: Veiling 30 sessie 2

800. Tapijt

Afghaans tapijt.

906. Kinderservies en warmhoudbord

Kinderservies en warmhoudbord met sprookje van Hans en Grietje.

1015. Schilderij, olieverf op doek

Schilderij, olieverf op doek, plaggenhut op de heide. Rechtsonder onduidelijk gesigneerd

607. Bronzen beeld, India, midden 20e eeuw

Bronzen beeld, India, midden 20e eeuw.

606. Houten beelden, Djanger danseressen Indonesië, Bali, midden en tweede helft 20e eeuw

Zes houten beelden Indonesië, Bali, midden en tweede helft 20e eeuw.

451. Mahjong, Paraffine Company junior versie, 1923

Doos is Amerikaans, van karton beplakt met bedrukt papier. De binnendoos heeft en interieur met losse bakjes voor de stenen, fiches en dobbelstenen. De stenen zijn van ruw hout, beplakt met een dun laagje beenkleurig kunststof en bedrukt met verf. De groene en rode draak zijn afwijkend. Er zitten geen reservestenen bij het spel. Een seizoen (1 groen) ontbrak en is gebrekkig bijgemaakt. De fiches zijn grote ronde schijfjes van karton met het Babcock-logo en tekst van de fabrikant. De fiches hebben westerse punten en zijn niet compleet. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. Er horen geen windwijzers bij het spel en de handleiding ontbreekt.

408. Mahjong bamboe, schuifdoos, ca. 1924

De kleine schuifdoos is Chinees, gemaakt van rozenhout. Laag en rechthoekig model met dunne, effen schuifdeksel. Voorop zit een een etiket met fraai gekalligrafeerde Chinese karakters. De stenen zijn Chinees, het gebruikte bamboe is uitzonderlijk dun en verschilt soms een fractie van dikte. De gravering is simpel en er zitten 3 reservestenen bij het spel. Zoals normaal bij dit type spel zitten er geen fiches, dobbelstenen, windwijzers en handleiding bij.

400. Mahjong been & bamboe, Mah Jongg Sales Co. ca. 1924

De 5-laden Babcock-doos is "made in China". Dit model (rozenhoutkleurig) is een van de vele versies die de Mah Jongg Sales Co. of America in China heeft laten maken. Het schuiffront heeft een ingesneden "Babcock" logo en-tekst. De handvatten zijn afwijkend, het koperbeslag is standaard. De stenen zijn Chinees van dun been en dikker bamboe, gravering is doorsnee en er zijn 4 reserve stenen. De fiches zijn van been met westerse puntentelling. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten en zitten in een cricketdoosje. De windenschijfjes zijn van been met groene karakters en zitten in een Mingdoosje. De handleiding is een vel met instructies in het Nederlands.

411. Mahjong bamboe, Gibson 5-laden doos, ca. 1924

De doos is Engels, van karton beplakt met geel papier in zwart bedrukt met o.a. het Gibson-logo. Binnenin zitten 4 laden voor de stenen en een lade met vakjes voor fiches e.d. Op de binnenkant van de deksel staan notities uit 1934. De stenen zijn Chinees, het bamboe is van goede kwaliteit en eenvoudig gegraveerd. Bamboe 1 is primitief en er zijn 3 reservestenen. De fiches zijn van bamboe met westerse puntentelling. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten en zitten in een cricketdoosje. De windschijfjes zijn van been met groene karakters zonder initialen. Het Mingdoosje is van wit been. De handleiding is een eigen uitgave van H.P. Gibson & Sons Ltd. Er zitten ook een scoringscard en scoringspad van Gibson bij.

409. Mahjong bamboe, schuifdoos met Babcock-karakters, ca. 1924

De Chinese schuifdoos met Babcock-karakters en koperbeslag is gemaakt van rozenhout. De doos is een compact, iets langwerpig model met een dunne, effen schuifdeksel. Rondom de doos zitten dunne koperen hoekstukken. Op de deksel staan Chinese, imitatie jade karakters die lijken op het Babcock-logo. De stenen zijn Chinees en het gebruikte bamboe is bleek en dun. De gravering is primitief maar daardoor wel opmerkelijk. De bamboes zijn pegelvormig. Er zitten geen reservestenen bij het spel. Zoals normaal bij dit type spel, horen er geen fiches, dobbelstenen, windwijzers en handleiding bij.

413. Mahjong kunststof, traditionele 5-laden doos, ca. 1923

De doos is Chinees, Japans of Koreaans. Van mooi donker rozenhout. Met een schuiffront dat is vervangen en daarom geen initialen heeft. Het kistje heeft geen koperbeslag. Wel 2 bijzondere hengsels met lotus bladvormige stootplaatjes. De stenen zijn Chinees en van een donkergele kunststof. De gravering, zeker die van de seizoenen, is van goede kwaliteit. Er zijn 4 reservestenen. De fiches zijn van grof en stevig been, met een westerse puntentelling. De 4 dobbelstenen zijn van been en hebben Chinese punten en zitten in een cricketdoosje. De windenschijfjes zijn van been met groene karakters en zitten in een benen Mingdoosje. Er zit geen handleiding bij het spel.

410. Mahjong bamboe, veelkleurige Chinese doos, ca. 1924

De doos, met veelkleurige Chinese stof bekleed, is gemaakt van stevig karton. De deksel is beplakt met een geweven, zijdeachtige stof met Chinese motieven. Rondom zijn de randen afgeplakt met rood lint. Het interieur bestaat uit een groot vak voor de stenen en smal vak voor de fiches e.d. De stenen zijn Chinees en het bamboe is schoon en van doorsnee kwaliteit met eenvoudige gravering. De bamboes zijn pegelvormig. Er zitten geen reservestenen bij het spel. De fiches zijn van grof been met westerse puntentelling. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten en een rode stip voor 1 punt. Er zitten geen cricketdoosje, windschijfjes, Mingdoosje en handleiding bij dit spel.

415. Mahjong kunststof, Royal Games, ca. 1930

Amerikaanse draagkoffer van krokoprint-kunstleer bekleed hout met plastic handvat en 2 sloten. Binnenin is de deksel bekleed met een soort satijn. Er zijn 2 bakjes met stenen, dobbelstenen en windenschijf. Plus 5 latten van kleurig plastic en metalen ficheshouders. De stenen zijn Amerikaans van warmgele kunststof. De standaard karakters en afbeeldingen zijn in het materiaal geperst. Het spel telt veel seizoenen maar geen jokers. De fiches zijn quasi Chinese munten in 5 kleuren plastic. De waarde is onduidelijk. De 2 dobbelstenen zijn van wit kunststof met zwarte westerse punten. De windenwijzer is een olijf-en donkergroene draaischijf van kunststof. Er zit geen handleiding bij het spel.

414. Mahjong kunststof, stenen van kunststof en bamboe, ca. 1935

Het zwarte koffertje is waarschijnlijk Chinees en van karton/kunstleer. Met voorop een handvat en bovenop drukknoppen. De binnenkant, de 4 laden en het fiches bakje zijn beplakt met geruit papier. Binnenin de deksel zit een sticker van de verkoper. De kunststofstenen zijn Chinees, warmgeel van boven en bamboe (bijzonder) van onder. Er zijn 4 reservestenen en 8 extra seizoenen met de standaard haan-kat-schorpioen-muis en man-vishaak-visser-vissen. De fiches zijn van zeer dun been met Chinese punten. De 2 dobbelstenen zijn van grove gele kunststof met Chinese punten. De windenwijzer is een oranje/lichtblauw draaischijfje van kunststof. Er zit geen handleiding bij het spel. Dit type reisspel werd kort na WOII in Azië verkocht.

423. Mahjong Europees, 5-laden doos Pung Chow/Perry, ca. 1930

De laden doos is Duits en van beplakt karton met bovenop het Pung Chow logo. Met 4 laden voor stenen en bakjes voor de fiches e.d. Met knoopjes als knopjes. Binnenin zit een Perry sticker en staat het mus-en-steen logo. De puntgave stenen zijn Duits en van blank hout met gelakte rug. Bedrukt met speelse karakters e.d. Op Kring 1 staat Pung Chow, Ost-wind vervangt East wind. De seizoenen tonen 2 x dezelfde monochrome planten. Er zijn 4 reservestenen. De fiches zijn strookjes gekleurd celluloid. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De windenwijzers zijn gelijk aan de speelstenen, met grote letters en Ostwind i.p.v. East wind. De handleiding is Duits van Pung Chow juni 1922 en een Perry boekje, januari 1937. Inclusief puntentabel en reglement.

422. Mahjong Europees , 5-laden doos Golconda Duitsland, ca. 1924

De 5-laden doos met Golconda Boeddha is Duits en van karton met beplakt met kunstleer. Op de gewatteerde deksel staat het Golconda logo met Boeddha. Het interieur is bekleed met oker kunstleer, binnen de deksel staan de Golconda handtekening en Mahjong. Er zijn 4 laden voor de stenen en een voor de fiches e.d. De stenen zijn Duits en van kunststof, bovenop wit en onderop zwart. Karakters, afbeeldingen zijn typerend voor Golconda. Er zijn geen reservestenen. De fiches zijn gekleurde platte staafjes van celluloid, waarde is onduidelijk. De 3 dobbelstenen zijn van kunststof met westerse punten. De windenwijzers zijn schijven van celluloid, de E-wind is rozekleurig. Handleiding is een tweezijdig Engelstalig velletje "Play Rules for the Golconda Mah-Jongg".

418. Mahjong Europees, F. AD. Richter & Cie AG. ca. 1930

Platte doos van F. AD. Richter & Cie AG., Duitse fabrikant van de "Anker"-bouwdozen. De houten doos is beplakt met zwart kunstleer. De deksel heeft 2 sigarendoos-slotjes. De binnenkant is bekleed met stof en bevat 4 losse laden en een bakje met vakjes voor de fiches e.d. De stenen zijn Duits, van beplakt hout met een laagje kunststof. De inmiddels vervaagde karakters e.d. zijn tekenend voor Richter. Zo is de O van Oostenwind een omgekeerde Q. Er zijn geen reservestenen. De fiches zijn platte staafjes van celluloid. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. Windenwijzers ontbreken. De handleiding is een Nederlandse uitgave van Richter Rotterdam.

631. Dekselpot en vaas

Dekselpot en vaas met Chinees decor, begin 20e eeuw.

430. Mahjong Chad Valley, 4-laden doos, 1924

De hoge, rood-zwart-oker geblokte 4-laden doos is Engels. Van dik karton beplakt met geblokt papier. Bovenop is het standaard Chad Valley-etiket geplakt. Binnenin zitten 4 rood beplakte laden waarvan een zowel stenen als fiches e.d. bevat en drie alleen stenen. De stenen zijn Engels, gemaakt van hout dat bovenop is beplakt met papier, in 3 kleuren bedrukt met de Chad Valley-karakters en -afbeeldingen. Onderop zit grijs papier. De fiches zijn staafjes van gekleurd hout, waarde 1000 punten per persoon. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De windenschijfjes zijn van karton beplakt met papier bedrukt met de standaard Chad Valley-windkarakters. Handleiding is het standaard Chad Valleu-boekje, 6e editie januari 1924. Er zit ook een Chad Valley-scorecard bij het spel.

431. Mahjong Chad Valley, platte doos, ca. 1924

De platte doos is Engels, van karton beplakt met rood papier. De deksel is beplakt met het Chad Valley-etiket. Binnenin zitten de stenen, een apart bakje met fiches e.d. en 4 houten latten. De stenen zijn Engels, van dik karton beplakt met papier in 3 kleuren bedrukt met de Chad Valley-karakters. Onderop zit bruin papier. Er zijn, uniek voor Chad Valley, 4 reservestenen. Een overzicht van de stenen staat binnenin de deksel. De fiches zijn strookjes van gekleurd papier, waarde is onduidelijk. De 2 dobbelstenen zijn van blank hout met rode stippen en westerse punten. De 4 windschijfjes van karton beplakt met de standaard Chad Valley-windkarakters. Handleiding is een ongedateerd vouwvel.

426. Mahjong Chad Valley, 5-laden doos, 1923

De lage bruine 5-laden doos met schuiffront is Engels. Van gelakt hout met een Chad Valley hengsel en voorop Chad Valley-karakters. Er zijn 4 laden zonder greep voor de stenen en een voor de fiches e.d. De stenen zijn Engels van ivoorkleurig, zogenoemd Frans bakeliet. De Chad Valley-karakters zijn er ingeperst. Er zijn geen reservestenen. De fiches zijn grote schijven van gekleurd been, goed voor maar 1000 punten per persoon. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten, net helemaal eender. De 3 windenschijfjes zijn van metaal met quasi email en tonen het Chad Valley-design. De W-wind ontbreekt. De handleiding is het standaard Chad Valley-boekje, 3e editie september 1923. De scoreschijf is van Chad Valley.

427. Mahjong Chad Valley, 5-laden doos, 1923

De lage donker bruine 5-laden doos is Engels. Van donker, gelakt hout met een Chad Valley-hengsel. De 2 Chad Valley-karakters voorop ontbreken. De laden hebben geen greepjes. De stenen zijn Engels, van ivoorkleurig, zogenoemd Frans bakeliet met scherpe kanten. De iets afgesleten Chad Valley-karakters en-afbeeldingen zijn er ingeperst. De fiches zijn kunststof stripjes met westerse telling. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De 4 windenschijfjes zijn van metaal met quasi-geëmailleerde, standaard Chad Valley-windkarakters. De handleiding is het standaard Chad Valley-boekje, 5e editie december 1923. De scoreschijf is van Chad Valley.

438. Mahjong VS, Pe-Ling, ca. 1924

De langwerpige doos is Amerikaans, van karton beplakt met gemarmerd papier met tekst. Aan de binnenkant van de deksel staat het Pe-Ling logo. Binnenin is plaats voor de stenen, de ruw houten latten met verdubbelingsstroken, fiches winden, dobbelstenen en reservestenen. De stenen zijn van karton, het papier bovenop is bedrukt met karakter en afbeeldingen (gelijk aan Mah Deuck kavel 437). Onderop de stenen zit kartonkleurig papier. Er zijn veel extra reservestenen. De fiches zijn strookjes van dik papier met westerse cijfers. De 2 dobbelstenen zijn klein. gemaakt van been met westerse punten.De windwijzers zijn van hetzelfde materiaal als de stenen maar dan van kleiner formaat. De handleiding is een folder en er zijn 3 scorevellen. De index correspondeert vrijwel geheel met de inhoud. Ook zit er een Italiaans artikel en getypte instructies bij.

440. Mahjong VS, Sum-Fun, Novitas Sales Co. ca. 1924

De doos is Amerikaans, van karton beplakt met kleurrijk bedrukt papier. Binnenin zitten de stenen, vier blikken latten, fiches e.d. De stenen zijn van karton, bovenop bedrukt met karakters e.d., de onderkant is grijs. Ooit zaten de stenen per soort op een vel, onzorgvuldig afgeknipt. Er horen geen reservestenen bij het spel. De stenen waren incompleet en aangevuld met fotokopieën. De fiches zijn gekleurde, houten stokjes. Overcompleet maar de waarde is onduidelijk. De dobbelstenen zijn van been met westerse punten. Er horen geen windwijzers bij het spel. De handleiding is een fotokopie van het origineel.

614. Vaas en wierook pot, China

Vaas en wierook pot, China, tweede helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen