Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

Friese staartklok

Friese eikenhouten staartklok met een schuif welke is voorzien van wangen en een ovaal venster met messing ornament. De wijzerplaat is floraal handbeschilderd met boven de wijzerplaat een Fries dorpsgezicht en onderin de hoeken hoornen des overvloeds. Kap is voorzien van twee bruine pilaren met beschilderde metalen kapitelen en bovenop de kap drie messing bollen. Eerste helft 20e eeuw.

Comtoise, Frankrijk

Franse latoen messing comtoise met harpslinger, voorzien van geëmailleerde wijzerplaat met florale decoratie. Gesigneerd Louis Badoz au Puy, circa 1900.

Appelklok,

Appelklok met houten wijzerplaat voorzien van florale decoratie en twee appels. Duitsland, eerste helft 20ste eeuw.

Zeefdruk

Zeefdruk in Groninger Ploeg stijl getiteld "Kat te Adorp". Linksonder getiteld, gedateerd 1969, oplagenummer 4-V en rechtsonder gesigneerd.

Ets, Jacob Maris

Ets van Jacob Maris (1837-1899) van huizen aan het water met zeilboten op de achtergrond. In de prent linksonder gesigneerd J. Maris. Eerste kwart 20e eeuw.

Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere tin, een kraantjeskan met komfoor, tinnen schenkkannetjes met serveerschaal, silverplate schalen en dekselschaal en twee porseleinen Chinese borden. 20e eeuw.

Kaptafel, Meubelfabriek Pander

Pander eikenhouten Haagse School kaptafel met drie spiegels waarvan twee verstelbaar. Messing beslag met originele gemerkte sleutel. Den Haag, jaren 30.

Spinnekoptafel

Willem III mahoniehouten spinnenkoptafel met geschulpte rand. Eind 19e eeuw.

Penantkast

Biedermeier tweedeurs penantkast met lade, sleutelgaten voorzien van hoornen inleg. Eerste helft 20ste eeuw.

Stoelen

Twee Gispen stijl buisframe stoelen met kunstlederen armsteunen. Derde kwart 20e eeuw.

Kinderstoel, Rohé Noordwolde

Rotan Rohé kinderstoel met zwart buisframe. Noordwolde, jaren 50/60.

Wastafel

Franse houten wastafel voorzien van marmeren blad met opstand, lade met bronskleurig beslag. Eerste kwart 20e eeuw.

Salontafel, Adri

Vintage Adri salontafel met vierentwintig geglazuurde ingelegde tegels met blader motief. Geheel op chromen onderstel. België, derde kwart 20e eeuw.

Secretaire

Mahoniehouten secretaire à abattant, voorzien van drie laden met bronskleurig beslag. Binnenzijde klep voorzien van groen vilt, zes laadjes met geëboniseerde ornamenten. Nederland, tweede helft 19e eeuw.

Tapijt

Handgeknoopt Afgaans tapijt in rode kleurslag. 20e eeuw.

Fauteuil

Fauteuil in Franse stijl met gesneden houten frame en ivoor witte bekleding. Eerste helft 20e eeuw.

Wijnrek met flessen wijn

Vintage wijnrek met zeventwintig flessen wijn.

9725 CT Groningen