Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

755. Winkelblik, N.V. Paul C. Kaiser Rotterdam

Beschuit winkelblik van de N.V. Paul C. Kaiser Rotterdam. Dit voorraadblik werd gebruikt in winkels voor de verkoop van Paula beschuit in de jaren 30/40.

756. Satsuma vazen en dekselpot

Vijf Satsuma porseleinen vazen waarvan een met deksel, handbeschilderd met Japanse voorstellingen. Aan de onderzijde gemerkt. jaren 20/30.

757. Lot kinderboeken

Lot met eenendertig kinderboeken waaronder Moeders Vertellingen, Pinkeltje en Jip en Janneke. 20e eeuw.

758. Lot keramiek

Lot keramiek met twee dekselpotten, Delftse tegels, eierstel, vaasjes, onderzetters, een spaarpot en beeldjes. 20e eeuw.

759. Lot Hindeloopen

Lot Hindelooper schilderkunst bestaande uit een kapstok, zeven kledinghangers en een kledingborstel met wandplank. Jaren 70/80.

760. Viool

Viool met strijkstok en vioolkist, met zichtbare Italiaanse tekst aan de binnenzijde. 20e eeuw.

761. Viool

Viool met strijkstok, 20e eeuw.

762. Viool

Viool met twee strijkstokken in vioolkist, 20e eeuw.

763. Lot elpees

Lot elpees, genre pop- en klassieke muziek. Vierde kwart 20e eeuw.

764. Lot elpees

Lot elpees, genre pop-en klassieke muziek. Vierde kwart 20e eeuw.

765. Geweer

Ottomaans stijl geweer met koperen ornamenten, 20e eeuw.

766. Hanglamp

Mid-century modern plafondlamp met acht melkglazen lichtpunten, jaren 50/60.

767. Speren en boog, Nieuw-Guinea

Lot met bamboe speren en een boog. Nieuw-Guinea, eerste helft 20ste eeuw.

768. Staand horloge, Engeland

Engels staand horloge met beschilderde wijzerplaat voorzien van Romeinse cijfers en de vierjaargetijden, zogenaamde Grandfathers clock, 19e eeuw.

769. Hanglamp, FM Design

Geborstelde roestvrijstalen Scandinavische design hanglamp, Fabrikant Fog Mørop. Made in Denmark, jaren 70.

770. Vloerlamp

Vintage in hoogte verstelbare bruine vloerlamp, jaren 70.

771. Hanglamp, Art Deco

Art Deco glazen hanglamp in oranje-geel spetterglas. Frankrijk, jaren 30.

772. Agrarisch gereedschap

Zeis en ander agrarisch gereedschap van Fabrikant Krenhof, Austria, gemerkt in het staal. Oostenrijk, eerste helft 20ste eeuw.

773. Bureaulamp, ontwerp Herbert Terry voor Anglepoise Lighting

Verstelbare vintage bruine bureaulamp gefabriceerd door Anglepoise Lightning LTD. Modelnummer 90, ontwerp door Herbert Terry. Engeland, jaren 70.

774. Kappersstoel

Kappersstoel met chromen buisframe voorzien van witte kunstlederen bekleding, in hoogte verstelbaar. Tweede helft 20ste eeuw.

775. Bureaustoel, Ligna

Thonet stijl draaibare bureaustoel met webbing zitvlak. Fabrikant Ligna, made in Czechoslovakia. Derde kwart 20e eeuw.

776. Schilderij, Theodoor Franciscus Goedvriend

Schilderij van een herfststilleven met vliegenzwammen door Theodoor Franciscus Goedvriend (1879-1969). Olieverfschilderij op paneel, linksonder gesigneerd Th. Goedvriend F(Fecit). Tweede kwart 20e eeuw.

777. Schaduwtheater

Schaduwtheater met verschillende geaquarelleerde Groningse landschappen. Jaren 60/70.

778. Notarisklok

Friese eikenhouten notarisklok. De wijzerplaat is met vissersboten gedecoreerd met boven de wijzerplaat een maanfunctie, kap is voorzien van twee geëboniseerde pilaren met koperen kapitelen en bovenop de kap atlas en twee engelen. Vierde kwart 20e eeuw.

779. Wandklok, Art Deco

Eikenhouten Art Deco wandklok met messing wijzerplaat en voorzien van verzilverde ring met cijfers. Jaren 30/40.

9725 CT Groningen