Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023
755. Winkelblik, N.V. Paul C. Kaiser Rotterdam
Beschuit winkelblik van de N.V. Paul C. Kaiser Rotterdam. Dit voorraadblik werd gebruikt in winkels voor de verkoop van Paula beschuit in de jaren 30/40.
756. Satsuma vazen en dekselpot
Vijf Satsuma porseleinen vazen waarvan een met deksel, handbeschilderd met Japanse voorstellingen. Aan de onderzijde gemerkt. jaren 20/30.
757. Lot kinderboeken
Lot met eenendertig kinderboeken waaronder Moeders Vertellingen, Pinkeltje en Jip en Janneke. 20e eeuw.
758. Lot keramiek
Lot keramiek met twee dekselpotten, Delftse tegels, eierstel, vaasjes, onderzetters, een spaarpot en beeldjes. 20e eeuw.
759. Lot Hindeloopen
Lot Hindelooper schilderkunst bestaande uit een kapstok, zeven kledinghangers en een kledingborstel met wandplank. Jaren 70/80.
760. Viool
Viool met strijkstok en vioolkist, met zichtbare Italiaanse tekst aan de binnenzijde. 20e eeuw.
762. Viool
Viool met twee strijkstokken in vioolkist, 20e eeuw.
763. Lot elpees
Lot elpees, genre pop- en klassieke muziek. Vierde kwart 20e eeuw.
764. Lot elpees
Lot elpees, genre pop-en klassieke muziek. Vierde kwart 20e eeuw.
765. Geweer
Ottomaans stijl geweer met koperen ornamenten, 20e eeuw.
766. Hanglamp
Mid-century modern plafondlamp met acht melkglazen lichtpunten, jaren 50/60.
767. Speren en boog, Nieuw-Guinea
Lot met bamboe speren en een boog. Nieuw-Guinea, eerste helft 20ste eeuw.
768. Staand horloge, Engeland
Engels staand horloge met beschilderde wijzerplaat voorzien van Romeinse cijfers en de vierjaargetijden, zogenaamde Grandfathers clock, 19e eeuw.
769. Hanglamp, FM Design
Geborstelde roestvrijstalen Scandinavische design hanglamp, Fabrikant Fog Mørop. Made in Denmark, jaren 70.
770. Vloerlamp
Vintage in hoogte verstelbare bruine vloerlamp, jaren 70.
771. Hanglamp, Art Deco
Art Deco glazen hanglamp in oranje-geel spetterglas. Frankrijk, jaren 30.
772. Agrarisch gereedschap
Zeis en ander agrarisch gereedschap van Fabrikant Krenhof, Austria, gemerkt in het staal. Oostenrijk, eerste helft 20ste eeuw.
773. Bureaulamp, ontwerp Herbert Terry voor Anglepoise Lighting
Verstelbare vintage bruine bureaulamp gefabriceerd door Anglepoise Lightning LTD. Modelnummer 90, ontwerp door Herbert Terry. Engeland, jaren 70.
774. Kappersstoel
Kappersstoel met chromen buisframe voorzien van witte kunstlederen bekleding, in hoogte verstelbaar. Tweede helft 20ste eeuw.
775. Bureaustoel, Ligna
Thonet stijl draaibare bureaustoel met webbing zitvlak. Fabrikant Ligna, made in Czechoslovakia. Derde kwart 20e eeuw.
776. Schilderij, Theodoor Franciscus Goedvriend
Schilderij van een herfststilleven met vliegenzwammen door Theodoor Franciscus Goedvriend (1879-1969). Olieverfschilderij op paneel, linksonder gesigneerd Th. Goedvriend F(Fecit). Tweede kwart 20e eeuw.
777. Schaduwtheater
Schaduwtheater met verschillende geaquarelleerde Groningse landschappen. Jaren 60/70.
778. Notarisklok
Friese eikenhouten notarisklok. De wijzerplaat is met vissersboten gedecoreerd met boven de wijzerplaat een maanfunctie, kap is voorzien van twee geëboniseerde pilaren met koperen kapitelen en bovenop de kap atlas en twee engelen. Vierde kwart 20e eeuw.
779. Wandklok, Art Deco
Eikenhouten Art Deco wandklok met messing wijzerplaat en voorzien van verzilverde ring met cijfers. Jaren 30/40.
9725 CT Groningen