Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

680. Tegel, De Porceleyne Fles

Aardewerken cloisonné tegel van De Porceleyne Fles uit Delft in verband met het koperen bruiloft van koningin Juliana en prins Bernhard. Aan de achterzijde gemerkt en aan de voorkant gedateerd 1949.

681. Tegel, De Porceleyne Fles

Aardewerken cloisonné tegel van De Porceleyne Fles uit Delft in verband met troonsafstand van Wilhelmina. Aan de achterzijde gemerkt en aan de voorzijde gedateerd 1948.

682. Vaas, Walther & Söhne

Paarse Art Deco cloud glass, Oralit vaas door Walther & Söhne, modelnaam Rheingold. Gefabriceerd in Duitsland tussen 1931 en 1939.

683. Vaas

Paarse glazen vaas op groot formaat, 21e eeuw.

684. Bowlpot

Duitse aardewerken acht liter bowlpot, gedecoreerd met kind tussen wijnranken. Voorzien van opschrift “ Es tranken die alten Deutschen…..”. Aan de onderzijde gemerkt met makerstempel, 8L en modelnummer. Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.

685. Kaststel

Delfts blauw kaststel met twee vazen en een dekselpot. Aan de ene zijde floraal gedecoreerd en andere zijde een oud-Hollands tafereel. Gesigneerd aan de onderzijde. 20e eeuw.

686. Wandbord, Plateelbakkerij Ram

Delfts blauw keramieken bord met floraal handbeschilderd motief van Plateelbakkerij Ram uit Arnhem. Aan de achterzijde gemerkt en gesigneerd met monogram van de schilder. Tweede kwart 20e eeuw.

687. Lot aardewerk, Art Deco

Lot aardewerk met zes floraal gedecoreerde Art Deco vazen, een bloempot en schenkkan. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummers. Jaren 30/40

688. Kaart Groningen en Drenthe

Kaart van de Provinciën Groningen en Drenthe. Vervaardigd naar de Topografische en Militaire Kaart van het Ministerie van Oorlog en naar Schetsen der Gemeenten van P.H. Witkamp. Uitgever Henri Bogaerts & J. Smulders & Co., 1866. Schaal 1 à 200.000

689. Lot tin

Lot tin met onder andere een klepkan, maatbekers, bekers, bord en vaas. 20e eeuw.

690. Lot sieraden

Lot met sieraden waaronder hangers, broches, sierspelden en manchetknopen. Gedeeltelijk zilveren sieraden, tweede helft 20ste eeuw.

691. Bijzettafel

Eikenhouten bijzettafel met floraal snijwerk en getordeerde poten. Eerste helft 20e eeuw.

692. Draaistoel, Strässle

Zwarte lederen draaistoel van de Duitse meubelfabrikant Strässle. Vierde kwart 20e eeuw.

693. Lot curiosa

Lor curiosa met rieten gevlochten manden, chrysant houten dekseldoos, oosterse hanglamp, krokodillenleder handtas, verzilverde dekseldoos en schotel, ingelijste spreuk op messing, brillen en aardewerken dekseldoos. 20e eeuw.

694. Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere kandelaren, theelichten en een dekselpot. 20e eeuw.

695. Lot curiosa

Lot curiosa, glas en keramiek met onder andere schalen, potjes, flessen en karaffen. 20e eeuw.

696. Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere zeven verzilverde kandelaren, verzilverde bonbonschaal, messing kandelaar en verzilverde ajour bakjes. 20e eeuw.

697. Lot naturalia

Lot met schelpen in verschillende formaten. 20e eeuw.

698. Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere Chinees porselein, soepkommen, Japanse Satsuma schaal, Europese jardinière en kommetjes. 20e eeuw.

699. Lot plate

Lot silverplate met onder meer serveerschalen, kandelaar, strooier, heupflacon, theepot, melkkannen en verschillende lepels. 20e eeuw.

700. Kacheltegels, Jugendstil

Vier keramieken Jugendstil kacheltegels, deels met florale decoratie. Duitsland, omstreeks 1900.

701. Lot tegels

Lot met elf tegels waaronder Art Deco tegels, Art Nouveau tegels en vier tegels met blauw-wit met florale voorstelling. 20e eeuw.

702. Lot servies

Lot servies bestaande uit twaalf borden met landschappelijke Engelse voorstelling, elf borden, twee dekselschalen, theemokken en een serveerschaal. 20e eeuw.

703. Lot curiosa

Lot curiosa bestaande uit verchroomde theepot met komfoor, drie metalen tulbandvormen, een aardewerken tulband vorm, glazen apothekerspot, porseleinen toastrekje met metaal AW gemerkt, weegschaal en een paar keukenattributen. 20e eeuw.

704. Lot servies

Lot porseleinen dinerservies gedecoreerd met gouden rand. Set bestaande uit borden, serveerschalen, dekselschaal en sauskom. 20e eeuw.

9725 CT Groningen