Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

579. Vloerlamp, Gura

Vintage vloerlamp van Gura met verstelbare chromen bolkap. Duitsland, jaren 70.

580. Mantelklok, Art Deco

Houten Art Deco mantelklok met zilverkleurige uurs aanduiding. Tweede kwart 20e eeuw.

581. Hanglamp

Hanglamp Ingo Maurer stijl in de vorm van een peertje op groot formaat, in hoogte verstelbaar. Duitsland, jaren 70.

582. Plate servies

Gegraveerd silverplate servies bestaande uit een dienblad, theepot, melkkan, suikerpot en lepelvaas. Midden 20e eeuw.

583. Opbergkist

Teakhouten opbergkist met messing beslag, midden 20e eeuw.

584. Tegels

Lot Hollandse tegels met afbeeldingen van ambachten en dieren. Einde 20e eeuw.

585. Lijstwerk, Art Nouveau

Drie ingelijste Art Nouveau prent werken, waarvan een de Mucha prent in een tijds typische Art Nouveau geëboniseerde lijst. 20e eeuw.

586. Etsen Groningen en Assen

Twee etsen, een ets van de Ossenmarkt te Groningen, getiteld Fraaie huizen aan de Ossenmarkt. Een tweede ets van de Brink in Assen, oplagenummer 177/250, rechtsonder gesigneerd Anna Doedijns.

587. Schilderij, Els Amman

Schilderij met twee figuren door de Groningse kunstenares Els Amman (1931-1978). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1961.

588. Lot speelgoed pistolen

Lot met drie verschillende speelgoed pistolen bestaande uit een Dick Tracy siren pistol, een Lone Star Spudmagic en een Mebetoys Derringer. Midden 20e eeuw.

589. Affiches, Jugendstil

Drie ingelijste Jugendstil affiches voor muzikale uitgaven van Beethoven, Bendel en Medelssohn. Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.

590. Aker en haardstel

Messing geklonken aker met hengsel, hierbij een messing driedelig haardstel. 19e eeuw.

591. Everzwijn

Opgezette kop van een everzwijn op houten schild. Midden 20e eeuw.

593. Beker 1774

Tinnen beker met inscriptie Joh. Gottlob Miresch 1774.

594. Vazen, West Germany

Drie verschillende aardewerken vintage West Germany vazen. Duitsland, tweede helft 20e eeuw.

595. Affiches, Art Nouveau en Jugendstil

Twee ingelijste Jugendstil en Art Nouveau affiches voor muzikale uitgaven van Richard Wagner en L’Enfance du Violin. Duitsland/Frankrijk, eerste kwart 20e eeuw.

596. Kaarsenstandaards, Jan van der Vaart

Twee keramieken kaarsenstandaards van Johannes Jacobus (Jan) van der Vaart (1931-2000). Aan de onderzijde gemerkt van der Vaart, een wiel en ‘76.

597. Aker

Messing aker met smeedijzeren hengsel, hierbij een messing pook. Midden 20e eeuw.

598. Lampen

Twee mintgroene keramieken lampen met gebloemde stoffen kap. Derde kwart 20e eeuw.

599. Winkelblik Van Nelle

Groenblauw winkelblik met zwarte- en gele letters van Van Nelle’s pakjes koffie en gebroken thee. Circa 1910.

600. Ets Karel Kok

Ets, voormalig Klein Poortje met trekschuiten in Groningen. Rechtsonder gesigneerd Karel Kok en gedateerd 1976.

601. Inktstel

Houten inktstel met floraal gestoken decoratie en helder glazen inktpot en zandstrooier, circa 1900.

602. Schilderij, Pearson

Schilderij, bloemstilleven met fruit. Olieverf op board, rechtsonder gesigneerd Pearson. Tweede helft 20e eeuw.

603. Theeblikken

Twee met grenenhoutnerf imitatie beschilderde theeblikken. Circa 1900.

604. Beelden

Twee polychroom handbeschilderde porseleinen pendanten beelden van man en vrouw in romantische sfeer. 20e eeuw.

9725 CT Groningen