Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

Anatomisch model oor

Anatomisch kunststoffen model van het oor, vervaardigd door Luctor (Baarn, Nederland). Jaren 60.

Klok, Art Deco

Art Deco asymmetrische houten Junghans mantelklok met chromen accenten. Duitsland, jaren 30.

Handschoen displays, Rosenthal

Vintage porseleinen handschoen displays, linker- en rechter hand door keramiek fabrikant Rosenthal. Gemerkt aan de zijkant, Duitsland, jaren 50.

Portretten miniatuur

Twee miniatuur portretten van Alexandra von Bayern en een tweede dame in houten lijst. Midden 20e eeuw.

Vaas en schaal

Indonesische messing vaas gedecoreerd met Wajangpoppen en rijkelijk geciseleerd, hierbij een messing schaal op voet. Eerste helft 20e eeuw.

Presse-papier, Caithness Glass

Presse-papier "Sands of Time", ontwerp Colin Terris voor Caithness Glass Limited Inveralmond Scotland. Gelimiteerde oplage nummer 155 van de 200, circa 2000.

Brievenweger, Ph. J. Maul Hamburg

Duitse messing brievenweger gedecoreerd met engel figuur en dolfijn met geëmailleerde gewicht schaalindeling. Ph. J. Maul, Hamburg, eind 19e eeuw.

Trommel, Nigeria

Traditionele houten trommel, Igbo Nigeria. Midden 20e eeuw.

Boeddha, Thailand

Messing Boeddha beeld op groot formaat uit Thailand. Handgebaren rechter hand Abhaya Mudra (geruststelling) en linker hand Varada Mudra (zegenend maar ook vrijgevigheid). Tweede helft 20ste eeuw.

Ansichtkaarten en albums

Verschillende jugendstil briefkaart albums met circa honderdtwintig ansichtkaarten. Eerste helft 20e eeuw.

Lot litho's

Drie verschillende ingelijste kleuren litho's met afbeeldingen van apen. Begin 20e eeuw.

Beelden, Afrika

Drie verschillende Afrikaanse houten beelden, eind 20e eeuw.

Borden, Noritake

Drie Noritake borden, twee borden met paradijsvogels en een bord met een kraanvogel. Jaren 70.

Lot messing

Lot messing bestaande uit een grote messing jardinière met reliëf decoratie en een steelpan. Eerste helft 20e eeuw.

Tafellamp, ontwerp Daniela Puppa voor Fontana Arte

Murano glazen tafellamp van Fontana Arte, modelnummer 2892. Ontwerp Daniela Puppa. Italië, jaar van fabricage 1992.

Gaper

Gipsen Moorse apothekers gaper, tweede helft 20ste eeuw.

Beeld, Indonesië

Indonesisch hardhouten beeld van twee mannen met kemphanen. Indonesië, tweede helft 20ste eeuw.

Beelden, Derby

Twee Derby porseleinen lentebeeldjes van bloemendraagsters en een keramieken geglazuurde Franse soldaat. Circa 1900.

Kunstboeken

Drie Engelstalige kunstboeken over glas waaronder British glass 1800-1914, Treasures of the Britisch Museum en Excavations at Jalame. Vierde kwart 20e eeuw.

Bowlstel, A.D. Copier

Bowlstel bestaande uit bowlpot met deksel, zeven bowlkopjes en een glazen scheplepel door Glasfabriek Leerdam, ontwerp Andries Dirk Copier uit 1934.

Film posters, Groningen

Twee filmposter van Groninger bioscopen Luxor en Cinema Palace. Jaren 30.

Schilderij, Rudy Lanjouw

Schilderij in gemengde techniek met abstracte voorstelling door Rudy Lanjouw (1954). Verso informatie Lanjouw en datering 1996.

Bord, China, Kangxi periode

Porseleinen bord met floraal handbeschilderde decoratie met zilveren toevoeging in de vorm van een vogel, zilver getoetst. Bord Kangxi periode, omstreeks 1700.

Kunstboeken

Drie monografieën van het Drents Museum over Nederlandse kunstenaars uit het tijdperk rond 1900, Klaas van Leeuwen, Simon Moulijn en C.A. Lion Cachet. Tevens het boek Perglas uit Leerdam, een uitgave van het Drents Museum in samenwerking met het Glasmuseum Leerdam. Uitgaven uit de jaren 80/90.

Kleuren ets

Kleuren ets met de titel "De daken van Parijs" nummer 43/100 met potlood gesigneerd en gedateerd 1990.

9725 CT Groningen