Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

Gitaar, Amka

Een akoestische gitaar van het merk Amka. De gitaren werden tussen 1938 en begin jaren 50 gebouwd door Albert Veneman te Den Haag, van oorsprong was Venema een vioolbouwer. Inclusief de originele bijbehorende koffer.

Kapstok, ontwerp Jean-Pierre Vitrac voor Manade

Vintage metalen buisvormige kapstok met verstelbare haken in hard plastic. Ontwerp Jean-Pierre Vitrac voor Manade, sticker onder de basis. Frankrijk, jaren 70.

Trolley "Boby Container", ontwerp Joe Colombo voor Bieffeplast

Trolley genaamd "Boby Container" is ontworpen door Joe Colombo voor Bieffeplast, Italië. Bevat diverse vakken en laden, inclusief inhoud (schrijfgerei). De trolley is gemaakt van ABS Plastic. ItaIië, jaren 70.

Schilderij

Schilderij van een boslandschap met beek. Olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd met initialen J.J.O. en gedateerd 1920.

Lampenvoet, Amsterdamse school

Amsterdamse school eikenhout met palissander lampenvoet. Circa 1920.

Schilderij, Jan de Boer

Schilderij, olieverf op doek. Verso vermelding "Droog zwemmende engel", Jan de Boer Sauwerd '76.

Wendingen

Tijdschrift Wendingen, hardcover uitgave over Internationale Theater, tentoonstelling Amsterdam 1922. Engelstalige uitgave.

Wendingen M. De Klerk portretten

Tijdschrift Wendingen, hardcover uitgave over Michel de Klerk portretten. In het Nederlands, 1924.

Wendingen

Drie uitgaven van het tijdschrift Wendingen. Uitgave over Johan Thorn Prikker 1928, tweede exemplaar uit 1921 over werk van Willem van Konijnenburg (Engelstalige uitgave) en derde uitgave van Wendingen uit 1930 over de Franse beeldhouwer Antoine Bourdelle.

Lampenvoet, Amsterdamse School

Amsterdamse school raketvorm lampenvoet, opgebouwd uit eikenhout met ingezette geometrische donkere stukken. Nederland, jaren 30.

Vloerlamp, Wila

Vintage bruine in hoogte verstelbare Wila vloerlamp. Jaren 70.

Bokshandschoenen

Twee paar lederen bokshandschoenen. Het donkere paar Winfield type 120Z, tankleurige paar ongemerkt. Jaren 70.

Kapstok, ontwerp Roberto Lucci & Paolo Orlandini voor Velca Legnano

Rode vintage design kapstok met paraplustandaard van rvs en kunststof, in hoogte verstelbaar. Ontwerp Roberto Lucci & Paolo Orlandini voor Velca Legnano (Milaan), model VIP. Made in Italy, jaren 70/80.

Stoel, ontwerp Paul Schuitema voor Fana

Buisframe draaistoel met zwarte skai-leder bekleding en bakeliet armleggers, gefabriceerd door Fana en ontwerp Paul Schuitema. Tweede helft 20e eeuw.

Schilderij

Schilderij, portret van een zittende boerin. Olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd en gedateerd Wasserkampf Almelo 1916.

Vloerlamp

Art Deco stijl chromen vloerlamp, uplighter. Einde 20e eeuw.

Hanglamp, Glashütte Limburg

Vintage hanglamp Glashütte Limburg, jaren 70.

Boek - De Vlaamse Primitieven

Roger van Schoute, Brigitte de Patoul - De Vlaamse Primitieven. Leuven: Davidsfonds, 1994. Linnen hardcover met stofomslag, 4to, 655p. Kostbaar overzichtswerk met vele afbeeldingen in kleur.

Imari borden, China

Drie Chinese Imari borden, begin 20e eeuw.

Hoge hoed, Burton

Zwarte hoge hoed van Burton in originele doos speciaal gemaakt voor Jonkhoff Groningen. Begin 1900.

Kunstboeken

Lot kunstboeken over glasfabrieken Daum Maitres Verriers, Émile Gallé, Lötz en WMF Ikora & Myra. Twee Duitstalige boeken, een Franstalig boek en een Engelstalig boek.

Kunstboeken

Lot met verschillende kunstboeken.

Kist, Japan

Japanse houten kist met uitneembare binnen bak, rijkelijk versierd met ploegende boer en berglandschap. Midden 20e eeuw.

Opbergkist

Eikenhouten draagbare opbergkist met messing hengsel, circa 1920.

Slaapkamerstoelen, ontwerp Wim Rietveld voor Auping

Twee vintage mid-century modern slaapkamerstoelen, ontwerp van Wim Rietveld voor Auping. Jaren 50/60.

9725 CT Groningen