Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

Netsukes

Vijf houtgesneden netsukes waaronder een paard, honden en apen. 20e eeuw.

Kommen, China, Guangxu periode

Twee famille rose porseleinen kommen met florale motieven uit de Guangxu periode. China, omstreeks 1910.

Bouilloire, Jugendstil

Jugendstil bouilloire, vernikkeld messing, bestaande uit een ketel, brander en hangmechanisme. Ongemerkt, eerste kwart 20e eeuw.

Borden

Twee Delfts blauwe handbeschilderde chinoiserie aardwerken borden met landschappelijke decoratie. Een bord aan de onderzijde gemerkt, 19e eeuw.

Lot snijwerk

Lot houtgestoken snijwerk waaronder een uil, spin en konijn, 20e eeuw.

Boeddha, Thailand

Thais messing Boeddha beeld met kom op groter formaat, gastvrije boeddha met geschilderde ogen. Thailand, tweede helft 20e eeuw.

Bord 1835

Tinnen bord op groot formaat met inscriptie Adelheid Siemers, Brinkum, nabij Bremen, Duitsland. Aan de achterzijde gemerkt. Gedateerd 1835.

Onderzetter Pilkington en tegels De Dijle

Een messing onderzetter met ingelegde Aesthetic Movement tegel van Pilkington Pottery, Clifton, Engeland. Ontwerp Louis Foreman Day, omstreeks 1900. Alsook twee cloisonné tegels van De Dijle en Belga, Wijgmaal. België omstreeks 1910.

Revolver

Metalen replica revolver, rijkelijk gedecoreerd met houten handvat. 21e eeuw.

Beeld, Indonesië

Houten gestoken polychroom Balinees heiligen beeld. Indonesië, 20e eeuw.

Murano vaas

Dikwandige vrij geblazen Pezatto Murano vaas met gekleurde vlakverdeling en opaak witte binnenzijde. Geheel in uberfang techniek. Italië, vierde kwart 20e eeuw.

Asbak, ontwerp Oscar Jacobson voor Mosa

Porseleinen Art Deco asbak, ontwerp van Oscar Jacobson voor Mosa Maastricht, met stripfiguur Adamson met zijn voeten badend in een vijvertje. Aan de onderzijde gemerkt, ontwerp stamt uit 1925.

Vaas, ontwerp Breetvelt voor Plateelbakkerij Zuid-Holland

Jugendstil plateel vaas van plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda. Gedecoreerd met ontwerp van plateelschilder Henri Breetvelt (1864-1923). Aan de onderzijde gemerkt Breetvelt en gedateerd 1900.

Wierookbrander, China, Guangxu periode

Chinees messing wierookbrander met originele voet. Guangxu periode, eind 19e eeuw.

Beeld vrouw

Handgemaakt houten beeld op voet van geabstraheerde naakte vrouwfiguur. Ongesigneerd, 20e eeuw.

Vaas, Rosenthal

Porseleinen vaas door de Rosenthal Kunstabteilung Selb met zwart-wit decor en goud accenten. Aan de onderzijde gemerkt. Duitsland, omstreeks 1980.

Stoelen, Louis XVI

Twee Louis XVI stoelen met oudroze velours bekleding. Frankrijk, 19e eeuw.

Klok met kandelaren, Jugendstil

Eikenhouten Jugendstil mantelklok met twee bijbehorende twee pits kandelaren. Klok is voorzien witte geëmailleerde wijzerplaat met Jugendstil becijfering en messing beslag. Eerste kwart 20e eeuw.

Borden, China, Chien-Lung periode

Twee Chinese borden, een met tuindecor en een met floraal decor. China, Chien-Lung periode 18e eeuw.

Linosnede, Boudewijn Wolthuis

Linosnede van gestileerd damesportret van Boudewijn Wolthuis (1949). Onderin voluit gesigneerd, vermelding oplagenummer 5/50 en datering 1995.

Telefoon, Bang & Olufsen

Beocom 1000 telefoon van Bang & Olufsen, ontwerp Lone en Gideon Lindinger-Loewy. Jaar van productie 1998-1992.

Reiswekker, Smiths

Art Deco reiswekker van Smiths met 8 daags uurwerk in originele behuizing. Made in England, jaren 30.

Boeken- Alexander Pope 1767

Franstalige zevendelige uitgave in lederen band uit 1767 van het werk van Alexander Pope (1688-1744) getiteld "Oeuvres Diverses De Pope". Uitgave Arkstee & Merkus.

Scheepskompas en scheepshoorn

Scheepskompas met messing kompashuis en olielamp en een messing scheepshoorn. Begin 20ste eeuw.

Kunstboeken

Drie monografieën van het Drents Museum over Nederlandse kunstenaars uit het tijdperk rond 1900. Cornelis de Lorm, Chris Lebeau en Jacob Pieter (Jac.) van den Bosch. Uitgaven van het Drents Museum, Assen. Jaren 80.

9725 CT Groningen