Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

Bank, ontwerp Martin Visser voor 't Spectrum

Bank/slaapbank, ontwerp Martin Visser (1922-2009) voor fabrikant 't Spectrum, modelnaam BR 02. Bank is opnieuw bekleed, ontwerp stamt uit de eind jaren 50.

Schilderij

Schilderij van verliefd stelletje, getiteld Goethe und Minchen Herzlieb. Oleografie op paneel, omstreeks 1900.

Lampenkap, Art Deco

Art Deco dubbellaags glazen lampenkap, polychroom spatterglas aan de bovenzijde overlopend in okerkleur. Jaren 30.

Lot cloisonné

Lot met acht floraal gedecoreerde miniatuur cloisonné vaasje op houten voet en twee floraal gedecoreerde miniatuur tonnetjes. China, derde kwart 20e eeuw.

Netsukes

Vijf houtgesneden netsukes in de vorm van een neushoorn, twee apen met noot, een haas met noot en een kat. 20e eeuw.

Ets, Tjeerd Bottema

Schelpenvissers op het strand, een ingekleurde ets van Tjeerd Bottema (1884-1978 Katwijk). Rechtsonder gesigneerd, tweede/derde kwart 20e eeuw.

Tulip fauteuil, ontwerp Pierre Paulin voor Artifort

Lichtblauwe draaibare fauteuil, model Tulip, ontwerp Pierre Paulin voor Artifort. Aan de onderzijde gemerkt op stoel en de poot. Ontwerp stamt uit 1965, herintroductie in 2003.

Plastiek

Keramieken bolvormige plastiek gevat in een bronskleurige glasglazuur. Ongemerkt, 21e eeuw.

Merklap 1876

Geborduurde merklap met alfabet en oud-Hollandse motieven, geborduurd op een stramien van katoen. Gedateerd 1876.

Aquarel, Hans Kroesen

Aquarel met afbeelding van cantharellen door Hans Kroesen (1921-1998). Rechtsonder gesigneerd, verso vermelding naam en de titel. Derde kwart 20e eeuw.

Ets, Riekele Prins

Ets met platbodems aan het strand van Riekele Prins (1905-1954). Rechtsonder gesigneerd met potlood, jaren 40/50.

Rookstel, Amsterdamse School

Amsterdamse school koperen rookstel, vierdelige set met dienblad, luciferhouder, sigaretten- en sigarenhouder. Jaren 30.

Netsukes

Vijf houtgestoken netsukes in de vorm van hond met mand, olifant, konijnen, apen en jongedame op schelp. 20e eeuw.

Lijstwerk

Drie prenten bestaande uit de stad Franeker door graveur J.G. Riegel, een lithografie van de Prinsengracht te Amsterdam en een ets met afgebeeld “De gebroeders De Witt worden gelyncht in 1672”.

Boek - Glass Art Nouveau to Art Deco

Hardcover boek over Art Nouveau en Art Deco glass door Victor Arwas, Academy Editions. Engelstalige uitgave uit 1987.

Beelden, Indonesië

Vier Indonesische hand gestoken hardhouten beelden, twee damesfiguren en twee bustes. Indonesië, 20e eeuw.

Dekselpotten, China

Twee keramieken handbeschilderde dekselpotten met florale decoratie. Aan de onderzijde gemerkt met Chinese karakters, 20e eeuw.

Komainu, Japan

Houten gestoken Japanse Komainu, vaak leeuwenhonden genoemd in het Engels met goudkleurige accenten. Japan, 19e eeuw.

Schilderij, Van Dam

Schilderij van een rivierlandschap met boerderij. olieverfschilderij op paneel. Rechtsonder gesigneerd Van Dam, eerste helft 20ste eeuw.

Friese staartklok

Friese staartklok met dubbelle kap en houten beelden, uurwerk met maan duiding en luchtballonvaarders mechaniek. 19e eeuw.

Schilderij

Schilderij van een winterlandschap met eenzaam lopende vrouw. Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd. Tweede kwart 20e eeuw.

Monkey bank spaarpot

Gietijzeren spaarpot Monkey Bank, tweede helft 20ste eeuw.

Kommen, China, 18e en 19e eeuw

Chinees porseleinen kommen met handbeschilderd floraal decor, 18e en 19e eeuw.

Lucebert - Verzamelde Gedichten

Gebonden uitgave in cassette van Lucebert Verzamelde gedichten. Uitgave Bezige Bij 2002.

Lot snijwerk

Lot houtgestoken snijwerk in de vorm van een slang, schelp, aap, padden en konijn. 20e eeuw.

9725 CT Groningen