Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023
529. Backgammon en houtsnijwerk
Houten backgammon kist met toebehoren alsook een Balinees houtgestoken blad. Midden 20e eeuw.
530. Vos
Opgezette jonge vos op houten plank, tweede helft 20e eeuw.
531. Fotolijsten, Jugendstil
Jugendstil fotolijsten bestaande uit twee verschillende houten fotolijsten en twee leren fotolijsten. Begin 20e eeuw.
532. Linnenpers
Eenvoudige grenenhouten linnenpers, circa 1900.
533. Transportkist Delftsche Slaoliefabriek
Houten transportkist met reclame uiting van Delftsche Slaolie Fabriek naar ontwerp van Theo van Hoytema. Begin 1900.
534. Paraplustandaard
Paraplustandaard van geperforeerd metaal, toegeschreven aan Tjerk Reijenga en uitgevoerd door Pilastro. Jaren 60.
535. Bonbonnière, Art Deco
Persglazen Art Deco bonbonnière, jaren 30.
536. Lijstwerk
Vier ingelijste werken waarvan twee schilderwerken, een portret en een bloemstilleven uit 1979, en twee kleurenetsen uit de derde kwart 20e eeuw.
537. Schilderij, Els Amman
Schilderij met figuratieve voorstelling van twee vrouw figuren door de Groningse kunstenares Els Amman (1931-1978). Gemengde techniek op papier, jaren 60.
538. Gemberpotten
Twee Chinese blauw-witte gemberpotten, 19e eeuw.
539. Beeld Li Tieh Kuai
Uit hout gesneden beeld van een van de acht onsterfelijken uit de Taoïstische traditie. Het legendarische wezen Li Tieh Kuai vertegenwoordigd als een bedelaar, leunend op een kruk met een opgerolde stromat onder een groot lotusblad en met een magische vleermuis in de hand. Ingelegde glazen ogen en tanden. China, eind 19e eeuw.
540. Mantelklok, Art Deco
Ronde eikenhouten Art Deco mantelklok, jaren 30.
541. Kom en bord, China, 19e eeuw
Een Chinese porseleinen kom gemaakt voor de Europese markt en een Chinees porseleinen bord met handgeschilderd aster decoratie. China, 19e eeuw.
542. Object, Henk Wolvers
Porseleinen object in vaasvorm van keramist Henk Wolvers (1953), werk stamt uit de eind jaren 90. Provenance: Galerie Anderwereld, Jan Katuin, Groningen 1997.
543. Theekommen en schotels, China, 17e en 18e eeuw
Set Chinese porseleinen handbeschilderde kommen en schotels, China 18e eeuw. Hoge theekom is gemaakt eind 17e eeuw, China, Kangxi periode.
544. Schilderij, Rudy Lanjouw
Schilderij in gemengde techniek met abstracte voorstelling door Rudy Lanjouw (1954). Verso informatie Lanjouw, datering 1996 en vermelding Assen.
546. Heilig beeld, Spanje
Polychroom houten beeld van een heilige. Spanje, 19e eeuw.
547. Microscoop, Spencer Buffalo USA
Microscoop in originele houten kist, gemerkt Spencer Buffalo USA. Midden 20e eeuw.
548. Lot aardewerk Makkum
Lot Makkumer aardewerk bestaande uit zes wandborden, een kop-en-schotel en een schaaltje. Eind 20e eeuw.
549. Bloempot, DutZ
Glazen rode bloempot van DutZ Collection, 21e eeuw.
550. Lot handtassen
Lot vintage handtassen bestaande uit twee Claudio Ferrici handtassen, een handtas van Kennith Kohl New York en een leren handtas.
551. Fossiel
Fossiel van het bovenste gedeelte van de schedel van een reuzenhert. Ierland.
552. Brievenhouder
Engelse eikenhouten brievenhouder, circa 1900.
553. Bijzettafel, Eileen Gray
Art Deco stijl chromen bijzettafel met glas en in hoogte verstelbaar. Ontwerp Eileen Gray, modelnaam E 1027. Ongemerkt, eind 20e eeuw.
9725 CT Groningen