Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

Presse-papier, Bohemen

Hemelsblauwe glazen presse-papier met een wervelend effect en ingesloten luchtbellen. Bohemen, vierde kwart 20e eeuw.

Tafelstuk kemphanen

Tafelstuk van twee verzilverde kemphanen in verschillende vechtposes, 20e eeuw.

Vaas, W.J. Rozendaal

Amberkleurige glazen vaas, ontwerp Willem Jacob Rozendaal voor Kristalunie Maastricht, jaren 30.

Zit-duw hond, Triang

Speelgoed hond in de vorm van een terriër van het merk Triang, om op te zitten en om te duwen. Engeland, jaren 50/60.

Frenologie hoofd L.N. Fowler

Frenologie porseleinen hoofd van L.N. Fowler, naar antiek voorbeeld. 20e eeuw.

Vaas, ontwerp Bjorn Wiinblad vaas voor Rosenthal

Porseleinen vaas met florale decoratie van Bjorn Wiinblad voor Studio Line, Rosenthal. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer. Duitsland, circa 1970.

Eetkamerstoelen, ontwerp Martin Visser voor Spectrum

Vijf buisframe eetkamerstoelen met pitrieten gevlochten zitting en rugleuning van Martin Visser voor Spectrum. Modelnaam SE 05, jaar van ontwerp 1959.

Hanglamp, Art Deco

Chromen Art Deco hanglamp op groot formaat, voorzien van gematteerde glazen schaal en stoffen bekleding. Lamp wordt toegeschreven aan Gispen, jaren 30.

Schilderij, Cornelis de Bruin

Schilderij van Limburgs beeklandschap van Cornelis de Bruin (1870-1940). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd Corn. De Bruin. Verso informatie De Geul Limburg en datering 1936.

Analytische balans, Becker's sons Rotterdam

Een analytische balans in eikenhouten behuizing van Becker's Sons Rotterdam, circa 1900.
Hersteld door de firma Reyers & Zonen Amsterdam in 1963, voor het laatst goed gekeurd door het Ijkwezen in 1971.

Beelden, Makonde Tanzania

Twee hardhouten Makonde beelden van een man en een vrouw. Tanzania, tweede helft 20e eeuw.

Lot netsukes

Lot uit taguanoot gestoken netsukes in de vorm van een uil, eend, hond en tijger. 20e eeuw.

Bord, China, 19e eeuw

Chinees porseleinen celadon bord met handbeschilderd decor van tempel en visser, met metalen hangarmatuur. Gemerkt aan de achterzijde, China, 19e eeuw.

Boeddha hoofd

Bronzen Boedhha hoofd, bruin gepatineerd. 20e eeuw.

Schaal

Halfkristallen geplooide roodbruine glazen schaal. Vierde kwart 20e eeuw.

Vaas, China, 19e eeuw

Porseleinen balustervormige vaas met handbeschilderde polychrome decoratie van krijgers en paarden. China, 19e eeuw.

Vazen, ontwerp Otto Brauer voor Holmegaard

Twee Holmegaard gulvazen, ontwerp Otto Brauer Een transparante vaas en een aubergine kleurige vaas met opaak witte binnenzijde, beide zonder sticker. Denemarken, derde kwart 20e eeuw.

Vaas

Dikwandige ambachtelijk gevormde glasvaas en met zuren bewerkt. Tweede helft 20e eeuw.

Netsukes

Vijf houtgestoken netsukes in de vorm van een haan, apen, muis, katten in mand en een hond. 20e eeuw.

Vaas, ontwerp Joël Desgrippes voor Swarovski

Helder kristallen vaas, ontwerp Joël Desgrippes voor Swarovski. Modelnaam Petit Vase uit de Selection reeks. Gefabriceerd tussen 1992 en 2002.

Ets, Karel Arkema

Ets met afbeelding van een stadsgezicht met ladders door Karel Arkema. In de ets gedateerd en benoemd in de ets Katei en getiteld “ Het huis van de magiër”. Onder de ets gesigneerd en voorzien van titel, vaag leesbaar. Gedateerd 1961.

Netsukes

Vijf houtgesneden netsukes waaronder een vis, apen en een hond. 20e eeuw.

Beeld, ontwerp András Sinkó voor Zsolnay

Porseleinen beeld door Keramiekfabriek Zsolnay van een vrouw in traditionele kleding, ontwerp András Sinkó. Hongarije, omstreeks 1960.

Kom, ontwerp Willem van Norden voor Goedewaagen

Aardewerken handbeschilderde kom met abstracte decoraties, ontwerp Willem van Norden voor Goedewaagen Gouda. Aan de onderzijde gemerkt. omstreeks 1955.

Borden, Plateelbakkerij De Lampetkan

Twee Delfts blauwe handbeschilderde chinoiserie aardwerken borden met landschappelijke decoratie. Aan de onderzijde gemerkt met LPK, Delftse Plateelbakkerij De Lampetkan (1609-1811). Tweede helft 18e eeuw.

9725 CT Groningen