Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023

605. Beeld teckel, Rosenthal

Porseleinen handbeschilderd beeld van een teckel door porseleinfabriek Rosenthal, ontwerp stamt uit 1913 door Martin Meyer Pyritz. Aan de onderzijde gesigneerd met modelnummer K243, initialen porseleinschilder en Rosenthal, Selb-Bavaria. Duitsland, omstreeks 1925.

606. Papborden, China, 18e eeuw

Twee Chinees porseleinen papborden gemaakt voor de Europese markt, handbeschilderd met florale decoratie, 18e eeuw.

607. Kom, Biot Frankrijk

Roze glazen kom met bellen, Biot gesigneerd aan de onderzijde. Frankrijk, midden 20e eeuw.

608. Sieradenkist, China

Chinese houten sieradenkist, polychroom gedecoreerd met dame in landschappelijke setting. Kist is voorzien van messing applicaties en aan de binnenzijde gevoerd met wijnrood fluweel en voorzien van spiegel. China, derde kwart 20e eeuw.

609. Masker, West-Afrika

Houten traditioneel West-Afrikaans masker, midden 20e eeuw.

610. Delfts bord, 18e eeuw

Delfts handbeschilderd blauw bord naar Chinees voorbeeld, gemaakt in Holland in de 18e eeuw.

611. Beeld, Nigeria

Afrikaans traditioneel houtgestoken Yorùbá stijl beeld van vrouwen hoofd. Nigeria, midden 20e eeuw.

612. Wandmasker, Afrika

Afrikaans houten gestoken wandmasker, eind 20e eeuw.

613. Confituurpotten

Drie keramieken confituurpotten in de vorm van appel, citroen en sinaasappel. De appel is gemerkt, Made in Western Germany. Duitsland, jaren 50/60.

614. Beelden Staffordshire

Twee Staffordshire keramieken honden beelden in bruine kleurslag voorzien van craqueléglazuur. Engeland, tweede kwart 20e eeuw.

615. Schalen, Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda

Drie plateel schalen, Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda. Decor Iris, onderzijde gemerkt. Eind 20e eeuw.

616. Schilderij, H. v.d. Veer

Schilderij, schaapskudde in Drents landschap. Olieverf op board, rechtsonder gesigneerd H. v.d. Veer. Midden 20e eeuw.

617. Pastelkrijttekening, Jan Bleys

Pastelkrijttekening, mezen op een tak door Jan Bleys (1868-1952). Rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

618. Kommen, dekselpot en gemberpot, China

Twee handbeschilderde Chinese kommen, 19e eeuw en een Chinese famille rose vaas en gemberpot, 20e eeuw.

619. Theekommen en schotels, China, Kangxi revival

Vier Chinese handbeschilderde porseleinen botanisch gedecoreerde theekommen en schotels en een losse theekom. Kangxi revival, 19e eeuw.

620. Vaas

Dubbel laags glazen Murano stijl vaas, model fazzoletto. Vierde kwart 20e eeuw.

621. Borden, China, Kangxi periode

Twee porseleinen handbeschilderde borden, gemerkt aan de onderzijde. Kangxi periode. China, omstreeks 1700.

622. Kistje met inhoud

Mahoniehouten kistje met inhoud waaronder theelepels, Zeeuwse knopen en munten. 20e eeuw.

623. Krijttekening, W. Westen

Krijttekening van een liggende herdershond. Rechtsonder gesigneerd W. Westen, eind 20e eeuw.

624. Vaas

Groene moderne glazen gelaagde vaas, 21e eeuw.

625. Kommen, China, 18e eeuw

Twee handbeschilderde porseleinen kommen met florale decoratie aan de binnenzijde. Aan de onderzijde gemerkt met karakter. China, 18e eeuw.

626. Zeefdruk

Zeefdruk met abstracte voorstelling, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1996. Oplagenummer 14/30

627. Knijpfles met glazen, Gero

Groene knijpfles met tinnen montuur en twee borrelglaasjes met tinnen voetmontuur. Zowel karaf als glaasjes gemerkt Gero in het tin. Jaren 30 vorige eeuw.

628. Beelden

Een paar Delfts blauwe porseleinen beelden, 20e eeuw.

629. Pentekening, C. Greven

Pentekening van de stad Veere in Zeeland. Linksonder gesigneerd en gedateerd C. Greven 1951.

9725 CT Groningen