Veiling: Veiling 42 sessie 2, dinsdag 14 maart 2023
655. Beeld en asbak
Porseleinen handbeschilderde beeldje van Hollandse jongen en meisje en een asbakje, beide in Delfts blauw. 20e eeuw.
656. Mantelklok
Eikenhouten mantelklok, zogenaamde Napoleonshoed. Derde kwart 20e eeuw.
657. Boeddha hoofd
Zandstenen Boeddha hoofd op houten sokkel, 20e eeuw.
658. Lot beelden
Vijf pendanten porseleinen beelden, waaronder twee peper- en zoutstellen. 20e eeuw
659. Hoeden
Twee hoeden, een hoge hoed maat 57,5 van Wigbolt Idema, Zwanestraat Groningen en een zwarte Italiaanse vilten herenhoed van Borsalino, Italiaanse maat 6,5.
660. Zeefdruk, Fon Klement
Zeefdruk van Fon Klement (1930-2000). Rechtsonder gesigneerd en voorzien van vingerafdrukken met inkt en in het midden getiteld. Oplagenummer XXI/XXX, eigen druk. Vierde kwart 20e eeuw.
661. Kapstok
Eikenhouten kapstok met bronskleurige haken. Tweede kwart 20e eeuw.
662. Borden, China, 18e eeuw
Twee handbeschilderde porseleinen famille rose borden met florale decoratie. China, 18e eeuw.
663. Zeefdruk, Cor de Jong
Zeefdruk van Cor de Jong (1950) met abstracte voorstelling. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1990, oplagenummer 3/135.
664. Mantelklok, Art Deco
Eikenhouten Art Deco mantelklok, wijzerplaat voorzien van Art Deco becijfering en wijzers. Jaren 30/40.
665. Rookstel, Art Nouveau
Art Nouveau messing rookstel bestaande uit luciferhouder, sigaren/sigarettenhouders en asbak met glasinzet. Gedecoreerd met gestanst patroon met blauwe- en rode kleuraccenten. Tweede kwart 20ste eeuw.
666. Beelden, Rauenstein
Twee handbeschilderde porseleinen beeldjes in Delfts blauw stijl van jongen en meisje met boot door porseleinfabriek Rauenstein, Thüringen. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 2073 en Delft. Duitsland, omstreeks 1900.
667. Beelden
Twee handbeschilderde porseleinen pendanten beelden van man en vrouw in romantische sfeer, aan de onderzijde gemerkt met cijfer. 20e eeuw.
668. Kaststel, Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda
Keramieken kaststel van Plateelbakkerij Oud Gouda Zuid-Holland. Decor Modica, kaststel is aan de onderzijde gemerkt met monogram plateelschilder en voorzien van modelnummers.
669. Vaas
Bruine keramieken vaas met handbeschilderde afbeeldingen van antilopen. Aan de onderzijde voorzien van modelnummer, jaren 50/60.
670. Discusvaas, Aardewerkfabriek Regina Gouda
Keramieken vaas in schijfvorm gedecoreerd met gestileerde figuren door Corry Ammerlaan-Van Niekerk. Gefabriceerd bij Regina, Gouda.
671. Murano vaas
Gele Murano vaas met groene onderzijde en golvende rand. Venetië, derde kwart 20e eeuw.
672. Lot presse-papiers
Vier glazen presse-papiers van verschillende herkomst. Rose presse-papier door Pfeiffer Holland, twee presse-papiers met stickers made in China en India. Vierde kwart 20e eeuw.
673. Schilderij, D. van Dijk
Schilderij van een boerenerf met hooiberg en loslopende kippen door D. Van Dijk. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Derde kwart 20e eeuw.
674. Spijkerbol vaas, A.D. Copier
Spijkerbol vaas door Glasfabriek Leerdam, ontwerp Andries Dirk Copier uit 1936.
675. Kommen, China, 18e eeuw
Vier Chinese porseleinen handbeschilderde kommen met floraal- en landschappelijke voorstellingen. 18e eeuw.
676. Kegelbal
Houten kegelbal in leren draagtas, derde kwart 20e eeuw.
677. Sieradendoos met inhoud
Messing Art Deco sieradendoos met vlinder achter glas, sieradendoos gevuld met kettingen, hangers en sierstenen. 20e eeuw.
678. Tegel, Westraven Utrecht
Aardewerken cloisonné tegel van Westraven Utrecht, afbeelding van de Jacobikerk te Utrecht. Aan de achterzijde gemerkt.
679. Tegel, De Porceleyne Fles
Aardewerken cloisonné tegel van De Porceleyne Fles uit Delft in verband met troonsbestijging Juliana. Aan de achterzijde gemerkt en gedateerd 1948.
9725 CT Groningen