Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023

796. Schilderij, Alie Waalkens

Schilderij van Alie Waalkens (Leeuwarden, 1958) met abstracte voorstelling, acrylverf op linnen. Schilderij op groot formaat. Jaren 90.

De opbrengst wordt door de Stichting Bedumer Winterloop gedoneerd aan het UMCG Kanker Researchfonds.

797. Schilderij, Alie Waalkens

Schilderij van Alie Waalkens (Leeuwarden, 1958) met abstracte voorstelling, getiteld Architecture. Schilderij op groot formaat op linnen, verso informatie en datering 1993.

798. Schilderij, Alie Waalkens

799. Schilderij, Alie Waalkens

800. Schilderij, Alie Waalkens

Schilderij van Alie Waalkens (Leeuwarden, 1958) met abstracte voorstelling getiteld “Related to Escher”. Pastel en grafiet op papier, verso informatie en datering 1992.

801. Zilveren koffiepot en melkkan

Zilveren koffiepot en melkkan voorzien van florale decoratie met ivoren stijl celluloid handvatten. De koffiepot, melkkan en deksel zijn met St M en 1838 gemerkt, tevens getoetst op zilver. Hongarije, omstreeks 1900.

802. Gouden zakhorloge met gouden ketting

14 karaats gouden heren zakhorloge, gemerkt Remontoir 8 rubis met gouden ketting. Gemerkt aan de binnenzijde van de deksel 14K. Metalen stofdeksel met gegraveerd aan de een zijde Remontoir 8 rubis en aan de andere zijde 1917. Alsook een 14 karaats gouden horlogeketting met musketonsluiting en groot veeroog. Gemerkt met eikenblad (585/1000 goud). Begin 20e eeuw.

803. Zilveren broches

Drie zilveren broches, een Sterling zilveren 925 broche met van abalone parelmoeren inleg, een zilveren Iers Keltische broche met geëmailleerde klaver en een Hollandse ajour bewerkte broche. Alle drie broches voorzien van zilver keuren. 20e eeuw.

804. Zilveren pepermuntdoosje 1874

Een zilveren pepermuntdoosje met geciseleerde bewerking, tweede gehalte zilver. Gemerkt lopende leeuw 2, meesterteken CM78 en minervakop en jaarletter P (1874).

805. Zilveren broches

Vier moderne zilveren broches, gemerkt met zilverkeuren 835. Vierde kwart 20e eeuw.

806. Zilveren pillendoosje 1832

Rond zilveren pillendoosje, tweede gehalte zilver. Gemerkt lopende leeuw 2, onduidelijk meesterteken, minervakop en jaarletter X (1832).

807. Zilveren kandelaar

Zilveren driepits kandelaar in de stijl van Empire, gemerkt met N2 en een J. Circa 1900.

808. Zilveren kandelaar

Zilveren kandelaar op groot formaat. Gemerkt 835, meesterteken VKB (Van Kempen en Begeer), 20e eeuw.

809. Zilveren brillenetui 1874

Zilveren brillenetui met geciseleerde bovenzijde. Tweede gehalte zilver, gemerkt met lopende leeuw 2, onduidelijk meesterteken en jaarletter P (1874).

810. Zilveren pillendoosje 1817

Zilveren rond pillendoosje met geciseleerde bovenzijde. Gekeurd met minervakop met een B van Utrecht en jaarletter H (1817).

811. Zilveren tondeldoos

Zilveren tondeldoosje, gekeurd ZI (1e gehalte zilver) en meesterteken SP. Tevens inscriptie van de initialen M.K. in een wapen aan een zijde. 19e eeuw.

812. Zilveren broches

Drie zilveren broches met dierenfiguren. Broche met vlinder gemerkt 925, twee andere broches tevens gekeurd. Vierde kwart 20e eeuw.

813. Zilveren pillendoosje 1820

Zilveren, tweede gehalte, pillendoos met licht geciseleerde bovenzijde. Gemerkt met lopende leeuw 2, onduidelijke meesterteken, minervakop en jaarletter L (1820).

814. Zilveren tondeldoosje 1909

Sterling zilveren tondeldoosje, Engels gemerkt met een anker (Birmingham), lopende leeuw, jaarletter K (1909).

815. Zilveren pillendoosje 1824

Zilveren geciseleerd pillendoosje. Zilver gekeurd met lopende leeuw 2, meesterteken HK, minervakop en jaarletter P (1824).

816. Zilveren broches

Drie zilveren Art Nouveau stijl broches, groter formaat broches. Alle drie gemerkt 925, vierde kwart 20e eeuw.

817. Zilveren snuifdoosje

Zilveren snuifdoosje gedecoreerd met Franse lelies, op het deksel twee monogrammen ND en DE. Gemerkt aan de onderzijde ZI, herkeuring buitenlands zilver. Frankrijk, eerste helft 19e eeuw.

818. Parfumflesje en schaaltje

Hexagonale parfumfles met zilveren dop en een geslepen glazen schaaltje met zilveren handvat. Beide voorwerpen gemerkt met zwaardjes en het schaaltje vermoedelijk gemerkt met meesterteken in de bovenrand. Omstreeks 1900.

819. Zilveren naaldenkoker

Zilveren naaldenkoker gedecoreerd met een slang. Gekeurd met zwaardje, 19e eeuw.

820. Zilveren naaldenkoker

Zilveren geciseleerde naaldenkoker gedecoreerd met een slang. Gemerkt met een zwaardje, 19e eeuw.

9725 CT Groningen