Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023

896. Radio, Philips

Philips Art Deco bakelieten radio ontvanger, type 2431 2531. Modelnaam “kleine broodtrommel”, jaar van fabricage 1930/1931.

897. Klok met kandelaren, Frankrijk

Bronzen Franse mantelklok met twee vierpits kandelaren. Frankrijk, eind 19e eeuw.

898. Merklap 1800

Geborduurde Hollandse voorstelling, gedateerd 1800.

899. Martinitoren Groningen

Voorstelling Martinitoren Groningen van ingelegd hout, 20e eeuw.

900. Kopergravure Harlingen, Frans Hogenberg

Ingelijste kopergravure van Harlinga, kaartbeeld van Harlingen uit 1588, gegraveerd door Frans Hogenberg. Op zuurvrij papier, 18e eeuw.

901. Kunstboeken

Twee kunstboeken. Art Deco in Europa, tentoonstellingscatalogus uit 1989 van het paleis van Schone Kunsten Brussel en wonen in De Amsterdamse School, een tentoonstellingscatalogus van het Stedelijk Museum, Amsterdam uit 2016.

902. Fruittest en schaal, A.D. Copier

Fruittest en fruitschaal, persglas van Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam. Modelnaam Pineapple, ontwerp jaren 30.

903. Wandbord, Porceleyne Fles

Keramieken handbeschilderd Delfts blauw bord van de Porceleyne Fles uit Delft. Een bord op groot formaat met afbeelding van Hollands landschap met molen. Jaarletter BK staat voor 1942.

904. Beeld pauwstaartduif, Lladro

Porseleinen pauwstaartduif, porseleinfabriek Lladro, Spanje. Tweede helft 20e eeuw.

905. Kunstboeken - Kunstenaarsvereniging De Ploeg Groningen

Vijf kunstboeken over de kunstenaarsvereniging De Ploeg Groningen. Uitgaven van Henk van Os, Adriaan Venema, C. Hofsteenge en twee uitgaven van het Groninger Museum. Vierde kwart 20e eeuw.

906. Boek - Veertien bekrachtigingen voorbode der eeuwigheid 1735

Een boek met lederen band getiteld "Veertien bekrachtigingen over de voorbode der eeuwigheid" door Wilhelm Ernst Ewald. Amsterdam, 1735.

907. Kunstboeken - Griekenland en Egypte

Vier kunstboeken betreffende Egypte en Griekenland. Egypte, het land van de farao’s van uitgeverij Könemann, Egypte van uitgeverij Taschen en twee uitgaven over Griekenland uit de jaren 80.

908. Steiff dieren

Drie vintage Steiff dieren; een olifant, een eend en een paard. Duitsland, derde kwart 20e eeuw.

909. Jardinière en vaas, Plateelbakkerij Rembrandt Nijmegen

Een Art Nouveau jardinière en vaas van Plateelbakkerij Rembrandt uit Nijmegen. Decor Heliosa en aan de onderzijde gemerkt Potterij Rembrandt, omstreeks 1912.

910. Sierdoosje, Rusland

Verzilverd geëmailleerd sierdoosje van Russische herkomst, derde kwart 20e eeuw.

911. Lot porselein, China

Lot Chinees porselein bestaande uit drie theekommen met schotels en drie losse schotels in famille rose kleurschakering. China, 18e en 19e eeuw.

912. Kamerscherm, China

Opklapbaar en uit vier delen bestaande houten chinoiserie kamerscherm, aan beide zijden gedecoreerd. Een zijde beschilderd met prunus en vogels met florale elementen, andere zijde met vogels en botanische elementen. China, 20e eeuw.

913. Schooltas en opbergdoos, Friesland

Antieke schooltas met snijwerk en een opbergdoos met monogram en gedateerd 1899. Beide uit Friesland, 19e eeuw.

914. Kunstboeken

Zes kunstboeken over etser Riekele Prins, Kleine Prentkunst in Nederland, boeken over de kunstenaars Ekke A. Kleima, Job Hansen, Gerrit Benner en George Martens. Vierde kwart 20e eeuw.

915. Handmixer, Delftsche Slaolie NOF

Mayonaise handmixer van de Delftsche Slaolie NOF, bestaande uit persglazen schenkkan met bijbehorende manuele handmixer. Gemerkt, tweede/derde kwart 20e eeuw.

916. Wandbord, ontwerp Ellen Malmer voor Royal Copenhagen

Wandbord, ontwerp Ellen Malmer voor Royal Copenhagen. Wandbord is handgeschilderd, decor Celeste en voorzien van merk en monogram van de ontwerpster, circa 1960.

917. Kunstboeken

Acht kunstboeken; een tentoonstelling uitgave Malevich, Duits boek over glaskunst, The New Path over Ruskin en the Amerikaanse Pre Rafhalieten, Glaskunst Cees van Olst, Andrie Copier 1986, The American Dream en Bloemen van het heelal. Vierde kwart 20e eeuw.

918. Handtassen

Een slangenlederen tas uit de jaren 50/60 en een Hugo Boss kunstlederen schoudertas, eind 20e eeuw.

919. Tortoise lepeldoosje

Tortoise lepeldoosje op ivoren bolpootjes, met originele sleutel. Eind 19e eeuw.

920. Koekjesdoos, Jacques Boon

Helderglazen koekjesdoos met geslepen patroon in het deksel, uitvoering Glasfabriek Leerdam, ontwerp uit 1934 van Jacques Boon.

9725 CT Groningen