Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023

Kunstboeken

Vier kunstboeken over kunststromingen; de Wiener Werkstatte, Art Nouveau in München, Jugendstil en Bauhaus. Vierde kwart 20e eeuw.

Schilden, Indonesië

Gevlochten schild met koperen sierknoppen, Atjeh Sumatra. Alsook twee messing Minangkabau schilden, Sumatra. Midden 20e eeuw.

Aquarel Le Soldat laboureur

Aquarel naar een kopergravure van Pierre-Roch Vigneron met de titel “Le Soldat laboureur” uit 1818. Deze aquarel stamt uit 1844 en is op de ploeg gesigneerd.

Schenkkan

Deens keramieken blauw-zwart geglazuurde schenkkan. Aan de onderzijde gemerkt met KK. jaren 70.

Zilveren knopstoeltje en beelden Art Deco

Twee keramieken Art Deco beeldjes; een kikker van Koninklijk Goedewaagen met monogram TH en een geglazuurde uil. Hierbij een zilveren miniatuur gevlochten knopstoel. 20e eeuw.

Broodmanden

Twee keramieken ajour broodmanden. Floraal gedecoreerde schaal uit Frankrijk, gefabriceerd door Betoule & Legrand, Limoges. Crèmekleurige broodmand voorzien van modelnummer. Eerste helft 20ste eeuw.

Schaal, Japan

Blauw-witte handgeschilderde Japanse porseleinen schaal. Japan, midden 20e eeuw.

Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos met afbeelding van Moskou. Gesigneerd op de deksel aan de rechterzijde op de afbeelding. Rusland, derde kwart 20e eeuw.

Dekselpotten

Twee keramieken dekselpotten van Zaalberg, Zoeterwoude Holland, aan de onderzijde gemerkt. Een keramieken dekselpot van Flora, Gouda aan de onderzijde gemerkt en voorzien van het modelnummer 1850. Jaren 60/70.

Aquarel

Aquarel met een boerderij en molen. Linksonder gesigneerd, 20e eeuw.

Lot messing

Lot messing bestaande uit een bloempot, een haarclip, twee kandelaren, wierookbrander en een dekselpot. 20e eeuw.

Comptometer, Original-Odhner

Metalen comptometer van de firma Original-Odhner. Met origineel afdekzeil, jaren 60.

Litho

Litho van een stilleven met rozenbottels. Rechtsboven gesigneerd met monogram A.W.K. en gedateerd 1930.

Thermometer en barometer

Eikenhouten kerfsnede thermometer en een eikenhouten barometer met thermometer met botanisch houtsnijwerk. Eerste helft 20ste eeuw.

Vaas

Paarse glazen vaas met vlekmotief, aan de onderzijde ingedrukte bloemvorm in het glas. Vierde kwart 20e eeuw.

Kettingen

Drie halskettingen van been en sierstenen, hierbij een benen armband. 20e eeuw.

Tabaksdoos met inhoud

Messing tabaksdoos gedecoreerd met platbodems, inscriptie achterzijde A. Plekkeringa, Sneek 1916. Gevuld met onder andere manchetknopen, mesje en flesje met knop, 20e eeuw.

Manicureset, Art Deco

Art Deco dertiendelige manicureset in originele doos, attributen voorzien van celluloid heften. Tweede kwart 20e eeuw.

Leerdam glaswerk

Helderglazen karaf van A.D. Copier, model Marianne van Glasfabriek Leerdam. Een pindastel van Gerard Thomassen voor Glasfabriek Leerdam bestaande uit voorraadpot met gematteerde deksel en vier stapelbare bakjes, een drinkglas van A.D. Copier, model Candor en twee grijsblauwe ijscoupes. Jaren 50/60.

Ets, Geert Maring

Kleurenets van Geert Maring (1943). Linksonder gesigneerd met potlood en rechts vermelding oplagenummer 8/20 en datering 1992.

Klok en vazen

Duitse keramieken klok, merk Mercedes en gemerkt op de wijzerplaat. Daarbij pendanten keramieken floraal beschilderde vazen, aan de onderzijde voorzien van modelnummer. Jaren 30-50.

Beelden, Makonde Tanzania

Twee hardhouten Makonde beelden van een man en een vrouw. Tanzania, tweede helft 20e eeuw.

Schilderij, Charles Henri de Vries

Schilderij met de titel “Ontmoeting in de Via Calzaiuoli”, een straatscene van Florence van Charles Henri de Vries (1921-2005 Meppel). Olieverfschilderij op board, rechtsonder gesigneerd met monogram en gedateerd 1982.

Russische lakwerkdozen, Palekh

Drie Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met afbeeldingen van een stadsgezicht en twee met Russische paartjes. Gesigneerd op de deksel, tweede helft 20e eeuw.

Olielamp

Olielamp met groene oliehouder en geëtst glazen lampenkap, geheel op bronskleurig messing onderstel. Omstreeks 1900.

9725 CT Groningen