Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023

Schotels en vaasje, China, Kangxi periode

Twee kleine diepe iron red schotels met bijgevoegd een vaasje met druivenranken decoratie. China, Kangxi periode, 18e eeuw.

Klok, Henlein

Vintage asymmetrische vormgegeven elektrische klok van Henlein. Duitsland, jaren 60.

Portret miniaturen

Zeven portret miniaturen waaronder van een aantal bekende personen uit de geschiedenis zoals Madame de Pompadoer, Marie Antionette. Vierde kwart 20e eeuw.

Cacaoblik, C. J. van Houten & Zoon Weesp

Groot winkelblik voor cacao van C .J. van Houten & Zoon uit Weesp, Holland, omstreeks 1925.

Beeld, ontwerp Kjeld Jordan voor Palshus Pottery

Keramieken vogel beeld met open bek, gestileerd vormgegeven, gefabriceerd door Palshus Pottery. Ontworpen door Kjeld Jordan. Denemarken, omstreeks 1960.

Schilderij, China

Reverso schildering op glas van een theeclipper uit de 19e eeuw, schilderij in houten lijst met ophanging. China, midden 20e eeuw.

Vaas

Vintage brutalistische wit glazen vaas met rots structuur, toegeschreven aan Ingrid Glashütte. Niet gesigneerd, Duitsland, jaren 60/70.

Krukjes

Drie buisframe krukjes met houten zitting, jaren 50 /60.

Schoolstoelen, ontwerp Elmar Flötotto voor Pagholz

Vijf stapelbare buisframestoelen met geperst houten zitting, kindermodel S 23 Thur-op-seat. Pagholz & Galvanitas, ontwerp Elmar Flötotto. Duitsland, jaren 70.

Drumkruk, Pearl Japan

Drumkruk van de Japanse drumstel fabrikant Pearl, in hoogte verstelbaar. Vierde kwart 20e eeuw.

Beelden, Corry Ammerlaan-van Niekerk

Complete set van drie bronzen beelden van Corry Ammerlaan-van Niekerk, allen gesigneerd aan de onderzijde op marmeren voet. Uitgevoerd voor bloedbank Sanquin, 21e eeuw.

Nanking gemberpot, China

Famille verte Nanking gemberpot met decor van krijgers paarden in oorlogssituatie. China, omstreeks 1900.

Lot Fries aardewerk

Vijf Friese aardewerken wandborden met florale decoratie, drie uit Makkum, een uit Woudsend en een uit Workum. Vierde kwart 20e eeuw.

Vijzel

Granieten handstenen vijzel met stamper, 20e eeuw.

Viool

Viool met strijkstok en vioolkoffer, 20e eeuw.

Inktsteen met inkt, China

Hardstenen Chinese inktsteen in hardhouten doos, compleet met blok inkt voor Chinese kalligrafie. Midden 20e eeuw.

Dameshoeden

Twee dameshoeden; een vilten hoed van Seeberger, made in Germany, gekocht bij Maison Nuver in Groningen en een fluwelen hoed gedecoreerd met zwarte roosjes. Vierde kwart 20e eeuw.

Standaards, China

Zes Chinese houten standaards voor vaas of bloempot. 20e eeuw.

Vazen, West Germany

Twee vintage keramieken West Germany vazen. Een vaas is gemarkeerd met sticker Hohr keramiek, Dümler en Breiden uit de jaren 50. De Jasba vaas is aan de onderzijde gemerkt met 108/25. Duitsland, jaren 70.

Kruik

Aardewerken kruik met oor voorzien van zoutglazuur, 19e eeuw.

Instrument microscoop

Instrument voor een microscoop, gefabriceerd door Hensoldt Wetzlar. Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

Standaards, China

Vijf Chinese houten standaards voor vaas of bloempot. China, 20e eeuw.

Vaas, A.D. Copier

Tin craquelé glazen vaas, ontwerp A.D. Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Uit de Sonoor serie, gemaakt omstreeks 1930.

Rookgerei

Rookgerei in Niemeyer Heerenbaai Tabak blik gevuld met pijpen, leren sigarenetui en barnstenen mondstuk. 20e eeuw.

Lot lampen

Drie lampen; een zwarte Hala plafondlamp bestaande uit spotjes met halogeen, een rode bureaulamp van Hala Zeist en een vintage wandspot. 20e eeuw.

9725 CT Groningen