Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023

Mantelklok, Wuba

Licht eikenhouten mantelklok van Wuba. Made In Germany, jaren 50.

Kettingen

Lot met negen kettingen waaronder kettingen met gitten, bloedkoraal en glas. 20e eeuw.

Babypiano

Miniatuur piano met tien werkende toetsen, China jaren 50/60.

Wandbord, Porceleyne Fles

Een gelegenheidsbord door de Porceleyne Fles te Delft voor DRAKA Amsterdam op groot formaat. Handgeschilderde bloemenmand en florale motieven. Aan de achterzijde gemerkt met onder andere jaarletter BX (1953)

Tegel, Westraven Utrecht

Cloisonné tegel met de tekst "Wie onbekrompen zaait zal onbekrompen maaien''. 2 Korintiërs 9:6. Uitgave J. Brandt & Zonen Amsterdam, 1925.

Bijzettafel

Glazen bijzettafel met verchroomde poot, voorzien van gehard glas. Omstreeks 2000.

Album met munten

Album met muntgeld. Twaalf munten vellen, gedeeltelijk gevuld met Nederlands, Europees en Amerikaans muntgeld en twee biljetten. 20e eeuw.

Bijzettafel

Russische lakwerkdozen, Palekh

Vier Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met diverse afbeeldingen waaronder een lakwerkdoos met sneeuwballen gooiende dames, een lakwerkdoos met winters landschap met kerk, een lakwerkdoos met een driemaster en een lakwerkdoos met schildering van Maria met kind. Gesigneerd op de deksels, tweede helft 20e eeuw.

Rozensteker en vaasjes, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Lot plateel van Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda. Een rozensteker met originele deksel, gemerkt aan de onderzijde en voorzien van modelnummer 1856. Twee miniatuur vaasjes in matte uitvoering, gemerkt aan de onderzijde, decor Effect en Andula. Jaren 20.

Beelden, Makonde Tanzania

Twee hardhouten Makonde beelden van een man en een vrouw. Tanzania, tweede helft 20e eeuw.

Vaas, Plateelbakkerij Flora

Vaas met groene decoratie van Plateelbakkerij Flora. Gemerkt aan de onderzijde, jaren 60.

Beelden, Makonde Tanzania

Twee hardhouten Makonde beelden van twee vrouwen waaronder een waterdraagster. Tanzania, tweede helft 20e eeuw.

Tractor, Modern Toys

Blikken tractor met afstandsbediening, model 110 van Modern Toys. Made in Japan, eind jaren 50.

Pop

Pop van papier-maché op groot formaat met gelede benen en armen. Ongemerkt, eind 19e eeuw.

Bestekcassette

Verzilverde bestekset van Zilverfabriek Voorschoten met originele bestekdoos, model Zilfa pleet. Jaren 50/60.

Lot emaille

Lot met crèmekleurige emaille voorwerpen met onder andere een broodtrommel, twee emmers, theelichtje en twee beslagkommen. Tweede kwart 20e eeuw.

Olielamp

Olielamp op metalen voet met koud geschilderd glazen oliereservoir en geëtste lampenkap. Omstreeks 1900.

Lot gereedschap

Lot gereedschap voor metaalbewerking, schroefdraad draaien en zaagbladen van William Spencer. 20e eeuw.

Gelijkrichter, Philips

Philips acculader, gelijkrichter, type 450. Nederland, tweede kwart 20e eeuw.

Bestekcassette

Visbestek met florale decoratie, twaalf persoons set in cassette aangevuld met kaasschaaf, sauslepel en vleesvork met ander decor. 20ste eeuw.

Beelden, Makonde Tanzania

Drie hardhouten Makonde beelden van twee Afrikaanse vrouwen en zittende pijp rokende man. Tanzania, tweede helft 20e eeuw.

Masker, Ivoorkust

Tribaal masker met gezicht en figuur. Baoule, Ivoorkust, 20e eeuw.

Standaards, China

Zeven hardhouten Chinese standaards voor vaas of bloempot, 20e eeuw.

Sieradenkist met sieraden

Chinese houten sieradenkist, gedeeltelijk gevuld met sieraden. Kist is polychroom gedecoreerd met dame in landschappelijke setting. Kist is voorzien van messing applicaties en aan de binnenzijde gevoerd met wijnrood fluweel en voorzien van spiegel. China, derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen