Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023

Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere een bronzen gewicht, eikenhouten klokje, oliehouder voor olielamp Bohemen, messing beker, dekseldoos, tafelbel en een Boeddha beeldje. 20e eeuw.

Lot boeken

Lot kinderboeken waaronder Walt Disney, Klein Duimpje, het Klaverblad, Annie M.G. Schmidt, Nijntje en vele andere. 20e eeuw.

Vazen, China

Twee porseleinen handbeschilderde Kantonese vazen met elementen, cartouches gedecoreerd met florale afbeelding en Chinese personen. China, tweede helft 20ste eeuw.

Drinkglazen

Zes uraniumglas drinkglazen. Nederland, jaren 30.

Beeld

Gestoken houten Aziatisch beeld met vier apen. De vier apen heten in Japan; Mizaru, met zijn handen voor zijn ogen (ziet geen kwaad), Kikazaru, met zijn handen op zijn oren (hoort geen kwaad), Iwazaru, met zijn handen voor zijn mond (spreekt geen kwaad) en Sezaru, met zijn handen voor zijn genitaliën (doet geen kwaad). Midden 20e eeuw.

Beelden

Een paar handbeschilderde biscuit porseleinen witte Perzische katten. Ongemerkt, jaren 60/70.

Tilt-top, Engeland

Engelse mahoniehouten opklaptafel voorzien van driespant poot, zogenaamde tilt-top table. Engeland, eerste kwart 20e eeuw

Kaart Nederland

Reproductie van een Leo Belgicus kaart naar een kaart van J. van Doetechum uit 1598, bijgewerkt door C.J. Visscher in 1650. Deze uitgave is ter gelegenheid van de tentoonstelling "De wereld op papier", in het Amsterdams Historisch Museum, april 1967.

Stoel

Mahoniehouten stoel met lichtgroene velours bekleding. Eerste helft 20ste eeuw.

Eetkamerstoelen

Twee houten eetkamerstoelen met webbing zitting en rugleuning. Eerste helft 20ste eeuw.

Salontafel, Spanje

Salontafel met lederen bewerkte bovenzijde. Spanje, vierde kwart 20e eeuw.

Tafel

Neo Renaissance stijl eikenhouten flessenpoot tafel. Omstreeks 1900.

Beelden

Zes polychroom geschilderde porseleinen beeldjes, een wintersfeer setje en twee setjes oud-Hollandse kinderbeeldjes. Eerste helft 20e eeuw.

Vazen, Art Deco

Twee Art Deco siervazen gedecoreerd met dwergpapegaaien en spechten. Aan de onderzijde gemerkt Made in Slovakia, jaren 30/40.

Zeefdruk, Dolf Verlinden

Zeefdruk met abstracte voorstelling door Dolf Verlinden (1960). Zeefdruk op papier, rechtsonder gesigneerd Dolf Verlinden en gedateerd 1995. Oplagenummer X/XV.

Kaststel, Mosa

Oud-Hollands Mosa keramieken kaststel met twee vazen en een dekselpot. Aan de onderzijde gemerkt Delft en vermelding decornummer 501 (Mosa). Vierde kwart 20e eeuw.

Wandconsole

Gegoten wandconsole met wijnbladeren en druiven decoratie, 20e eeuw.

Krukjes

Twee in hoogte verstelbare larikshouten vintage atelier krukjes, jaren 80.

Honingpotten

Drie keramieken honingpotten in de vorm van bijenkorven. Twee gestempeld aan de onderzijde, Made in Western Germany met modelnummer 2720/2 en Made in Japan. Derde kwart 20e eeuw.

Honing-, kaas- en confituurpotten

Twee keramieken honingpotten in bijenkorfvorm, één met Duits opschrift met schotel, een confituurpot en een kaaspotje. Tweede helft 20ste eeuw.

Honingpotten

Drie keramieken honingpotten in de vorm van bijenkorf met bijen. Honingpot met schotel gemerkt met Made in Western Germany en modelnummer. Derde kwart 20e eeuw.

Wandkast

Eikenhouten wandkast met smeedijzeren scharnieren en oud slot met sleutel. Holland, 18e eeuw

Honingpotten

Drie keramieken honingpotten in de vorm van bijenkorf met bijen. Derde kwart 20e eeuw.

Schalen Mosa en theepot Wedgwood

Twee porseleinen schalen van Mosa, ontwerp Jan des Bouvrie en een porseleinen Wedgwood theepot, model Aphrodite. Hierbij een porseleinen trechter. 20e eeuw.

Lot tin

Lot tin bestaande uit twee kruiken, twee moffenkruiken en een gortbus. Deels gemerkt aan de onderzijde. 18e/19e eeuw.

9725 CT Groningen