Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023
1021. Vogelkooi
Houten vogelkooi met beglaasde zijkanten met een opgezette rosella. Derde kwart 20e eeuw.
1022. Lot bakeliet
Twee bakelieten eierstellen, twee bakelieten serveerbladen en een set botermessen in houder. Jaren 30-50.
1023. Lot bakeliet
Drie bakelieten dienbladen en twee oranje eierstellen, jaren 30-50.
1024. Lot deurbeslag
Blikken doos gevuld met messing deurbeslag uit verschillende stijlperioden, 20e eeuw.
1025. Kruik, Marokko
Berber handbeschilderde aardewerken kruik met handvat. Marokko, 20e eeuw.
1026. Hijskraan,Tri-ang
Hemelsblauwe metalen hijskraan van speelgoedfabrikant Triang. Engeland, derde kwart 20e eeuw.
1027. Servies, Union
Porseleinen Union koffieservies bestaande uit koffiekan, suiker- en melkstel en zes kop-en-schotels met florale- en vlinder decoratie. Alsook een porseleinen schenkkan met floraal motief, gemerkt Hoyng Amsterdam. 20e eeuw.
1028. Servies, Victoria Tsjecho-Slowakije
Porseleinen koffieservies met florale decoratie. Servies bestaande uit twaalf kop-en-schotels, koffiekan en melk- en suikerstel. Aan de onderzijde gemerkt Victoria, Czechoslovakia. Derde kwart 20e eeuw.
1029. Servies, Art Deco
Art Deco theeservies bestaande uit een theepot, suikerpot, melkkannetje, kom, vijf schotels en zes theekoppen. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummers, Oost-Europees, jaren 30-50.
1030. Murano eend
Murano glazen eend in helder en roodbruine kleurschakering. Venetië, tweede helft 20e eeuw.
1031. Kettingen
Zes halskettingen van onder andere bloedkoraal en sierstenen. 20e eeuw.
1032. Klok, Amsterdamse school
Amsterdamse school klok uitgevoerd in gepatineerd messing, jaren 30.
1033. Sieradendoos met inhoud
Sieradendoos gevuld met kettingen, broches, haarklemmen en armbanden, 20e eeuw.
1034. Vaas, Plateelbakkerij Zuid-Holland
Kramieken vaas met typerend jaren 50 decoratie, Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda. Aan de onderzijde gemerkt met modelnaam Roulette, Plazuid, jaren 50.
1035. Trancheerset
Trancheerset met heften van hertengewei bestaande uit een vleesvork, vleesmes, lepel en een wildschaar. Duitsland, tweede helft 20e eeuw.
1036. Foto’s, Beken of Cowes
Ingelijste foto’s van marine fotograaf Beken of Cowes. Acht verschillende afbeeldingen van zeiljachten uit de eerste helft 20e eeuw, dit geheel in wortelnotenhout fineer lijsten. Vierde kwart 20e eeuw.
1037. Kettingen
Vijf halskettingen waaronder Venetiaanse glaskralen ketting en tribale kettingen. 20e eeuw.
1038. Karaf, W.J. Rozendaal
Geslepen karaf en stop met ingeblazen luchtbel van de Kristalunie Maastricht. Ontwerp Willem Jacob Rozendaal, modelnaam Milton. Ongemerkt, ontwerp stamt uit 1937.
1039. Schilderij, J.F. de Wit
Futuristisch schilderij van breed grijnzende man in manteljas met vredesengel, crucifix en drie pastoors. Olieverfschilderij op schilderlinnen, rechtsonder gesigneerd J.F de Wit en gedateerd 1929. Vermoedelijk Belgische school.
1040. Kunstboeken
Vier kunstboeken over glas; Argy-Rousseau, Kiln Formed glass, Glassware as Art, Solid Perceptions. Alsook een algemeen boek over de Jugendstil. Vierde kwart 20e eeuw.
1041. Beeld, Afrika
Afrikaans houtgestoken beeld van knielende moeder met kind op de rug. Afrika, 20e eeuw.
1042. Postzegelalbums
Vijf postzegelalbums gedeeltelijk gevuld met Nederlandse postzegels uit de 20e eeuw.
1043. Kotatsu, Japan
Een kotatsu is een Japans meubelstuk, een tafelonderstel met een keramische bak voor kooltjes, waarmee men op koude dagen het onderlichaam warm kan houden. Eerste helft 20e eeuw.
1044. Russische lakwerkdozen, Palekh
Vier Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met diverse afbeeldingen waaronder een lakwerkdoos met paartje, een lakwerkdoos met stadsvoorstelling, een lakwerkdoos met de Sneeuwkoningin en een lakwerkdoos met paartje en kippen. Gesigneerd op de deksels, tweede helft 20e eeuw.
1045. Kunstboeken - De Haagse school en Schilderkunst in België
Twee kunstboeken bestaande uit De Haagse school, een uitgave van het Haags Gemeentemuseum uit 1988 en Schilderkunst in België, een uitgave uit 1998 door uitgeverij La Renaissance du livre.
9725 CT Groningen