Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023

Pot

Aziatisch aandoende pot met reliëfdecor van leeuwen, pot is gebruikt als bloempot. Omstreeks 1900.

Wandlampen, Mart van Schijndel

Twee metalen wandlampen, modelnaam Schofloat, ontwerp Mart van Schijndel en gefabriceerd door Martech. Nederland, jaren 80.

Netsukes

Lot met vijf houtgestoken netsukes waaronder een muis, schildpad en zwaan. 20e eeuw.

Beeld

Bronzen koudgeschilderd beeld van een golfer in Weense brons stijl, 21e eeuw.

Kaarsenstandaard, Kosta Boda

Kristallen kaarsenstandaard in donkerrode kleur met werveling in de bol van Kosta Boda, aan de onderzijde gemerkt. Omstreeks 2000.

Netsukes

Lot met vijf houtgestoken netsukes waaronder muizen, aap en hond. 20e eeuw.

Bureaulamp

Inklapbaar design bureaulamp gemaakt van kunststof en metaal, model Knacker. Aan de onderzijde voorzien van sticker. Uitgevoerd door Happylight Nederland, jaren 70

Kom, Amsterdams bont, China, Kangxi periode

Porseleinen handbeschilderde Chinese Kangxi kom in Amsterdamse bont stijl voorzien van Hollandse voorstellingen, Imari kleurstelling. China, 18e eeuw.

Russische lakwerkdozen, Palekh

Vier Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met afbeeldingen van een man te paard, een dame met dieren en twee met Russische dames. Gesigneerd op de deksel en sommige gemerkt aan de onderzijde. Tweede helft 20e eeuw.

Lot glaswerk

Lot glaswerk met een kreeft, een man met straatlantaarn, twee likeurglazen met ambachtelijk gevormde steel en een polychromen bloem in lelievorm. 20e eeuw.

Herinneringsbord Juliana, Porceleyne Fles

Keramieken herinneringsbord gemaakt door de Porceleyne Fles te Delft ter gelegenheid van de geboorte van prinses Juliana, 30 April 1909. Aan de achterzijde gesigneerd en gedateerd en vermelding initialen van de keramiekschilder.

Gewichtenblok

Houten blok met acht messing gewichten, allen voorzien van keurtekens. Van 1 kg tot 5 gram gewicht. 20e eeuw.

Wandlamp

Franse metalen wandlampje in florale vorm met twee lichtpunten, omstreeks 1960.

Ets, Frits Drent

Ets van Frits Drent (1945) met de titel "WSP", linksonder gesigneerd met potlood. Rechtsonder vermelding van oplagenummer 1/15, jaren 70.

Vaas, China

Chinese aardewerken vaasje, type celadon, met een opgelegde kikker. Datering eerste helft 20e eeuw.

Etsen, Djoe Postma

Twee etsen van Djoe Postma met de titel "Pasen '88". Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1988.

Tabaksdoos

Messing tabaksdoos met gegraveerde figuren en teksten. De teksten zijn onduidelijk, binnenzijde zwart. 20e eeuw.

Schilderij

Schilderij met geabstraheerde kleurrijke voorstelling, plakkaat/acrylverf op papier. Rechtsonder gesigneerd HB, eind 20e eeuw.

Lot snijwerk

Lot houtgestoken snijwerkjes waaronder kikkers, vogel en een geisha. 20e eeuw.

Netsukes

Vijf houtgestoken netsukes in de vorm van een vogel, muizen met maïskolf, apen, muis met slang en insecten. 20e eeuw.

Theekistje

Mahoniehoutenfineer theekistje in de vorm van een miniatuur bureau, eerste helft 19e eeuw.

Zeefdruk

Zeefdruk van vissen in bakken op een markt. Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1991, oplagenummer 50/50.

Netsukes

Lot met vijf houtgestoken netsukes waaronder een haan, kikker, hond en konijnen. 20e eeuw.

Netsukes

Lot met een netsuke van plastic en vier houtgestoken netsukes waaronder muizen, konijnen en paarden. 20e eeuw.

Netsukes

Lot met vijf houtgestoken netsukes waaronder muis, kikker en stier. 20e eeuw.

9725 CT Groningen