Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023
871. Likeurkaraf
Blauwglazen likeurkaraf met bronzen montering. Duitsland, circa 1850.
872. Tegels Delft
Vier Delftse aardewerken tegels, een mangaan en drie in blauw-witte kleurstelling. 18e eeuw.
873. Schilderij, Piet van Beek
Miniatuur schilderij van het Groninger Poortje door de schilder Piet van Beek (1912-1992). Eerste helft van de 20e eeuw.
874. Delftse tegels
Vijf Delftse aardewerken blauw-witte handbeschilderde tegels. Lijstjes 19e eeuw en tegels 18e eeuw.
875. Murano vaas, Carlo Moretti
Opaline glazen vaas van Carlo Moretti. Murano, Italië, jaren 60.
876. Kerkkandelaar
Messing kerkkandelaar op groot formaat naar oud Gotisch voorbeeld, midden 20e eeuw.
877. Lot keukenmessen
Een messenetui met een negendelig keukenmessen set van Kochtopfhaus Müller en een houten blok met zes Laguiole style steakmessen van Andre Verdier. 21e eeuw.
878. Klos van Ruhmkorff
Het hout met metalen educatieve toestel werd onder andere op scholen gebruikt om het principe van de "Ruhmkorff klos" te demonstreren. Na het aansluiten van een zwakstroom batterij ontstond een hoge elektrische spanning op de twee buisjes. De spanning kon worden geregeld door het verschuiven van de spoelkern.
879. Stoel, ontwerp Dirk van Sliedregt voor Gebroeders Jonkers
Stoel met chromen buisframe en pitriet zitting, ontwerp Dirk van Sliedregt. Modelnummer 514C, fabrikant Gebroeders Jonkers, Noordwolde. Ontwerp stamt uit 1961.
880. Mechelse eetkamerstoelen
Twee eikenhouten Mechelse eetkamerstoelen met hout gestoken rugleuning en ranken, voorzien van gevlochten zitting. Eerste helft 20ste eeuw.
881. Borden, Japan
Drie porseleinen handgeschilderde Japanse borden. alle drie gesigneerd aan de achterzijde met karakters. Japan, 19e eeuw.
882. Vaas, Isle of Wight
Engelse Isle of Wight glass dikwandige vaas met ''geschilderd'' spiraal motief. Voorzien van originele sticker, gefabriceerd omstreeks 1975.
883. Kurkentrekker
Gegoten metalen kurkentrekker met houten handvat, draaimechanisme. Frankrijk, 19e eeuw.
884. Wijnrek, Tomado
Vintage Tomado wijnrek van geverfd metaal, vroege productie en geschikt voor maximaal twaalf flessen. Ongemerkt, Nederland, jaren 50.
885. Pistolen
Twee antieke pistolen van het merk ELG, gemaakt in Luik. Pistolen van messing en hout, beide onklaar gemaakt. Het pistool met haan is een marine pistool. België, omstreeks 1840.
886. Murano vaas
Sommerso kristallen vaas van Murano in violette kleur, geslepen buitenzijde. Venetië, jaren 70.
887. Eetkamerstoelen, Biedermeier
Vier Biedermeier ballonrug eetkamerstoelen met gestreepte velours oudroze bekleding. Eerste helft 20ste eeuw.
888. Vaas, Hutschenreuther
Porseleinen biscuit vaas van Hutschenreuther met ammoniet decor. Groot formaat vaas. Duitsland, jaren 70.
889. Vaas, Oiva Toikka
Persglazen azuurblauwe vaas door Iitalla Kastehelmi naar ontwerp van de Finse ontwerper Oiva Toikka. Moderne productie.
890. Paraplustandaard
Vintage wit kunststoffen en metalen paraplustandaard. Ongemerkt, jaren 60.
891. Bureaulamp, ontwerp Herman Busquet voor Hala
Bureaulamp met verstelbaar zwart plateau en kap, design Herman Busquet voor Hala. Ontwerp stamt uit de jaren 30, modelnummer 144. Uitvoering omstreeks 1955.
892. Bureaulamp
Chromen bureaulamp op groot formaat met glazen lampenkap. Jaren 50.
893. Kunstboeken
Zes kunstboeken over Bierenbroodspot, Pahit Manis, Javier Gómez, Bruno Pedrosa, Koninklijke Geschenken en een kunstboek over J. Th. Toorop. 20e eeuw.
894. Ets, Aart Bijl
Ets van een klipper in de Rotterdamse haven van Aart Bijl (1885-1962). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1920.
895. Plafondlampen, Art Deco
Drie Art Deco plafondlampen met plafondbevestiging. Een messing houder met melkglazen ronde lampenkap, een bakelieten houder met uraniumglazen lampenkap en een chromen houder met melkglazen lampenkap. Tweede kwart 20e eeuw.
9725 CT Groningen