Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023

846. Lot oorbellen

Lot van tien paar oorbellen met sierstenen in verschillende kleuren, 20e eeuw.

847. Witgouden broche met diamant

Wit gouden broche met geslepen diamant gemerkt AYW en een eikenblaadje. Derde kwart 20e eeuw.

848. Lot zilver

Lot zilveren voorwerpen; een fotolijstje, vijf Indonesische lepels, een theelepel en een Indonesische hanger. Gemerkte onderdelen, zwaardjes op lepels en overige getoetst op zilver. 20e eeuw.

849. Masker, West-Afrika

Traditioneel West-Afrikaans hout gestoken masker. Tweede helft 20e eeuw.

850. Toeareg tas, Afrika

Lederen traditionele Toeareg rijkelijk bewerkte "Tashkat" tas voor vuurgereedschap. Noord-Afrika, midden 20e eeuw.

851. Vitrinekast, Roberto Lazzerono

Kersenhouten kristal beglaasde vitrinekast van de Italiaanse meubelfabrikant Roberto Lazzerono, modelnaam Ventana, vitrinekast is aan de onderzijde gemerkt. Italië, gefabriceerd eind jaren 90.

852. Schilderij, Onno Broeksma

Schilderij in gemengde techniek op papier van Onno Broeksma (1960), groot formaat. Provenance: Galerie Ander Wereld, Jan Katuin te Groningen. Jaar 1995

853. Drieluik, Brigitte Wawoe

Schilderij van Brigitte Wawoe (1939), Heidelberg Duitsland. Olieverfschilderij op linnen, titel van het drieluik “Legende, hoe de mensen op Curaçao kwamen". Provenance Galerie De Dilcht, Haren, 1999.

854. Munten 1750 en 1787

Twee munten, een Gelriae duit uit 1750 en een Zelandia duit uit 1787.

855. Karaf, ontwerp Jacob E. Bang voor Holmegaard

Helderglazen Holmegaard karaf met stop. Modelnaam Kluk Kluk, ontwerp Jacob E. Bang. Denemarken, jaren 50.

856. Masker, Burkina Faso

Bobo bull masker, een houten masker rijkelijk gedecoreerd met schelpen, stof en haren. Burkina Faso West-Afrika, 20e eeuw.

857. Vitrinekast

Oud-Hollandse dubbelgebogen eikenhouten porseleinkast met ramskopbeslag en klauwpoten. Circa 1800.

858. Klokkenstel, Frankrijk

Franse marmeren klokkenstel bestaande uit klok met jongeman en twee gebronsde witmetalen beelden van dames op een marmeren basement. Gemerkt par Guillemin en getiteld "Sur le Glacier" en "Sur le Mont". Frankrijk, omstreeks 1900.

859. Stoel, ontwerp Dirk van Sliedregt voor Gebroeders Jonkers

Stoel met zwart metalen buisframe en pitriet zitting, ontwerp Dirk van Sliedregt. Modelnummer 514C, fabrikant Gebroeders Jonkers, Noordwolde. Ontwerp stamt uit 1961.

860. Masker, Congo

Afrikaans houten Lega masker met jute baard. Congo, midden 20e eeuw.

861. Amfora vaas, Frankrijk

Kobaltblauwe porseleinen Empire amfora vaas met bronzen vergulde applicaties. Fries met putti op basis van gevleugelde sfinxen. Frankrijk, eerste helft 19e eeuw.

862. Tafelklok, Wempe

Elektrische tafelklok van Wempe Hamburg met diverse functies zoals een thermometer, barometer, hygrometer en wekker. 20e eeuw.

863. Kom, China, republiek periode

Kantonese famille rose porseleinen kom met decoratie van figuren, vogels en bloemen. Kom uit eerste helft 20e eeuw (Republikeinse periode).

864. Rijstkommen, China

Vijf Chinese rijstkommen, niet gemerkt. 19e eeuw.

865. Seven Up telefoon

Vintage Seven Up telefoon met oud logo, werkend met origineel snoer. Jaar van fabricage 1985.

866. Yixing theepot, China, Republiek periode

Roodbakken theepot met polychrome emaille, Yixing klei. China, Republiek periode, omstreeks 1920.

867. Vazen, China

Twee messing vazen met Archaïsche decoratie en later aangebrachte inscriptie aan de onderzijde. China, midden 20e eeuw.

868. Ets, Hans Blanken

Ets van Hans Blanken (1946) met de titel ''meer dan ik je zeggen kan''. Oplagenummer 6/10, gedateerd 1971.

869. Ets, Hans Blanken

Ets van Hans Blanken (1946) getiteld ''Schaduw van Marcel Proust''. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1972.

870. Boeken - De Ploeg en Werkman

Twee uitgaven van het Groninger museum over Hendrik Werkman uit 2015 en over De Ploeg uit 2018.

9725 CT Groningen