Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023

821. Zilveren naaldenkoker

Zilveren geciseleerde naaldenkoker gedecoreerd met slang. Gemerkt met een zwaardje, 19e eeuw.

822. Zilveren breipenhouders

Drie zilveren breipenhouders, rijkelijk geciseleerd. Twee breipenhouders met clip gemerkt met zwaardjes en onduidelijk meesterteken en een breipenhouder met onduidelijk zwaardje. Nederland, 19e eeuw.

823. Zilveren kapset 1905

Sterling zilveren kapset bestaande uit rijkelijk geciseleerde borstel en spiegel, beide voorzien van monogram en gedateerd 1905. Gemerkt met lopende leeuw, leeuwenkop (London), jaarletter I (1904). Originele bijbehorende doos van de firma Manoah & Rhodes Sohns uit Bradford.

824. Zilveren fruitmesjes en lipstickhouder

Twee zilveren geciseleerde fruitmesjes en een zilveren lipstickhouder. Gemerkt met zwaardjes en ZII, begin 1900.

825. Zilveren komfoor 1864

Zilveren komfoor op ivoren pootjes, gemerkt met lopende leeuw 2, onbekend meesterteken HO J, minervakop en jaarletter E (1864).

826. Gouden zakhorloge met gouden ketting

14 karaats gouden heren zakhorloge, gemerkt Cylindre 10 rubis. Gemerkt aan de binnenzijde van de deksel 14K, metalen stofdeksel met gegraveerd nummer 276796.
Alsook een 14 karaats gouden horlogeketting met losse musketonsluiting en groot veeroog. Gemerkt met een eikenblad ( 585/1000 goud). Begin 20e eeuw.

827. Zilveren zakhorloge

Zilveren heren zakhorloge, gegraveerd op de metalen stofdeksel Remontoir Cylindre 10 rubis en aan de binnenkant deksel 800 galonne met nummer 24649. Begin 20e eeuw.

828. Lot zilver

Twee zilveren vingerhoedjes, gemerkt 800 en zilveren breipenhouders gemerkt met zwaardjes. 20e eeuw.

829. Zilveren tuitzeefje

Zilveren tuitzeefje met guirlande decoratie, onduidelijk gemerkt met meesterteken en hoofd. Frankrijk, 19e eeuw.

830. Zilveren pijpenrager en sigarenmondstuk

Een sigarenmondstuk met 14 karaats gouden biezen, gemerkt met een eikenblad. Alsook een zilveren pijpenrager met paard op hoofdeinde, gemerkt YB 77 en een zwaardje. Begin 20e eeuw.

831. Zilveren ring met stenen

Zilveren ring met vier sierstenen bestaande uit citrien, robijn, turkoois en vuuropaal. Onduidelijk gemerkt aan de binnenzijde, getoetst op zilver, 20e eeuw.

832. Zilveren theepot 1865, Van Kempen

Zilverentheepot, tweede gehalte zilver, met roos als dekselknop. Gemerkt met lopende leeuw 2, meesterteken Zilverfabriek van Kempen Voorschoten, minervakop en jaarletter F (1865).

833. Zilveren oorbellen

Zeven paar zilveren oorbellen, waaronder met parel en met sierstenen. 20e eeuw.

834. Zilveren armband

Zilveren brutalistische armband gemerkt met ZII, 835 en meesterteken SB. Jaren 70/80.

835. Zilveren ketting met medaillon

Zilveren ketting met geciseleerd medaillon. Medaillon gekeurd met lopende leeuw, Sterling zilver en jaarletter N (Birmingham 1912) en meesterkeur WHH (William Hair Haseler). De ketting is getoetst op zilver.

836. Zilveren ketting met hanger

Zilveren ketting met zilveren hanger met serafinit siersteen. Hanger gemerkt met drie keuren aan de achterzijde. Jaren 70/80.

837. Zilveren kettingen met hanger

Twee moderne zilveren kettingen met hangers voorzien van sierstenen, waaronder amethist en parel. Kettingen gemerkt 835, hangers onduidelijk gemerkt. Vierde kwart 20e eeuw.

838. Zilveren munten en 10 gulden biljet

Zes zilveren munten bestaande uit twee tien gulden munten uit 1945 en 1976, Koningin Juliana. Een zilveren gulden munt uit 1846, Willen II en een 5 cent, Willem III munt uit 1863. Een zilveren rijksdaalder uit 1961 en een gulden uit 1957, Koningin Juliana. Bijgaand een tien gulden ijsvogel biljet.

839. Zilveren strooiers

Twee Engelse zilveren strooiers gemerkt met verschillende merken. Sterling zilver, London, jaarletters S en U (1913, 1915).

840. Zilveren Reichsmarken

Vier zilveren munten van twee Reichsmark. Jaartallen 1926 markering E, jaartal 1926 markering F, jaartal 1925 met markering A en als laatste jaartal 1931 met markering G. Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

841. Gouden broche

Gouden broche met twee geslepen carneolen, gemerkt 585, 20e eeuw.

842. Gouden zakhorloge

9 karaats gouden dames zakhorloge met vergulde ketting, gemerkt 375 (375/1000). Midden 20e eeuw.

843. Lot zilveren kettingen met hangers

Zes zilveren schakelkettingen met verschillende hangers van zilver, drie met sierstenen. 20e eeuw.

844. Lot zilver

Lot zilver met twee schakelkettingen waarvan een met florale hanger, een zilveren schakelarmband met globe hanger en een zilveren broche. 20e eeuw.

845. Hangers en oorbellen

Lot met vijf paar vergulde en gouden oorbellen, waarvan twee met parels. Alsook zes vergulde en gouden hangers. 20e eeuw.

9725 CT Groningen