Veiling: Veiling 42 sessie 3, woensdag 15 maart 2023

Ets, Djoe Postma

Ets van Djoe Postma van een zittend naakt op bed, model Geke Hankel. Gesigneerd, jaren 80/90.

Schaal, Frankrijk

Kristallen heldere schaal in mandvorm. Frankrijk, jaren 50/60.

Wandbord, China

Chinees porseleinen wandbord met florale decoratie. Eerste helft 18e eeuw.

Kanton vazen, China

Twee famille rose Kantonese vazen met voorstellingen van figuren, vogels en bloemen. China, jaren 20.

Voorraadpotten, ontwerp Anita Nylund voor Jie-Keramik Gantofta

Vier potten met houten deksels van Jie-Keramik, Gantofta. Ontwerp Anita Nylund van de serie ''Var Lilla Stad''. Handgeschilderd met Zweedse teksten. alle delen zijn gemerkt aan de onderzijde. Zweden, eind jaren 50.

Borden en kom, China

Drie porseleinen handbeschilderde Chinese borden en een Chinese kom, botanisch gedecoreerd. Borden 18e eeuw en kom 19e eeuw.

Beeld, Plateelbakkerij Flora

Wit keramieken beeld van gestileerde dame door Flora, Gouda. Ontwerp Yvonne Niessen, met originele sticker en modelnummer 207. Jaren 80.

Vaas, ontwerp Jan Sylwester Drost voor Glasfabriek Ząbkowice

Gele glasvaas van Jan Sylwester Drost voor Glasfabriek Ząbkowice. Vaas met kleurverloop en opaliserend gedeelte in het midden van de vaas, opgebouwd uit dikke glasstaven die ambachtelijke zijn gevormd tot deze vaas. Polen, vierde kwart 20e eeuw.

Netsukes

Lot met vier houtgestoken netsukes waaronder een varken met schildpad, muizen en kikker met schildpad. 20e eeuw.

Netsukes

Vijf houtgestoken netsukes in de vorm van wijsgeer, pad op ton, konijn met noot, hond en apen. 20e eeuw.

Netsukes

Lot met vijf houtgestoken netsukes waaronder een kikker, muizen, aap en konijn. 20e eeuw.

Wijnglazen, Marquis by Waterford

Twee grote kristallen wijnglazen van Waterford, Ireland. Een glas met originele sticker en beide gesigneerd op de voet. Ierland, derde kwart 20e eeuw.

Bloempot, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Art Nouveau bloempot door Plateelbakkerij Zuid-Holland met florale decoratie, decornaam Grety. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer, signatuur plateelschilder JDW, Made in Holland en vermelding 1914.

Dobbelbekers, Amsterdamse school

Twee gehamerde koperen dobbelbekers, hoogste beker is gesigneerd met een W aan de onderzijde. Omstreeks 1915.

Cloisonné lampenvoeten

Twee cloisonné messing lampenvoeten voorzien van floraal motief op houten basement. Vierde kwart 20e eeuw.

Tekening en aquarel, Marten Molema

Twee studies van appelen door Marten Molema. Kardinaal appelen uitgevoerd in kleurpotlood, James Grieve appelen uitgevoerd in aquarel. Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1983.

Netsukes

Lot met vijf houtgestoken netsukes waaronder een neushoorn, apen en muizen. 20e eeuw.

Lot religieuze voorwerpen

Drie metalen Rooms-Katholieke wijwaterbakjes, gipsen wandbeeldje van Maria en Jezus en een metalen wandplaquette van Maria met kind. Eerste helft 20ste eeuw.

Aquarel

Aquarel van Italiaanse straatscene, vermoedelijk Venetië. Rechtsonder gesigneerd en voorzien van datering 1891.

Wandbord

Majolica wandbord, groen iriserend met decor van putti. Italië, 19e eeuw.

Tegel, Westraven Utrecht

Aardewerken tegel naar ontwerp van Luigi Amati uitgevoerd bij Westraven in Utrecht. Beroepen tegel met thema timmerman, gemerkt aan de achterzijde met fabrieksstempel en modelnummer. Gefabriceerd tussen 1968 en 1971.

Kolommenklok, Frankrijk

Houten Franse kolommenklok in glazen behuizing met emaille wijzerplaat voorzien van Arabische cijfers en florale decoratie, met originele sleutel. Frankrijk, eerste kwart 20e eeuw.

Schalen en raspen

Drie persglazen raspen en een serveerset met drie schalen opgedeeld in compartimenten. Schalen, ontwerp Floris Meydam uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Modelnaam Libra, 1951.

Amfora, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Plateel amfora van Plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda. Decor Candia en aan de onderzijde gemerkt, omstreeks 1920.

Tafelklok, Alwi

Houten Hollandse tafelklok van Alwi voorzien van zilverkleurige wijzerplaat met romeinse cijfers, kast is gedecoreerd met bronskleurige applicaties. Derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen