Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

380. Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere kerfsnede thermometer, een gemberpot, glazen onderzetters, wandplaquette majolica, twee porseleinen schalen en vier porseleinen Chinese transferprint borden. 20e eeuw.

381. Lot porselein

Lot porselein met zes rood-blauwe Chinese borden, vier polychrome borden met Japanse decoratie, een Satsuma bord met gevlochten houder en een Chinees porseleinen bord met florale decoratie. 20e eeuw.

382. Lot klassieke boeken

Lot met veertien boeken met klassieke banden in leer en karton. Onder meer Goethe, theologie bergbeklimmen. 19e/20e eeuw.

383. Lot glaswerk

Lot glaswerk met drie karaffen met stop, twee koud geschilderde florale opaline vazen, kristallen schenkkan, jenever karaf uit Scandinavië en een glazen geslepen vaas. 20e eeuw.

384. Lot curiosa

Lot curiosa met twee Art Deco theelichten, een porseleinen floraal gebaksstel, waterkan Burleigh England, Keltum bestekset, schenkkan Eastgate England en een tabakspot. 20e eeuw.

385. Reclame lichtbak, Bang & Olufsen

Bang & Olufsen geborsteld aluminium reclame lichtbak op groot formaat, omstreeks 2000.

386. Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere twee theelichten, kerfsnede lepelrek met theelepels, twee lepelrekken in de vorm van Wajangpoppen met theelepels en porseleinen theekopjes met schotels. 20e eeuw.

387. Racefiets, Jan Janssen

Vintage racefiets van Jan Janssen met origineel racestuur, jaren 70/80.

388. Hanglamp, Art Deco

Gepatineerde messing Art Deco hanglamp met aan zes zijden gematteerd glas met koudgeschilderde vogel decoratie. Jaren 30.

389. Miniatuur badkuip

Antieke gietijzeren miniatuur badkuip op pootjes voor het baden van een pop, gemerkt en genummerd op de handvaten. Eind 19e eeuw.

390. Lot curiosa en speelgoed

Lot curiosa met ondermeer een miniatuur speelgoed kast, een telraam, aap noot mies bord, metalen speelgoed transportband Dinky Toys, metalen auto en tank Dinkey Toys, twee dozen houten blokken en drie houten dozen mozaïek leer/speelgoed. 20e eeuw.

391. Lourdes souvenir, Art Deco

Art Deco witmetalen Lourdes souvenir met lamp in gesatineerd glas en een speeldoos. Voorstelling Bernadette en de verschijning van de Heilige Maagd Maria in de grot. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.

392. Snijwerk, Indonesië

Balinese houtgestoken beeld van een dame en een beeld met de voorstelling van Hanuman te paard. Indonesië, tweede helft 20e eeuw.

393. Beeldjes, India

Vier massief metalen beeldjes in brons en messing. Grootste beeld is het oudste en is Suvannamaccha, tevens een beeldje van Baby Krishna en twee beeldjes van Ganesha. India, 20 eeuw.

394. Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere metalen sigarettenetuis, een vergrootglas, stempels, inktpotten, schaar, tafelpuntenslijper en twee brievenweegschalen en een postzegel bevochtiger. 20e eeuw.

395. Lot curiosa

Lot curiosa met vijf rechthoekige metalen dienbladen met rode inleg, drie blikken voorraadbussen, een jaren 60 tafellamp en een blauwe koffiemolen. 20e eeuw.

396. Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere een messing aker, lamp, scheepsbel, vijzel met stamper en aardewerken bord. 20e eeuw.

397. Wandlampen

Lot wandlampen met een vintage tweelichts jaren 50/60 wandlamp met glazen kapjes en twee messing bedlampen met floraal gedecoreerde droogbloem lampenkappen. Jaren 80.

398. Lot Britains

Lot boerderij tinnen figuren van het merk Britains. Engeland, jaren 50.

399. Boekenkast

Gründerzeit boekenkast, tweedeurs kast met groene glas-in-lood ramen en klassieke ornamenten. Eerste kwart 20e eeuw.

400. Schippertje

Friese staartklok, model schippertje, met een gebogen kap en twee zuilen met Korintische kapitelen. De wijzerplaat is geschilderd met een Friese waterpartij en platbodems, boven de wijzerplaat een tweede handgeschilderd Fries landschap. Op de kap atlas en twee engelen. Vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen