Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

Lot kerfsnede

Lot met drie kerfsnede lepelhouders, twee gedecoreerd met molen en twee kerfsnede serveerplankjes. Tevens een kaarsendover. 20e eeuw.

Lampenvoet, Plateelbakkerij Zenith

Keramieken handbeschilderde Art Deco lampenvoet met abstract bloemenpatroon van Plateelbakkerij Zenith Gouda. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer en initialen van de plateelschilder. Jaren 30.

Vazen, Mosa

Twee vazen met Delfts blauw decor, Mosa Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt met Delft en decornummer 513. Eerste helft 20e eeuw.

Gemberpotten

Twee groen geglazuurde aardewerken gemberpotten met florale motieven. China, 20e eeuw.

Confituurpotten

Vier keramieken confituurpotten waaronder een korenschoof en een maiskolf. Groene met hengsel gemerkt Made in Japan. Jaren 50/60.

Beeld

Gepatineerd bronzen beeld van een stier. Vierde kwart 20e eeuw.

Bureaulamp, Hala

Groene metalen bureaulamp met gietijzeren poot. Nederland, fabrikant Hala, jaren 50/60.

Chocoladekannen, Art Deco

Twee Art Deco keramieken chocoladekannen. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 100, jaren 30.

Wandmasker, Afrika

Stenen Afrikaans wandmasker, 20e eeuw.

Eierstellen, Art Deco

Twee Art Deco bakelieten eierstellen met elk zes eierdopjes, zoutvaatje en serveerblad. Jaren 30-50.

Bronzen oosterse tapijten

Twee Bergmann stijl Weense brons oosterse tapijten, aan de onderzijde gemerkt met B in een kruik en Nam Greb. 20e eeuw.

Tazza en kandelaren, A.K. Kaiser

Porseleinen set van twee kandelaren en een tazza van A.K. Kaiser, Germany. Eenvoudige klassieke goud-blauwe bies en floraal gedecoreerd. Uit de reeks Duchesse, decor K. Nossik. Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

Gemberpotten, China

Twee Chinese handbeschilderde gemberpotten, een polychroom beschilderde met een strijders tafereel en een blauw-witte met een landschappelijke scene. China, 19e en 20e eeuw.

Eierstel

Een porseleinen Lustreware oranje eierstel met zes eierdopjes, een zoutvaatje en serveerschaal. Oost-Europees, jaren 50.

Lot aziatica

Lot Chinees porselein met theekopjes met schotel, twee theepotjes, twee bloempotjes, deksel pot met Foo dog. 20e eeuw.

Kandelaren

Een paar open messing gedraaide Engelse kandelaren, tweede helft 20e eeuw.

Honingpotten

Drie keramieken honingpotten in de vorm van bijenkorf met bijen. Honingpot met optische schotel gemerkt met Made in Western Germany. Derde kwart 20e eeuw.

Boekensteun

Eikenhouten boekensteun met metalen Hollandse leeuwen, midden 20e eeuw.

Speculaasplanken

Twee houten speculaasplanken met afbeeldingen van dieren en oud-Hollandse voorstellingen. Eerste helft 20e eeuw.

Servies, Petrus Regout Maastricht

Servies met porseleinen dekselschalen, serveerschalen, sauskom met deksel, soeplepel, sauskom en acht borden van Sphinx Petrus Regout, Maastricht. Eerste helft 20e eeuw.

Eierdopjes, Art Deco

Zes porseleinen Art Deco eierdopjes met zwarte- en gele bies. Tweede kwart 20e eeuw.

Lot glaswerk

Glaswerk met een okerkleurige vaas, apothekers voorraadpot, glazen onderzetters, een gesatineerde florale schaal en een glazen kom. 20e eeuw.

Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere een wandolielamp met blauwe olieglas, een porseleinen beeld W.A. Mozart en een karaf, beeldje gips trommelaar, marmer composiet beeld Griekse god, wandlamp uit de 50ties, drie ingelijste keramieken tegels en een moderne olielamp. 20e eeuw.

Lot keramiek

Lot keramiek met onder andere een Oud Hollands kaststel, dekselpot, asbak, keramiek schaaltjes en vazen. 20e eeuw.

Lot curiosa

Lot curiosa met onder andere vijf Royal Goedewaagen porseleinen huisjes, vintage kledinghangers, zonnebril plus etui, zes handbeschilderde oud-Hollandse tegels, drie ingelijste handbeschilderde Delfts blauwe tegels, twee lampen en Barthel soldeerbout in originele doos. 20e eeuw.

9725 CT Groningen