Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

254. Stoel, ontwerp Antonio Ari Colombo voor Arflex

Stoel met chromen buisframe en cognac kleurig tuiglederen zitgedeelte. Fefabriceerd door Arflex, ontwerp Antonio Ari Colombo. Italië, jaren 70.

255. Kamergemak

Eikenhouten Biedermeier stijl kamergemak, een kastje voor de po, met onderin een lade. Eerste helft 20ste eeuw.

256. Masker, Afrika

Traditioneel houten Afrikaans masker, 20e eeuw.

257. Tilt-top, Engeland

Eikenhouten opklapbare bijzettafel ofwel Engelse tilt-top table uit de 19e eeuw.

258. Koffieservies, August Warnecke

Porseleinen handbeschilderde driedelig koffieservies fragment bestaande uit een koffiepot, melkkan en suikerpot van August Warnecke. Modelnaam China Purper, aan de onderzijde gemerkt. Duitsland, tweede helft 20ste eeuw.

259. Fruitschaal, Art Deco

Helderglazen ambachtelijk gevormde Art Deco fruitschaal met kobaltblauwe rand, pontil gepolijst. Jaren 30.

260. Kapstok, Jugendstil

Eikenhouten kapstok met twee ingezette florale Jugendstil tegels, voorzien van spiegel en vijf koeienhoorns als kledinghaken. Eerste kwart 20e eeuw.

261. Bureaustoel, Art Deco

Art Deco eikenhouten bureaustoel met kunstlederen bekleding. Tweede kwart 20e eeuw.

262. Hutkoffer

Metalen groene hutkoffer uit het Nederlands leger met houten- en metalen spanbanden en messing afsluitmechanisme. Midden 20e eeuw.

263. Schilderijlijst

Groot formaat houten schilderijlijst met gipsen goudkleurige opbouw. Tweede kwart 20e eeuw.

264. Hutkoffer

Groene metalen hutkoffer met houten banden en messingkleurig beslag. Midden 20e eeuw.

265. Vitrinekast

Mahoniehouten vitrinekast op poten, rondom beglaasd en voorzien van twee glazen plaatjes. Vierde kwart 20e eeuw.

266. Zeefdruk, Dolf Verlinden

Zeefdruk met abstracte voorstelling door Dolf Verlinden (1960). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1999, oplagenummer 26/70.

267. Kapstok, Jugendstil

Eikenhouten kapstok met vier kledinghaken, achterwand ingelegd met geglazuurde florale Jugendstil- en bruine keramieken tegels. Eerste kwart 20e eeuw.

268. Dienblad, Art Deco

Porseleinen dienblad met Art Deco kersen decoratie, metalen vernikkelde omranding en handvatten. Aan de onderzijde gemerkt met onder andere modelnummer, tweede kwart 20e eeuw.

269. Ets

Ets met geabstraheerde bomenrij met weerspiegeling. Rechtsonder gesigneerd, betreft een handdruk met oplagenummer 2/6 en is gedateerd 22 februari 1972.

270. Hutkoffer

Bruine houten hutkoffer met zwart metaal en houten biezen en handgrepen. Tweede kwart 20e eeuw.

271. Koekjesdozen, Floris Meydam

Glazen koekjesdozen met gematteerd glazen deksel, uitvoering Glasfabriek Leerdam. Oorspronkelijk ontwerp uit 1934 van Jacques Boon, in jaren 60 gemoderniseerd door Floris Meydam.

272. Bijzettafel, Art Deco

Art Deco octagonale bijzettafel met wortelnotenhout fineer bovenblad, jaren 30.

273. Kutani vazen, Japan

Twee handbeschilderde Japanse Kutani vazen gedecoreerd met geisha’s in landschap. Aan de onderzijde gemerkt. Japan, eerste kwart 20e eeuw.

274. Bijzettafel

Eikenhouten bijzettafel met gedraaide bolletjespoten. Eerste kwart 20e eeuw.

275. Plantentafels

Drie houten plantentafels waarvan een voorzien van keramieken bovenblad met florale Art Nouveau decoratie. Eerste helft 20ste eeuw.

276. Lot glazen, Glasfabriek Leerdam

Diverse glazen van Glasfabriek Leerdam, meerdere glazen met een geëtst merk van onder andere A.D. Copier en K.P.C. de Bazel. 20e eeuw.

277. Beeld papegaai, Hutschenreuther

Porseleinen beeld van een papegaai op een ronde kogel van porseleinfabriek Hutschenreuther. Ontwerp stamt uit 1916 door professor Fritz Klee. Aan de onderzijde gesigneerd Hutschenreuther Selb Bavaria en Abteilung für Kunst. Gefabriceerd tussen 1920 en 1938.

278. Murano asbak

Murano glazen asbak in groen (uraniumglas)- en wijnrode kleurslag. Venetië, jaren 50.

9725 CT Groningen