Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

Zeefdruk, Aldrik Salverda

Zeefdruk met abstracte voorstelling van Aldrik Salverda (1952). Zeefdruk op papier, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1992. Oplagenummer 50/50.

Beelden

Twee porseleinen polychroom handbeschilderde pendanten beelden van een man en vrouw in romantische stijl. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummers, 20e eeuw.

Ets , Geert Maring

Ets van Geert Maring (1943). Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1991, oplagenummer 1/25.

Tekening, G. Wolters

Tekening in gemengde techniek met aquarel van G. Wolters van van de Oosterhaven Groningen omstreeks 1955 met fabrieksgebouwen en bevoorradingsschepen. Linksonder gesigneerd met monogram en gedateerd november 1961.

Kaststel

Keramieken polychrome kaststel bestaande uit twee vazen en een dekselpot. Aan de onderzijde gemerkt Delfts Polychroom Holland en de modelnummers, vierde kwart 20e eeuw.

Eierstel, Art Deco

Porseleinen oranje Lustreware eierstel, bestaande zes eierdopjes met serveerblad. Oost Europees, jaren 30.

Ets, Frits Drent

Ets van Frits Drent (1945) van een bosgezicht met jongeman. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1970. Oplagenummer 11/15.

Beelden, Ghana

Twee houtgestoken geëboniseerde Afrikaanse beelden van zogende vrouw met kind en een man. Ghana, tweede helft 20ste eeuw.

Schilderij, P. Motz

Schilderij, landschap met paard en veulen van Peter Motz (1934-2003). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd P. Motz, vierde kwart 20e eeuw.

Beeld

Aardewerken beeld van twee egels liggend onder een blad. Aan de onderzijde gemerkt met P. Vierde kwart 20e eeuw.

Dekselpotten en vazen

Drie handbeschilderde dekselpotten met florale decoratie in Franse chinoiserie stijl en twee porseleinen vazen door Porseleinfabriek Samson te Parijs. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.

Vaas, Bohemen

Alexandriet glazen Art Deco stijl vaas. Bohemen, jaren 50/60.

Schilderij

Schilderij met Thaise voorstelling van dansende goden. Olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd. Thailand, tweede helft 20ste eeuw.

Beelden

Zes porseleinen pendanten beeldjes in drie verschillende gedaanten. 20e eeuw.

Beelden

Zes porseleinen handbeschilderde pendanten beeldjes met Hollandse jongens en meisjes in Delfts blauw optiek. 20e eeuw.

Borden, China, Chien-Lung periode

Twee handbeschilderde Chinese famille rose porseleinen borden met florale afbeelding. China, Chien-Lung periode, 18e eeuw.

Vaas, Plateelbakkerij Flora

Plateelvaas van Plateelbakkerij Flora Gouda voorzien van witte craquelé glazuur. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 1832. Jaren 60.

Beelden

Twee polychroom handbeschilderde porseleinen pendanten beelden van jongen en meisje in romantische sfeer. 20e eeuw.

Tafel en stoel

Houten tafel en stoel in groene jaren 30 kleur, tafel uitgevoerd met lade en voorzien van bronskleurig beslag. Eerste helft 20e eeuw.

Zeefdruk, Yvon Tomasini

Zeefdruk met afbeelding van twee personen op bandhanddoek door Yvon Tomasini (1954). Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1990. Oplagenummer 14/30.

Eierstel, Art Deco

Oranje porseleinen Art Deco eierstel met zoutstrooier en bijbehorend serveerblaadje. Jaren 30.

Schilderij, L. Hartman

Schilderij van een stadsgezicht met poort en wandelende man. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd L. Hartman. Tweede kwart 20e eeuw.

Halbank

Eikenhouten halbank met gestoken florale- en geometrische motieven en een donkerrode velours kussen. 19e eeuw.

Borden, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Twee plateel borden van Plateelbakkerij Zuid-Holland te Gouda met het decor Corona. Aan de achterzijde gesigneerd en voorzien van modelnummer 1165/25. Jaren 20.

Lot curiosa

Lot curiosa met glazen geslepen messenleggers, verzilverde theezeef, verzilverde luciferhouder, verzilverde suikerpot, verzilverde melkkan en een verzilverd vaasje. 20e eeuw.

9725 CT Groningen