Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023
102. Presse-papier
Glazen veelkleurige presse-papier met luchtinsluitingen, vierde kwart 20e eeuw.
103. Bijlen, Papoea-Nieuw-Guinea
Twee hardstenen bijlen Papoea-Nieuw-Guinea. Eerste helft 20e eeuw.
104. Glasobjecten, Cees van Olst
Drie ambachtelijk gevormde glasobjecten met inwendige kleurenspel in primaire tonen door Cees van Olst (1947-2014). Gesigneerd aan de zijkanten, 20e eeuw.
105. Bloempotjes, China, Guangxu periode
Twee Chinees porseleinen handbeschilderde bloempotjes, met landschappelijke voorstelling. China, Guangxu periode, circa 1900.
106. Presse-papier, Phoenician Glass
Glazen presse-papier in kegelvorm met optisch iriserende werking. Phoenician Glass, Malta, derde kwart 20e eeuw.
107. Vaas, Mdina
Roze Mdina bolvaas met witte kleureffecten en taps toelopende hals en weer uitlopende bovenzijde. Malta, derde kwart 20e eeuw.
108. Inkttekening
Twee Oost-Indische inkttekening met gestileerde mensfiguren, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1999.
109. Kaststel
Delfts blauw handbeschilderd kaststel bestaande uit dekselvaas en twee identieke vazen, aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers. Nederland, tweede helft 20ste eeuw.
110. Plaatjesalbums
Acht plaatjesalbums waaronder vlaggenalbums van Gouda’s Roem, Sporten en spelen in woord en beeld, De bonte droom van het circus, De schatten der aarde. Hierbij het boek Vogelzang van Thijsse, dit betreft geen plaatjesalbum. Derde kwart 20e eeuw.
111. Kaststel
Opaline glazen kaststel bestaande uit twee vazen en deksel pot met koud geschilderde decoraties met roodborstjes en een landschappelijke voorstelling. Eerste kwart 20e eeuw.
112. Prenten
Twee prenten met Midden-Oosten voorstellingen in een lijst, de obelisk von Heliopolis en een prent van de Koning von J́uda. Duitsland, eerste helft 20ste eeuw.
113. Vazen, Royal Sphinx Maasstricht
Twee rode keramieken Royal Sphinx Maastricht vazen met florale decoratie, aan de onderzijde gemerkt. Eerste helft 20e eeuw.
114. Zeefdruk, J. v.d. Woude
Zeefdruk met abstracte voorstelling in primaire kleuren. Rechtsonder gesigneerd J. vd Woude, oplage XII/XV en gedateerd 1996.
115. Murano schaal
Murano glazen dubbellaags rode serveerschaal met spetter effect, Italië, jaren 60.
116. Tuf Tots miniatuur auto's, Lonestar
Dertien metalen auto modellen van Tuf Tots van Lonestar, drie lossen delen en tien complete auto's. Engeland, jaren 60/70.
117. Theekommen en schotels, Japan, 19e eeuw
Zes handbeschilderde porseleinen theekommen met schotel. Aan de onderzijde gemerkt met zes karakters. Japan, 19e eeuw.
118. Beelden, Meissen
Twee porseleinen Meissen beelden van musicerende man en vrouw. Aan de onderzijde gemerkt met de kenmerkende Meissen zwaarden. Duitsland, 19e eeuw.
119. Schilderij
Schilderij met memento mori voorstelling met afbeelding van symbolische voorwerpen. Olieverfschilderij op paneel, eerste helft 20ste eeuw.
120. Plaatjesalbums
Acht plaatjesalbums met landenthema; Italië, Oostenrijk, België, Luxemburg en twee maal Zwitserland. Tevens Naar de West, Kleurenvlucht en Naar de Tropen. Uitgaven uit de jaren 50/60.
121. Beelden vogels
Een paar polychroom Delftse handbeschilderde majolica papegaaien. Aan de onderzijde gemerkt met PB, eerste helft 20ste eeuw.
122. Beelden, Angela Tripi
Twee handgemaakte terracotta beelden van bedelaars, ontwerp Angela Tripi. Palermo Sicilië, laatste kwart 20e eeuw.
123. Schilderij, Rodrigo Antibes
Schilderij met Zuid-Franse markt scene, olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd Rodrigo Antibes ‘54. Toegeschreven aan Joaquim Rodrigo (1912-1997). Verso stikker Antibes.
124. Schaal, Cristallerie de Bayel
Blauwe kristallen schaal in driehoekige vorm van Cristallerie de Bayel. Frankrijk, jaren 60.
125. Vaas, Mdina
Blauwe mondgeblazen Mdina vaas met ingesloten glasdraad. Malta, vierde kwart 20e eeuw.
126. Vaas, Plateelbakkerij Zuid-Holland
Keramieken vaas met golvende structuur van Plateelbakkerij Zuid-Holland. Aan de onderzijde gemerkt N.V. Koninklijke Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda, jaren 60.
9725 CT Groningen