Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

Dekselpot, Bohemen

Boheems blauwe persglazen dekselpot met geslepen uitstraling. Bohemen, derde kwart 20e eeuw.

Ets, E.R. Noman

Ets van E.R. Noman met afbeelding van een wolkenlucht met landschap. Linksonder gesigneerd en gedateerd 1974, rechtsonder vermelding oplage 17 st.

Beeld Shiva

Bronskleurig beeld van Shiva Nataraja, 20e eeuw.

Kinderstoel

Engelse houten kinderstoel met spijlen en zadel zitvlak, model Windsor. Engeland, 19e eeuw.

Beeld

Geglazuurd aardewerken beeld van boeren stelletje in vrijage, aan de onderzijde gemerkt Permeke. Vlaams aardewerk van Atelier Caessens, Kortrijk. Circa 1920.

Masker

Leren handbeschilderd Venetiaans masker met tribale uitstraling. Vierde kwart 20e eeuw.

Borden, China, Kangxi periode

Drie handbeschilderde Chinese porseleinen borden met vaas en bloemen decoratie. China, Kangxi periode, begin 18e eeuw.

Trompetvaas, Art Deco

Glazen groene Art Deco mondgeblazen trompetvaas. Jaren 30.

Lebel bajonet

Franse stalen Lebel bajonet in bijpassende schede. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.

Beeld, Afrika

Bronzen beeld van Afrikaanse waterdraagster met mand. Vierde derde 20e eeuw.

Dienblad, Art Deco

Porseleinen dienblad met Art Deco afbeelding van een zeilboot op het meer met molen en berkenbomen. Dienblad is omringd met vernikkelde metalen omranding met handgrepen, aan de onderzijde gemerkt met modelnummer. Tweede kwart 20e eeuw.

Gebakstel, Fris Edam

Gebakstel van Fris Edam, keramiek in grijze kleurslag. Jaren 70.

Serveerschaal

Halfkristallen kreeften serveerschaal met een gematteerde kreeft. Frankrijk, vierde kwart 20e eeuw.

Glasobject

Glasobject, een schijf bewerkt glas met een driedimensionale werking, schijf staat in houten basement. Omstreeks 2000.

Wandmasker, Afrika

Afrikaans houten tribaal wandmasker, 20e eeuw.

Plastiek, Ellen Dubach

Keramieken plastiek van een vader, moeder en kind, genaamd "Koppel". Voorzien van crèmekleurige craquelé glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met oplagenummer 17/75 en signatuur Ellen P. Dubach. Plastiek stamt uit 1977.

Vaas

Keramieken vaas voorzien van lichtblauw-groen glazuur. Jaren 80.

Glas en presse-papier

Twee glazen voorwerpen, een ambachtelijk gevormd glas in staalblauwe kleurslag en een presse-papier met ingesloten luchtbellen in blauwe kleurslag. 20e eeuw.

Masker, Afrika

Afrikaans houtgestoken voorouderlijk masker met mensenhaar en voorzien van ingelegde schelpen. 20e eeuw.

Vaas

Mondgeblazen zwarte Murano stijl vaas in overlay techniek met doorkomende kleureffecten, aan de onderzijde pontil aanwezig. 21e eeuw.

Glas

Ambachtelijk gevormd dikwandig glas met staalblauwe voet en een kelk met ingesloten metaaloxiden. Tweede helft 20e eeuw.

Boeddha, Thailand

Thaise messing Boeddha beeld op groter formaat met de handen in de stand Dharmachakra Mudra (de staat van beweging), deze Boeddha staat voor onderwijs of les geven. De ogen zijn geschilderd. Thailand, tweede helft 20ste eeuw.

Murano schaal

Murano mid-century modern helderglazen fruitschaal. Venetië, jaren 60.

Kandelaar

Driepits silverplated kandelaar. Made in England, jaren 50/60.

Lot servies, Fris Edam

Fris keramiek uit Edam. Een helderblauw servies fragment bestaande uit zeven ontbijtborden, twee kommen en een sauskom. Jaren 60.

9725 CT Groningen