Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

Fruitschalen, Alessi

Twee roestvrijstalen fruitschaal van Alessi, uit de Alfra collectie. Italië, jaren 60.

Vaas, Art Nouveau

Art Nouveau gebronsde witmetalen vaas gedecoreerd met zeemeeuwen en golven, aan de achterzijde gemerkt France. Frankrijk, eerste kwart 20e eeuw.

Schilderij, P. Schuurman

Schilderij van een bloemstilleven met rozen, olieverfschilderij op paneel. Linksonder gesigneerd P. Schuurman, jaren 60/70.

Herdenkingsbord Koning Willem III en Koningin Sophie 1864

Een aardewerk herdenkingsbord ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijk van Koning Willem III en Koningin Sophie in 1864. Vervaardigd voor de Nederlands-Indische markt door aardewerkfabriek Société Céramique Maastricht. Centraal is afgebeeld een dubbelmedaillon met de afbeeldingen van Koning Willem III en Koningin Sophie bekroond door het Nederlandse wapen.

Deurstopper

Een gietijzeren polychroom handbeschilderde deurstopper in de vorm van een kat. Engeland, omstreeks 1930.

Wandbord

Delfts blauw handgeschilderd aardewerken bord met florale decoratie. Nederland, 19e eeuw.

Beeld Deepa Lakshmi

Bronzen Deepa Lakshmi beeld. India, 20e eeuw.

Vaas

Keramieken ambachtelijk gedraaide vaas voorzien van bruin-witte bruisglazuur. Jaren 70.

Pauwenbord

Keramieken handgeschilderd pauwenbord. Aan de onderzijde gemerkt Delfts, een kruik en WR. Vierde kwart 20e eeuw.

Glas-in-loodramen, Art Deco

Twee Art Deco glas-in-loodramen in geel/oranje/rode/groene kleurcombinatie. Jaren 20/30.

Stenen determinatie kist

Houten determinatie kist gevuld met stenen en mineralen, vergrootglas en informatiekaartjes. Jaren 80.

Vaas, Bormioli Rocco

Helder glazen vaas met blauwe bodem met spijkerglas effect van Bormioll Rocco. Voorzien van originele fabriekssticker. Made in Italy, vierde kwart 20e eeuw.

Beeldjes Goebel

Drie vogel beeldjes van porseleinfabriek Goebel. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummers en originele stickers. Duitsland, jaren 70.

Zeefdruk, Dolf Verlinden

Zeefdruk met abstracte voorstelling van Dolf Verlinden (1960). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1995. Oplagenummer X/XV.

Theepot met komfoor, Kaiser

Porseleinen theepot met komfoor in chinoiserie stijl van porseleinfabrikant Kaiser, modelnaam Ming. Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

Dienblad, Art Deco

Keramieken Art Deco dienblad met landschappelijke voorstelling met berkenbomen, platbodem en molen. Geheel voorzien van vernikkelde metalen omranding en handvatten. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummers, eerste helft 20e eeuw.

Stoelen

Twee Italiaanse buisframestoelen met webbing zitting en rugleuning. Aan de onderzijde gemerkt, Made in Italy. Jaren 80.

Beelden

Vijf handbeschilderde porseleinen beeldjes in oud-Hollandse stijl. 20e eeuw.

Wajangpoppen, Indonesië

Twee wajangpoppen, vrouw en man. Indonesië, 20e eeuw.

Fauteuil met hocker, Leolux

Leolux gecapitonneerde fauteuil met hocker uitgevoerd in een oranje suède stof, modelnaam Carabas. Nederland, omstreeks 2000.

Schenkkan met drinkbekers, Hongarije

Keramieken schenkkan met zes drinkbekers in de vormgeving van maïskolven. Aan de onderzijde gemerkt. Hongarije, derde kwart 20e eeuw.

Hangvitrine

Chinese rozenhouten hangvitrine met spiegel aan de achterwand, 20e eeuw.

Gelderland bank, ontwerp Jan de Bouvrie

Leren Gelderland bank ontworpen door Jan des Bouvrie (1942-2020). Modelnummer 6111 en bekleed met machucadoleer, geheel gecapitonneerd met knopen. Aan de onderzijde gelabeld, Nederland, gefabriceerd in 2007.

Salontafel

Vintage salontafel met rookglazen glasplaat, geheel op houten poten met chroom elementen. Jaren 70.

Verrekijker

Messing verrekijker op metalen driespant. Tweede helft 20ste eeuw.

9725 CT Groningen