Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023
228. Beeld
Keramieken beeld van een vrouwenhoofd voorzien van zwart glazuur, beeld is getiteld "Nel". Aan de onderzijde vermoedelijke signatuur, tweede helft 20e eeuw.
229. Schenkkan, Kennemer Potterij
Art Deco keramieken schenkkan van KTP (Kennemer Potterij N.V.), uitgevoerd in druipglazuur. Aan de onderzijde gesigneerd Velsen, KTP Holland en vermelding modelnummer 131. Gefabriceerd tussen 1936 en 1942.
230. Globe, J.L. & Cie Paris
Globe terrestre op houten voet van de Franse globemaker J.L. (Lebeque) & Cie uit Parijs. Frankrijk, 20e eeuw.
231. Gebaksvormen
Tien decoratieve tinnen- en vertinde gebaksvormen, klein formaat, met onder andere afgebeelde vissen en klassieke taartjesvorm. Vormen zijn incidenteel gemerkt, vierde kwart 20e eeuw.
232. Vaas, West Germany
Vintage West Germany aardewerken zwarte vaas gedecoreerd met vogels en maskers. Aan de onderzijde gemerkt met B en modelnummer 502. Duitsland, jaren 70.
233. Borden, China, Chien-Lung periode
Twee porseleinen famille rose borden. China, Chien-Lung periode, 18e eeuw.
234. Beelden en bel, Indonesië
Twee Indonesische hardhouten beelden en messing kleurige bel in gestoken hardhouten behuizing. 20e eeuw.
236. Kapstok
Eikenhouten kapstok met vijf messing kledinghaken en spiegel, gedecoreerd met gestoken leeuwen en florale elementen. Eerste helft 20ste eeuw.
237. Beeld Vishnu
Bronzen donker gepatineerd Vishnu beeld. India, 20e eeuw.
238. Zeefdruk, Ruud Aarbodem
Zeefdruk bestaande uit negen afzonderlijke drukken van waterpartijen met rood vlak van Ruud Aarbodem (1949). Rechtsonder gesigneerd Ruud A. en gedateerd juni 1986. Oplagenummer 210/300.
239. Eieren
Rood vintage eierrek gevuld met in totaal achttien eieren van marmer en hardsteen. 20e eeuw.
240. Beeld Blanc de Chine
Chinees porseleinen Blanc de Chine beeld van een vrouw met lotusbloem. Geheel op houten basement. China, midden 20e eeuw.
241. Schilderij, Otto Waals
Schilderij van een zeegezicht van Otto Waals, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd. 20e eeuw.
242. Presse-papiers
Vijf presse-papiers met ingesloten bloemen, luchtbellen en kleuren. Onder andere van Caitness Glass, Schotland, tweede helft 20e eeuw.
243. Voorraadblikken
Vier okerkleurige metalen handbeschilderde voorraadblikken met biezen. Eerste helft 20ste eeuw.
244. Hangers, Ashanti Akan Ghana
Drie messing bronskleurige hangers in de vorm van maskers, Ashanti Akan Ghana. 20e eeuw.
245. Zeefdruk
Zeefdruk met abstracte rood-zwarte voorstelling. Rechtsonder onduidelijk gesigneerd, gedateerd 1990 met oplagenummer.
246. Manden
Twee maanden; mand op groot formaat van gevlochten wilgen, kleinere formaat een rieten mand met visgraat vlechtpatroon en lederen band. 20e eeuw.
247. Eierstel
Porseleinen oranje eierstel in Art Deco stijl met stippen, bestaande uit zes eierdopjes, een zoutvaatje en bijpassend serveerblaadje. Derde kwart 20e eeuw.
248. Kapstok
Eikenhouten kapstok met acht bronskleurige kledinghaken en spiegel, gedecoreerd met dierenkoppen en floraal snijwerk. Midden 20e eeuw.
249. Lectuurtafel
Eikenhouten lectuurtafel met schuin ingezet gedeelte voor boeken. Tweede kwart 20e eeuw.
250. Presse-papiers
Vier glazen presse-papiers bestaande uit een Murano Millefiori presse-papier, een veelkleurige presse-papier met luchtinsluitingen, een presse-papier met bruine werveling en een helderglazen presse-papier gesigneerd aan de onderzijde. 20e eeuw.
251. Bijzettafel, Eileen Gray
Art Deco stijl chromen bijzettafel met glas, in hoogte verstelbaar. Ontwerp Eileen Gray, modelnaam E 1027. Ongemerkt, eind 20e eeuw.
252. Stoel, Thonet
Chromen vintage buisframe stoel van Thonet met zwarte kunstlederen bekleding, aan de onderzijde gemerkt met fabriekssticker van Thonet. Derde kwart 20e eeuw.
253. Paraplustandaard
Eikenhouten paraplustandaard met zinken afdruipbak gedecoreerd met houtgestoken leeuwenkoppen en florale motieven. Eind 19e eeuw.
9725 CT Groningen