Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

Kaststel

Keramieken kaststel Gouda Holland met polychrome florale decoratie. Aan de onderzijde gemerkt, vierde kwart 20e eeuw.

Lot schrijfbenodigdheden

Lot schrijfbenodigdheden met twee tafelpunterslijpers, een Premier USA en een Swingline New York, Oost-Indische inktfles van Talens, een brievenweegschaal en een witmetalen vergulde inktpot in de vorm van een leeuwenkop met kroontjespen. 20e eeuw.

Beeld, Afrika

Houten gestoken beeld van een geketende vrouw met kind op de rug en stamper. Afrika, midden 20e eeuw.

Beelden Staffordshire

Twee porseleinen Staffordshire honden in zwart-witte kleurslag. Engeland, eerste helft 20e eeuw.

Theekom, China, 19e eeuw

Chinese handbeschilderde porseleinen theekom met deksel voorzien van een florale polychrome decoratie. China, eind 19e eeuw

Beeld Shiva, Indonesië

Houtgestoken Shiva beeld in polychrome beschildering. Indonesië, Bali, midden 20e eeuw.

Theetafel

Houten theetafel met Queen Anne bolklauwpoten, voorzien van lade met bronskleurig beslag en bovenliggend los dienblad met glas. Eerste helft 20e eeuw.

Theekop en schotel Indonesische theehandel, Japan

Theekop en schotel betreffende Indonesische theehandel. Japans porselein bedrukt met decor uit de theehandel, tevens Chinese duiding. Zeldzame jubileum uitgave/relatiegeschenk in verband met 25 jaar samenwerking. Omstreeks 1925.

Theeservies, Jugendstil

Porseleinen Jugendstil theeservies bestaande uit acht theekoppen met schotels, een theepot, suiker- en melkstel en kom. Uitvoering RS Prussie, Germany, omstreeks 1910.

Vazen, Ed Meissenberg

Twee vazen, modern keramiek van Ed Meissenberg (1951) uit Heerlen. Asymmetrische tuit en kristalglazuren.

Stoel, ontwerp Paul Schuitema voor meubelfabriek d3

Metalen buisframestoel met bruine ribcord stof van Paul Schuitema, meubelfabriek d3, in latere periode Fana Metaal Rotterdam. Jaren 70.

Beeld Rama, Indonesië

Houtgestoken Balinees beeld van Rama op groot formaat. Indonesië, midden 20e eeuw.

Vazen

Drie keramieken vazen met decoratie van een klaproos in Art Deco stijl. Midden 20e eeuw.

Borden, China, Chien-Lung/Yongzheng periode

Drie porseleinen famille rose borden met florale en botanische decoratie. China, Chien-Lung/Yongzheng periode, 18e eeuw.

Schilderij

Schilderij van een bosgezicht in herfstsfeer, olieverfschilderij op paneel. Ongesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

Reiswekker, Art Deco

Art Deco reiswekker van klokkenfabrikant Anker, onderin de wijzerplaat Made in Germany gesigneerd. Duitsland, jaren 30.

Dienblad

Porseleinen dienblad gedecoreerd met zwiebelmuster patroon, geheel gevat in nikkelen omranding met handvatten. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer. Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.

Kabinet, Groningen

Groninger eikenhouten Empire kabinet met volle pilaren en messing afzetting en rijkelijk gedecoreerde kap. Kabinet is voorzien van drie laden met messing beslag, interieur met drie leggedeelten en twee laden. 19e eeuw.

Borden, China, Chien-Lung periode

Twee handbeschilderde porseleinen borden met landschappelijke decoratie. Chien-Lung periode. China, 18e eeuw.

Vaas, Art Deco

Franse Art Deco persglazen vaas in kobaltblauwe kleur. Aan de onderzijde gemerkt France, jaren 30.

Koro, Japan

Bronzen cloisonné koro op driepoot. Japan Meiji periode, circa 1900.

Serveerschaal met zilveren hengsel

Aardewerken handbeschilderde serveerschaal met zilveren hengsel, gemerkt met zwaardje. Onderzijde gemerkt Holland, vierde kwart 20e eeuw.

Ets, Geert Maring

Ets van Geert Maring (1943) van de Blijenhof in Bergum, Friesland. Linksonder gesigneerd G. Maring, oplagenummer 7/10 en gedateerd 2001.

Beelden, Ashanti Akan Ghana

Vier Afrikaanse goud gewichten Ashanti Akan, Ghana. Midden 20e eeuw.

Waxinelichthouders, Caitness Glass

Twee amberkleurige Caithness Glass waxinelichthouders. Schotland, omstreeks 2000.

9725 CT Groningen